פארק גיסין פתח תקווה ישרס לילה יום

שכנות חדשות בפארק גיסין: רשות המיסים ומשרד התעסוקה פתח תקווה שכרו מישרס

חברת הנדל"ן, שמסיימת בימים אלה לבנות בפרויקט על רח' גיסין פינת בזל את מגדל המשרדים הענקי, המתנשא לגובה של 25 קומות, הודיעה לבורסה כי היא תשכיר שטחים גדולים גם למשרד התעסוקה, בית המשפט לתעבורה ולמשפחה בהיקף עסקאות כולל של עד 350 מיליון ש"ח לתקופה של 10 שנים. הצפי הוא שבעוד כשנה נלך לחתום אבטלה בגיסין במקום ברח' ההסתדרות – וטוב שכך.

אחת מעסקאות ההשכרה הגבוהות ביותר שידענו בפתח תקווה, הפכה למוחשית אף יותר לאחר ששלשום הודיעה ישרס, בבעלותו של איש הנדל"ן שלמה אייזנברג על כך שסגרה עם המדינה על כך שמשרדי הממשלה והיכל המשפט העירוניים יעברו למשכן חדש ומודרני, בתמורה שנתית של 28 עד 35 מיליון שקל לתקופה של עשור. תושבי פתח תקווה, שהיו רגילים לעשות "סידורים" באותם מקומות במרכז העיר, יחשבו מסלול מחדש – לקריית אריה.

המיקום של פארק גיסין פתח תקווה
המיקום של פארק גיסין פתח תקווה

היקף העסקה: בין 280 ל-350 מיליון ש"ח ל-10 שנים

היקף העסקה המינימלי יגיע ל-280 מיליון שקל, והמקסימלי – עד ל-350 מיליון שקל. ישרס זכתה במכרז של מינהל הדיור הממשלתי להשכרת 20.5 אלף מ"ר עד 26 אלף מ"ר בתוספת של 460 מקומות חניה בפארק גיסין, שיושב על פינת רח' בזל בקריית אריה. אנחנו היינו הראשונים לדווח על פארק גיסין כבר לפני שנתיים וחצי (אוגוסט 2021) – ומאז הפרויקט הולך ומתפתח. 


לפני מספר שבועות תלו על גג המבנה שלט עם שני המותגים המייצגים את המתחם: ישרס וקבוצת מלם תים, שעברה למתחם החדש לפני ביוני 2022 – גם זה, דווח לראשונה בפתח תקווה NEWS. מלם תים היא הדיירת המרכזית מתחם ומאכסלת שם למעלה מ-1000 עובדים, שמגיעים לפארק גיסין פתח תקווה. כרגע בניין המשרדים הוא בשלבי בנייה אחרונים, לקראת הכנסת עובדים ראשונים בעוד חודש-חודשיים.

קבוצת מלם תים - דיירת מספר 1
קבוצת מלם תים - דיירת מספר 1 בפארק גיסין

כניסת משרדי המדינה תכפיל את היקף השטח המושכר. נשארו שטחים אחרונים

משרדי המדינה צפויים להיכנס לפארק גיסין ברבעון הראשון של 2025. לאור עסקת הענק, נותרו כעת לישרס רק שטחי השכרה בודדים של קומות וכן מספר שטחי מסחר בקרקעית. חשוב לציין כי למרות שפרויקט מעט מרוחק מתחנת הרכבת הקלה (כ-7 דקות הליכה), עדיין הוא אטרקטיבי מאוד – הן מבחינת סטנדרט הבנייה שלו והן מבחינת המיקום האטרקטיבי על ציר ראשי.

הפרויקט כולל כ-63 אלף מ"ר, כאשר את שלב א' שלו, ובו כ-40 אלף מ"ר, החלה ישרס לאכלס ברבעון השלישי של 2022. נכון לסוף ספטמבר 2023 הושכרו בו כ-23 אלף מ"ר (מעט פחות מ-60%). כניסת משרדי הממשלה ובתי המשפט למתחם תכפיל את היקף השטח המושכר, ובישרס מקווים שתוביל להשכרת שטחים נוספים לעסקים שנסמכים על פעילות משרדי הממשלה.

פרויקט פארק גיסין - גיסין פארק
הדמיית הפרויקט. לא רחוק מהמציאות

עד לתחילת השנה בעלת השליטה בישרס, שהיא חברה ציבורית, היתה חברת ההחזקות ערד שבשליטתו של אייזנברג (44.8%), שהחזיקה במקביל גם בחברת התוכנה מלם תים, הדיירת העיקרית בפארק גיסין. בסוף ינואר העבירה ערד את החזקותיה בישרס (61.3%) – לחברה חדשה בשם ישרס אחזקות, שמניותיה חולקו כדיבידנד, כשזו החלה להיסחר בבורסה במקביל אליה. במקביל לשליטתו הישירה בישרס אחזקות (44.8%) אייזנברג מחזיק ישירות גם ב-10.9% ממניות ישרס.

מס הכנסה פתח תקווה מימין, פארק גיסין משמאל - ישן ומשומש מול חדיש ומודרני

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading