BEERZ שי קוריאט

בר הבירז (BeerZ) פתח תקווה בסכנת סגירה בעקבות מילואים של הבעלים, שקורא לעזרה

הבעלים, שי קוריאט, שכבר נמצא מעל ל-60 יום רצוף לשירות בתותחנים בעזה, פנה בקריאה, שהפכה ויראלית בוואטסאפ וברשתות החברתיות, להגיע למקום, שנמצא במרכז העיר, ברח' פרומקין 15. "המלחמה הזאת תימשך עוד זמן, אני כנראה לא אצליח להחזיק את העסק ויותר מזה -יש גם חובות, שאני לא יודע מתי אחזיר", כתב הבעלים שי קוריאט. מחר בערב (חמישי, 11.1) – מקווים שהוא יהיה מלא.

העסקים במרכז פתח תקווה, שגם בימים כתיקונם, הרבה מהם סובלים מקשיים, מסיבות כאלה ואחרות – חטפו גם הם מכה ב-7 באוקטובר – בטח אם מדובר בעסק במו בר הבירות BeerZ (בירז), שבעליו גויס מיד עם פרוץ המלחמה. למרות הקושי, אחרי שלושה שבועות של הלם, בהם גם כך לא היה מצב רוח לבלות, הבר נפתח בסוף אוקטובר מחדש – אבל עדיין נמצא במצב לא פשוט.

הבעלים שי קוריאט ב BEERZ בהפוגה הראשונה מהמילואים לפני כחודשיים
הבעלים שי קוריאט ב BEERZ בהפוגה הראשונה מהמילואים לפני כחודשיים

"מאות ליטרים של בירה נזרקו לפח"

"אחרי שלושה שבועות של מילואים, חזרתי לחופשה ופתחתי את הבר מחדש", כתב הבעלים, שי קוריאט בפייסבוק. "זרקנו לפח מאות ליטרים של בירה, שכבר אי אפשר לשתות, ניקינו את המטבח, את הברזים ותלינו דגל ישראל". כבר אז היה לקוריאט ברור: "כולנו מחפשים אסקפיזם, גם אם הוא הקטן ביותר, רק דקה לנקות את הראש – ולכן החלטנו שננסה להניע את הגלגל מחדש ולפתוח את הבר".

למרות שקוריאט חזר לשירות המילואים, הבר חזר לפעול באמצעות הצוות של המקום. "אנשים מדהימים שרצים יחד איתי גם בתקופה הזאת", סיפר. היום, יותר מחודשיים אחרי, כשהוא עדיין במילואים, הוא כתב ברשתות פוסט קורע לב: ״אני כבר לא יודע מה לעשות אחרי 65 יום במילואים בשטח בלי קליטה ובלי כלום. אני פונה בזעקה לעזרה, אני באמת לא יודע מה לעשות", כתב.

פוסט של העיתונאי רן ברז זיק, לקוח קבוע

"כספי הפיצויים לא מייצגים חצי ממה שהפסדתי"

"הכספים שקיבלתי מהמדינה כפיצויים לעסק לא מספיקים לכלום ולא מייצגים אפילו לא חצי ממה שהפסדתי. המלחמה הזאת תימשך עוד זמן. חושש שלא אצליח להחזיק את העסק  – ויותר מזה גם אסיים עם חובות, שאני לא יודע מתי אחזיר. רק בחודש דצמבר הייתה לי ירידה של 65% בהכנסות. אשתי בבית עם ילד קטן, מנסה להחזיק את כל משק הבית לבד". 

קוריאט הוסיף: "לא מספיק שאני לא בבית, אשתי גם צריכה להיות חרדה לכסף, כי אני לא מכניס שום דבר. אין לי מאיפה להביא כסף. אנחנו שואבים מההורים כל מה שאפשר. הצפי שלי לחזור ממילואים כרגע לא קיים וידוע שגם אם אני משתחרר בקרוב – אז נחזור לפה. מצטער שאני שולח כזאת הודעה אני באמת אובד עצות. אני פונה לכל מי שראיתי שעוזר למילואימניקים עצמאיים – אני פשוט חייב עזרה״.

פוסט אינסטגרם מה-1 בנובמבר

מצפים למבלים רבים מחר בערב ב-BeerZ

הפוסט, שפורסם בתחילת השבוע, עורר גלים – והופץ ויראלית בעיקר בקבוצות הפייסבוק והוואטסאפ של פתח תקווה – מה שהגביר את התנועה למקום, אבל את האפקט האמיתי מקווים שיהיה אפשר לראות מחר (חמישי, 11.1) – אז צפויים מבלים רבים לפקוד את הבר, גם לקוחות חדשים, ששמעו עליו בעקבות הפוסט הויראלי.

ב-BeerZ תוכלו למצוא 30 ברזים של בירות קראפט מהחבית וכן מגוון עצום של בקבוקים ופחיות בירות קראפט מהארץ ומהעולם, כולל מהדורות מוגבלות. מי שלא יכול להגיע למקום יכול להזמין בקבוקי בירה דרך WOLT.

כזכור, לפני יותר מחודשיים הבאנו את סיפורו של סניף בית הקפה המגדניה מבית נאמן בעמי ב.ס.ר סיטי, שהזכיין בעלים שלו, רפי ימין, יצא למילואים. עד היום המקום עוד לא נפתח מחדש. זה המקום לקרוא לתושבים להגיע ולפרגן לעסקי האוכל והבילויים, ולעסקים בכלל, שנפגעו במלחמה ובנוסף לקרוא לעירייה להקל עליהם עד כמה שניתן בתשלומי הארנונה.

השימוש בתמונות בכפוף לסעיף 27 א' בחוק זכויות יוצרים

בירז BeerZ פתח תקווה על המפה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading