רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק  עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

נוסעי הרכבת שמגיעים לפתח תקווה ייאלצו להסתדר במשך חודשיים עם חלופות תחבורתיות, זאת בעקבות החלטה של רכבת ישראל לבצע פעילות שדרוג משמעותית, שתחייב להקפיא לזמן ארוך את התנועה בתחנות רעננה, הוד השרון (סוקולוב), כפר סבא (נורדאו), ראש העין צפון, בני ברק – וגם בפתח תקווה. ברכבת מבטיחים להקים צוותים משותפים עם עיריית פתח תקווה ומשרד התחבורה לשיפור המענה לנוסעים בימי העבודות.

תחנת הרכבת קריית אריה - תושבת למשך חודשיים

משלימים את "המסילה המזרחית"

לפי הודעת רכבת ישראל, ההפסקה הארוכה בתנועת הרכבות היא עניין הכרחי נוכח עבודות במסגרת הישורת האחרונה בפרויקט המסילה המזרחית, לחיבור המסילה החדשה עם רשת המסילות הארצית באיזור ראש העין, לצד עבודות חיוניות נוספות בכל רחבי מסילת טבעת השרון. במהלך ימי העבודות (1.3.24-4.5.24) יופעלו היסעים לנוסעי הרכבת אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת הקלה בקריית אריה.

לדברי רכבת ישראל, הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", צפוי בסיומו לייצר ציר רכבתי נוסף, שיחבר בין איזור הצפון למרכז ולדרום, ויאפשר שיפור משמעותי של שירות הרכבות בכל רחבי הארץ, זאת לצד הגדלה משמעותית של הובלה מטענים, שתצמצם את הגודש בכבישים, זיהום האוויר, ותגביר את בטיחות כלל משתמשי הדרך.

פתח תקווה - חניון תחנת רכבת סגולה החדש
חניון תחנת הרכבת בסגולה

כחלק משלבי הסיום של הפרויקט, תבצע רכבת ישראל באיזור ראש העין עבודות הכנה לחיבור המסילה המזרחית העתידית עם רשת המסילות הארצית במסילת טבעת השרון הקיימת, הכוללות פירוק של מערכות החישמול והרכבתן מחדש בתוואי המסילה החדש, פירוק והרכבה של מערכות תקשורת ואיתות, והנחה של מפלגים, זאת כחלק מהחיבור העתידי למסילה המזרחית.

בנוסף, תבצע רכבת ישראל בתחנת רעננה דרום עבודות להרמת גובה המסילה, שמטרתן שיפור הבטיחות והשירות על ידי הקטנת מרווח העלייה לרכבת מהרציף. לדברי אנשי הרכבת, עבודות אלה מורכבות מבחינה הנדסית, שכן הן מבוצעות בתוך מנהרה ועל פסים המונחים על בטון – מה שיחייב כמובן את הפסקת תנועת הרכבות.

ברכבת ישראל מסרו שכדי להקטין אי נוחות, אוגדו מספר פרויקטים לתקופה בה תופסק תנועת הרכבות, ויבצעו בה עבודות חיוניות באיזור בני ברק, לצורך בניית גשר להקמת שכונת מגורים חדשה, וכן עבודות נרחבות לשדרוג המסילות, שדרוגי תחנות, עבודות בטיחות להרמת גובה המסילה על מנת להקטין את מרווח העלייה לרכבת ועוד.

צפו: מהו פרויקט המסילה המזרחית?

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »