כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק  עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

נוסעי הרכבת שמגיעים לפתח תקווה ייאלצו להסתדר במשך חודשיים עם חלופות תחבורתיות, זאת בעקבות החלטה של רכבת ישראל לבצע פעילות שדרוג משמעותית, שתחייב להקפיא לזמן ארוך את התנועה בתחנות רעננה, הוד השרון (סוקולוב), כפר סבא (נורדאו), ראש העין צפון, בני ברק – וגם בפתח תקווה. ברכבת מבטיחים להקים צוותים משותפים עם עיריית פתח תקווה ומשרד התחבורה לשיפור המענה לנוסעים בימי העבודות.

תחנת הרכבת קריית אריה - תושבת למשך חודשיים

משלימים את "המסילה המזרחית"

לפי הודעת רכבת ישראל, ההפסקה הארוכה בתנועת הרכבות היא עניין הכרחי נוכח עבודות במסגרת הישורת האחרונה בפרויקט המסילה המזרחית, לחיבור המסילה החדשה עם רשת המסילות הארצית באיזור ראש העין, לצד עבודות חיוניות נוספות בכל רחבי מסילת טבעת השרון. במהלך ימי העבודות (1.3.24-4.5.24) יופעלו היסעים לנוסעי הרכבת אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת הקלה בקריית אריה.

לדברי רכבת ישראל, הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", צפוי בסיומו לייצר ציר רכבתי נוסף, שיחבר בין איזור הצפון למרכז ולדרום, ויאפשר שיפור משמעותי של שירות הרכבות בכל רחבי הארץ, זאת לצד הגדלה משמעותית של הובלה מטענים, שתצמצם את הגודש בכבישים, זיהום האוויר, ותגביר את בטיחות כלל משתמשי הדרך.

פתח תקווה - חניון תחנת רכבת סגולה החדש
חניון תחנת הרכבת בסגולה

כחלק משלבי הסיום של הפרויקט, תבצע רכבת ישראל באיזור ראש העין עבודות הכנה לחיבור המסילה המזרחית העתידית עם רשת המסילות הארצית במסילת טבעת השרון הקיימת, הכוללות פירוק של מערכות החישמול והרכבתן מחדש בתוואי המסילה החדש, פירוק והרכבה של מערכות תקשורת ואיתות, והנחה של מפלגים, זאת כחלק מהחיבור העתידי למסילה המזרחית.

בנוסף, תבצע רכבת ישראל בתחנת רעננה דרום עבודות להרמת גובה המסילה, שמטרתן שיפור הבטיחות והשירות על ידי הקטנת מרווח העלייה לרכבת מהרציף. לדברי אנשי הרכבת, עבודות אלה מורכבות מבחינה הנדסית, שכן הן מבוצעות בתוך מנהרה ועל פסים המונחים על בטון – מה שיחייב כמובן את הפסקת תנועת הרכבות.

ברכבת ישראל מסרו שכדי להקטין אי נוחות, אוגדו מספר פרויקטים לתקופה בה תופסק תנועת הרכבות, ויבצעו בה עבודות חיוניות באיזור בני ברק, לצורך בניית גשר להקמת שכונת מגורים חדשה, וכן עבודות נרחבות לשדרוג המסילות, שדרוגי תחנות, עבודות בטיחות להרמת גובה המסילה על מנת להקטין את מרווח העלייה לרכבת ועוד.

צפו: מהו פרויקט המסילה המזרחית?

עוד ב-רכב ותחבורה

פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »
מיצג טסלה פתח תקווה

צפו: כמעט שיא עולמי בפתח תקווה: כ-650 רכבי טסלה גדשו את החנייה ברחוב שחם

איזור הבילויים של פתח תקווה אירח אמש מיצג אורות ומוסיקה יוצא דופן מסוגו, ביוזמת קהילת טסלה ישראל ובשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה במחווה לחטופים עם מסר אחד ברור: החזירו אותם הביתה. חובבי המכונית החשמלית הגיעו לעיר מכל קצוות הארץ במטרה לתמוך בהחזרת החטופים – ועל הדרך לשבור את השיא העולמי שעומד על 687 רכבים.

המשך קריאה »
מיצג טסלה

במוצ"ש: מיצג אורות של Tesla (טסלה) בפתח תקווה למען השבת החטופים

קהילת טסלה ישראל תקיים את מיצג "מאירים את הדרך הביתה" ברחוב השחם החל מ-20:30, משה פרץ (MOZES) יציג שיר חדש. ראש העיר רמי גרינברג: "המטרה – לזעוק את זעקת החטופים והחטופות". יש לכם רכב של טסלה? גם אתם יכולים להשתתף.

המשך קריאה »
אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading