אורי אהד פנה לגרינברג: כנס דיון מיוחד על האירועים הפליליים בפתח תקווה

יו"ר סיעת מחויבים פנה לראש העיר בדרישה דחופה לכנס את הדיון לאחר רצף האירועים, כשהאחרון ביניהם, היה החומר ביותר – רצח של תושב פתח תקווה בפיצוץ ברחוב ברנדה, ביום שלישי בצהרי היום לבית ספר הס. אהד העביר את המסר בסרטון שצילם מהשטח ואמר: "חלאס! ככה אי אפשר להמשיך. החיים של תושבי פתח תקווה בסכנה!". העירייה בתגובה: "סומכים ידינו על פעילות המשטרה ומסייעים".

אחת מהסוגיות שיעלו לקראת הבחירות המקומיות, שיתקיימו בסוף החודש (27.2), היא הטיפול באירועים הפליליים הרבים, הפוקדים את פתח תקווה בתקופה האחרונה. נדמה שהעיר הפכה להיות מקום של חיסול חשבונות בין עבריינים, שחלקם מתגוררים בה. בין האירועים: ירי, פיצוצי מטענים, השלכת רימונים והצתה. עד השבוע האירועים הסתיימו בעיקר בנזק ופגיעות קלות, אבל הרצח ברחוב ברנדה, סימן את עליית המדרגה באופן מוחשי.

הפיצוץ ברחוב ברנדה פתח תקווה

פיצוץ 80 מטר מבית ספר

לאור ההחרפה, אורי אהד, יו"ר סיעת מחויבים, צילם סרטון בשטח הפיגוע הפלילים, בו דרש מראש העיר, רמי גרינברג, לכנס כינוס חירום דחוף של מועצת העיר, בקשר לפשיעה הגואה בפתח תקווה. לטענתו, העלה את הנושא כבר מספר פעמים, כולל שני מכתבים ששלח בתהליך חודש ינואר – אך כלום לא נעשה, לדבריו.

"כרגע חזרתי מזירת הפיגוע הפלילי ברחוב ברנדה במרחק של 80 מטר מפתח בית הספר הס", כתב. "הפיגוע קרה כעשר דרות לפני שמאות תלמידים היו אמורים לצאת מפתח בית הספר בסיום יום הלימודים. בדרך נס לא נפגעו חפים מפשע, אבל נגרמו פגיעות בגוף ונפש. חלאס! ככה אי אפשר להמשיך. החיים של תושבי פתח תקווה בסכנה!"

העירייה: "סומכים על המשטרה ומסייעים

אהד הוסיף כי "העירייה מספרת סיפורי מעשיות כאילו אין פשיעה" ופנה לגרינברג: "לאחר התעלמותך המסוכנת מהתראותיי בינואר, אנו דורשים כינוס חירום מיידי של מועצת העיר, יחד עם פיקוד המשטרה כדי לקבל החלטות אופרטיביות מתוקצבות".

בעירייה דוחים את דבריו של אהד בנושא התעלמות מהמצב וציינו בתגובה כי דווקא התקיימה לאחרונה ישיבת מועצה מקיפה בנושא. "חברי המועצה אף שיבחו את עבודת העירייה בנושא הביטחון", מסרו. "מעבר לכך, פעילות המשטרה נעשית בעיקר במישור המודיעיני, מה שלא יאפשר להרחיב מעבר לידוע. אנו סומכים ידינו על פעילות המשטרה ומסייעים במה שניתן".

בעירייה אמרו כי היא מסייעת בהתמודדות עם אירועים פליליים באמצעות פעילות אגף הביטחון והפיקוח בעיריית פתח תקווה, המבצע, לדבריה, סיורים ופטרולים בכל שכונות העיר. "בכך אנו תורמים למניעת מקרים חריגים ולתחושת הביטחון של הציבור", הוסיפו. "העירייה הקימה עשרות כיתות כוננות בשכונות וממשיכה לתגבר את מערך האבטחה ככל שנדרש, ובפרט בסביבת מוסדות החינוך".

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »
רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק נחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »