BEERZ שי קוריאט

בר הבירז (BeerZ) פתח תקווה בסכנת סגירה בעקבות מילואים של הבעלים, שקורא לעזרה

הבעלים, שי קוריאט, שכבר נמצא מעל ל-60 יום רצוף לשירות בתותחנים בעזה, פנה בקריאה, שהפכה ויראלית בוואטסאפ וברשתות החברתיות, להגיע למקום, שנמצא במרכז העיר, ברח' פרומקין 15. "המלחמה הזאת תימשך עוד זמן, אני כנראה לא אצליח להחזיק את העסק ויותר מזה -יש גם חובות, שאני לא יודע מתי אחזיר", כתב הבעלים שי קוריאט. מחר בערב (חמישי, 11.1) – מקווים שהוא יהיה מלא.

העסקים במרכז פתח תקווה, שגם בימים כתיקונם, הרבה מהם סובלים מקשיים, מסיבות כאלה ואחרות – חטפו גם הם מכה ב-7 באוקטובר – בטח אם מדובר בעסק במו בר הבירות BeerZ (בירז), שבעליו גויס מיד עם פרוץ המלחמה. למרות הקושי, אחרי שלושה שבועות של הלם, בהם גם כך לא היה מצב רוח לבלות, הבר נפתח בסוף אוקטובר מחדש – אבל עדיין נמצא במצב לא פשוט.

הבעלים שי קוריאט ב BEERZ בהפוגה הראשונה מהמילואים לפני כחודשיים
הבעלים שי קוריאט ב BEERZ בהפוגה הראשונה מהמילואים לפני כחודשיים

"מאות ליטרים של בירה נזרקו לפח"

"אחרי שלושה שבועות של מילואים, חזרתי לחופשה ופתחתי את הבר מחדש", כתב הבעלים, שי קוריאט בפייסבוק. "זרקנו לפח מאות ליטרים של בירה, שכבר אי אפשר לשתות, ניקינו את המטבח, את הברזים ותלינו דגל ישראל". כבר אז היה לקוריאט ברור: "כולנו מחפשים אסקפיזם, גם אם הוא הקטן ביותר, רק דקה לנקות את הראש – ולכן החלטנו שננסה להניע את הגלגל מחדש ולפתוח את הבר".

למרות שקוריאט חזר לשירות המילואים, הבר חזר לפעול באמצעות הצוות של המקום. "אנשים מדהימים שרצים יחד איתי גם בתקופה הזאת", סיפר. היום, יותר מחודשיים אחרי, כשהוא עדיין במילואים, הוא כתב ברשתות פוסט קורע לב: ״אני כבר לא יודע מה לעשות אחרי 65 יום במילואים בשטח בלי קליטה ובלי כלום. אני פונה בזעקה לעזרה, אני באמת לא יודע מה לעשות", כתב.

פוסט של העיתונאי רן ברז זיק, לקוח קבוע

"כספי הפיצויים לא מייצגים חצי ממה שהפסדתי"

"הכספים שקיבלתי מהמדינה כפיצויים לעסק לא מספיקים לכלום ולא מייצגים אפילו לא חצי ממה שהפסדתי. המלחמה הזאת תימשך עוד זמן. חושש שלא אצליח להחזיק את העסק  – ויותר מזה גם אסיים עם חובות, שאני לא יודע מתי אחזיר. רק בחודש דצמבר הייתה לי ירידה של 65% בהכנסות. אשתי בבית עם ילד קטן, מנסה להחזיק את כל משק הבית לבד". 

קוריאט הוסיף: "לא מספיק שאני לא בבית, אשתי גם צריכה להיות חרדה לכסף, כי אני לא מכניס שום דבר. אין לי מאיפה להביא כסף. אנחנו שואבים מההורים כל מה שאפשר. הצפי שלי לחזור ממילואים כרגע לא קיים וידוע שגם אם אני משתחרר בקרוב – אז נחזור לפה. מצטער שאני שולח כזאת הודעה אני באמת אובד עצות. אני פונה לכל מי שראיתי שעוזר למילואימניקים עצמאיים – אני פשוט חייב עזרה״.

פוסט אינסטגרם מה-1 בנובמבר

מצפים למבלים רבים מחר בערב ב-BeerZ

הפוסט, שפורסם בתחילת השבוע, עורר גלים – והופץ ויראלית בעיקר בקבוצות הפייסבוק והוואטסאפ של פתח תקווה – מה שהגביר את התנועה למקום, אבל את האפקט האמיתי מקווים שיהיה אפשר לראות מחר (חמישי, 11.1) – אז צפויים מבלים רבים לפקוד את הבר, גם לקוחות חדשים, ששמעו עליו בעקבות הפוסט הויראלי.

ב-BeerZ תוכלו למצוא 30 ברזים של בירות קראפט מהחבית וכן מגוון עצום של בקבוקים ופחיות בירות קראפט מהארץ ומהעולם, כולל מהדורות מוגבלות. מי שלא יכול להגיע למקום יכול להזמין בקבוקי בירה דרך WOLT.

כזכור, לפני יותר מחודשיים הבאנו את סיפורו של סניף בית הקפה המגדניה מבית נאמן בעמי ב.ס.ר סיטי, שהזכיין בעלים שלו, רפי ימין, יצא למילואים. עד היום המקום עוד לא נפתח מחדש. זה המקום לקרוא לתושבים להגיע ולפרגן לעסקי האוכל והבילויים, ולעסקים בכלל, שנפגעו במלחמה ובנוסף לקרוא לעירייה להקל עליהם עד כמה שניתן בתשלומי הארנונה.

השימוש בתמונות בכפוף לסעיף 27 א' בחוק זכויות יוצרים

בירז BeerZ פתח תקווה על המפה

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »