פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

לא בטוח שכל כך מרגישים את זה בכמות הפקקים ולא בטוח שאתם מגיעים יותר מהר בבוקר לעבודה או ללימודים – אבל לפחות לפי הנתונים, פתח תקווה עושה פעולות, שמטרתן להפחית את העומס בכבישים. העירייה דיווחה על נתוני הדו"ח, שמבחינתה מעידים על פעולותיה לטובת מתן עדיפות לתחבורה ציבורית ולשחרר את הפקקים, שפוגעים בזמן שלנו, בכלכלה ובאיכות הסביבה.

הנת"צ החדש המשמעותי ביותר - דרך רבין פתח תקווה (באדיבות: דוברות עיריית פתח תקווה)
הנת"צ החדש המשמעותי ביותר - דרך רבין פתח תקווה (באדיבות: דוברות עיריית פתח תקווה)

"יחד עם משרד התחבורה וחברות הביצוע, חוץ מסלילת הנת"צים, קידמנו בשנים האחרונות גם פיתוח מסופי תחבורה ציבורית, תכנון מערך קווים יעיל ונגיש והוספת קישוריות למוקדים חדשים, ביצוע הסדרי תנועה לטובת בטיחות משתמשי הדרך, קידום גשרי הולכי רגל ושבילי אופניים", מוסרים בעיריית פתח תקווה ומציינים גם את הקמת חניון הלילה של אוטובוסים, שיאפשר לקדם את ביצוע התחנה המרכזית החדשה.

"אנחנו פועלים ביתר שאת יחד עם הגורמים הרלוונטיים במשרד התחבורה, כדי לקדם תחבורה ציבורית יעילה ונגישה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "הדבר בא לידי ביטוי בעשרות פרוייקטים משמעותיים שקודמו בעיר. אנו מקדמים עשרות קילומטרים של שבילי אופניים ותשתיות תחבורה שיאפשרו רישות מיטבי לכל מרחב גוש דן".

דוד קמחי, הממונה על התחבורה הציבורית בעיריית פתח תקווה הוסיף: "יש לציין שבעיר החלה לפעול הרכבת הקלה, שגם לה נותנים העדפה. בפתח תקווה היא זוכה למסילה לאורך אורלוב-ז'בוטינסקי וגם למסילה לכיוון רכבת קרית אריה. זו גם בשורה אדירה לרשת התחבורה הציבורית בעיר".

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »
מיצג טסלה פתח תקווה

צפו: כמעט שיא עולמי בפתח תקווה: כ-650 רכבי טסלה גדשו את החנייה ברחוב שחם

איזור הבילויים של פתח תקווה אירח אמש מיצג אורות ומוסיקה יוצא דופן מסוגו, ביוזמת קהילת טסלה ישראל ובשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה במחווה לחטופים עם מסר אחד ברור: החזירו אותם הביתה. חובבי המכונית החשמלית הגיעו לעיר מכל קצוות הארץ במטרה לתמוך בהחזרת החטופים – ועל הדרך לשבור את השיא העולמי שעומד על 687 רכבים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading