המגדנייה מבית נאמן - סגורים לרגל מילואים

״המגדניה מבית נאמן״ פ"ת בסכנת סגירה. הבעלים כבר חודש במילואים – ואין מי שיחליף

אם יש משהו שיכול לסמל הפגיעה העסקית האנושה, שהביאה מלחמת אוקטובר 2023, זה המצב אליו נקלע הסניף בעמי ב.ס.ר סיטי, של רשת הקפה-מאפה המוכרת. המקום נפתח לפני כשנה עם הרבה ציפיות ואופטימיות, אבל כעת הוא בסיטואציה הישרדותית – כמו עסקים רבים. "ברגע שהגיע הטלפון מהצבא – העסק פשוט נסגר, כי אין מי שיפעיל אותו", סיפר בצער הבעלים, רפי ימין.

אחד מבתי הקפה עם הלוקיישן הכי אטרקטיבי בפתח תקווה, הוא "המגדניה מבית נאמן", שנפתח בינואר 2023, על ז'בוטינסקי 61, בדיוק היכן שעוצרת הרכבת הקלה. הסניף הוא אחד מהעסקים שנפגעו מהעיכוב בהשקת הרכבת הקלה, שגרמה לעיכוב באכלוס הצפוי של המשרדים בב.ס.ר סיטי, שעליו, בין היתר, נשען המגדניה מבית נאמן. הציפייה הייתה שהמשרדים יתמלאו בהדרגה – וכך גם קצב הלקוחות – אך המלחמה טרפה את הקלפים.

רפי ימין משמאל. בית הקפה הסגור - מימין
רפי ימין משמאל. בית הקפה הסגור - מימין

"קשה למצוא צוות בשלט רחוק"

"ביום שבת השחור, 7 באוקטובר, בשעה 7:15, קיבלתי טלפון מהצבא, בו אמרו 'תעלה על מדים ותגיע לבסיס'", מספר רפי ימין, מבעלי הסניף. ימין, למרות שהוא עצמאי ובעל עסק, הוא גם חי"רניק שלא מפסיד מילואים גם בימי שגרה – ובטח לא כשיש מלחמה, לא היסס ומיד יצא לבסיס, גם בידיעה שהוא מעמיד את העסק בסכנה.

מה מצבך היום ומצב העסק?

"אני נמצא כבר מעל 3 שבועות עם כל הגדוד שלי באזור הצפון – בלי לצאת הביתה. עד ל-7 באוקטובר אני ניהלתי את העסק. עבדתי, פתחתי וסגרתי את העסק כל יום. ברגע שהגיע הטלפון מהצבא – העסק פשוט נסגר, כי אין מי שיפעיל אותו. חלק מהעובדים חוששים להגיע לעבודה, יש כאלה שגוייסו והשאר לא יכולים להחזיק את המקום מבחינה מקצועית".

מה עם שותפים? מחליף?

"נכון להיום, השותפים שלי, שהם גם בעלי הרשת, אינם יכולים להפעיל את המקום. אחד מהם מאושפז בשל מצב רפואי והשני גר רחוק ואינו יכול מסיבות משפחתיות ואילוצים נוספים. בשאר הסניפים גם יש מצוקת עובדים. אנחנו מחפשים בשלט רחוק צוות, שיבוא ויפעיל את המקום לטובת הלקוחות, שרוצים להנות ולהירגע מכריכים, מאפים טריים וקפה איכותי כל יום. לצערי, קשה בשלט רחוק למצוא צוות שיפעיל את המקום – אבל אין לנו ברירה. העסק סופג הפסדים קשים בכל יום שהוא סגור".

רפי ימין. במקום קפה ומאפה: M-16 ורימון
רפי ימין. במקום קפה ומאפה: M-16 ורימון

מצפים להקלות בשכ"ד ובארנונה

היות ונראה כי הלחימה תימשך זמן רב, ימין ושותפיו מקווים למצוא במהרה צוות שיפעיל את המקום ויעזור להם להתגבר על ההפסדים הקשים ומקווים לעזרה גם בארנונה מהעירייה וגם בשכר הדירה ודמי הניהול מהמתחם. "אנו מאמינים כי המתחם יבוא לקראתנו בעזרה בהנחה בשכ"ד לתקופה הזו".

כידוע, מתן הקלות בארנונה לעסקים שנפגעו אינה בסמכותה של העירייה, אלא של משרד הפנים. ימין, כמו בעלי עסקים רבים, מצפים כי המדינה תלך לקראתם גם בהקשר זה – כמו שהיה בחודשים הראשונים של הקורונה. "למרות הבעיות העסקיות, יותר מהכל אנחנו מקווים להחזרת השבויים לשלום, השמדת החמאס-דאעש ולימים שקטים יותר במדינה שלנו", הוסיף רפי.

בעיריית פתח תקווה אמרו לנו, שבדומה לשאר הרשויות היא ממתינה למתווה של המדינה שיקבע את מדיניות הארנונה ותפעל על פיו. "העירייה פועלת בימים אלו לקידום מס' יוזמות עירוניות לטובת קידום העסקים בעיר וסיוע בפעילות השוטפת", מסרו.

רפי ימין בימים טובים עם פתיחת סניף המגדניה בעמי ב.ס.ר סיטי

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מרגישים בטוחים? עיריית פתח תקווה החלה להפעיל את היחידה הטקטית (וידאו)

לפי הדיווח, בכל לילה יהיו ברחבי העיר לא פחות מ-15 לוחמים חמושים, שיצטרפו לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים ועשרות מתנדבים שפועלים בהכוונת העירייה. השדרוג מגיעה בעקבות דרישת התושבים להגביר את תחושת הביטחון, נוכח תקופת המלחמה והאירועים הפליליים הרבים שפקדו את העיר לאחרונה. בעירייה מדגישים כי לא מדובר בתחליף למשטרת ישראל, אלא רק בתגבור.

המשך קריאה »
אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע - בראיון מטלטל בחדשות 12

צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה (וידאו)

האם הפתח תקוואית, שביתה נמצאת בשבי החמאס כבר כמעט חצי שנה, סיפרה אמש במהדורה המרכזית של חדשות 12 על פגישה שהייתה לה לאחרונה עם אשת ראש הממשלה, יחד עם אמהות של חטופות נוספות. "ביקשתי משרה שהיא זו שתבשר לי לראשונה על שובה של דניאלה – ולא אף אחד אחר", אמרה בראיון לדני קושמרו. בנוסף, ביקשה מקבינט המלחמה "לתת מספיק חבל לצוות המו"מ".

המשך קריאה »
היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading