פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

לא בטוח שכל כך מרגישים את זה בכמות הפקקים ולא בטוח שאתם מגיעים יותר מהר בבוקר לעבודה או ללימודים – אבל לפחות לפי הנתונים, פתח תקווה עושה פעולות, שמטרתן להפחית את העומס בכבישים. העירייה דיווחה על נתוני הדו"ח, שמבחינתה מעידים על פעולותיה לטובת מתן עדיפות לתחבורה ציבורית ולשחרר את הפקקים, שפוגעים בזמן שלנו, בכלכלה ובאיכות הסביבה.

הנת"צ החדש המשמעותי ביותר - דרך רבין פתח תקווה (באדיבות: דוברות עיריית פתח תקווה)
הנת"צ החדש המשמעותי ביותר - דרך רבין פתח תקווה (באדיבות: דוברות עיריית פתח תקווה)

"יחד עם משרד התחבורה וחברות הביצוע, חוץ מסלילת הנת"צים, קידמנו בשנים האחרונות גם פיתוח מסופי תחבורה ציבורית, תכנון מערך קווים יעיל ונגיש והוספת קישוריות למוקדים חדשים, ביצוע הסדרי תנועה לטובת בטיחות משתמשי הדרך, קידום גשרי הולכי רגל ושבילי אופניים", מוסרים בעיריית פתח תקווה ומציינים גם את הקמת חניון הלילה של אוטובוסים, שיאפשר לקדם את ביצוע התחנה המרכזית החדשה.

"אנחנו פועלים ביתר שאת יחד עם הגורמים הרלוונטיים במשרד התחבורה, כדי לקדם תחבורה ציבורית יעילה ונגישה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "הדבר בא לידי ביטוי בעשרות פרוייקטים משמעותיים שקודמו בעיר. אנו מקדמים עשרות קילומטרים של שבילי אופניים ותשתיות תחבורה שיאפשרו רישות מיטבי לכל מרחב גוש דן".

דוד קמחי, הממונה על התחבורה הציבורית בעיריית פתח תקווה הוסיף: "יש לציין שבעיר החלה לפעול הרכבת הקלה, שגם לה נותנים העדפה. בפתח תקווה היא זוכה למסילה לאורך אורלוב-ז'בוטינסקי וגם למסילה לכיוון רכבת קרית אריה. זו גם בשורה אדירה לרשת התחבורה הציבורית בעיר".

עוד ב-רכב ותחבורה

חניון שניידר פתח תקווה נפתח

צפו: החניון השני בגודלו בפתח תקווה נפתח היום בבית החולים שניידר (וידאו)

לא פחות מ-1500 מקומות חניה, מפוזרים על פני שבעה מפלסים, אמורים לשפר משמעותית את מצוקת החניה של בית החולים לילדים ושל המבקרים והעובדים בבית החולים בילינסון הצמוד לו. החניון החדש, שנבנה במשך שלוש שנים, למעשה מגדיל את חניון בית החולים פי שמונה. עלות החנייה היא אטרקטיבית יחסית לחניה של בתי חולים בערים אחרות – 25 ש"ח בלבד ליום שלם. צפו בביקור:

המשך קריאה »
כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »