אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע - בראיון מטלטל בחדשות 12

צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה (וידאו)

האם הפתח תקוואית, שבתה נמצאת בשבי החמאס כבר כמעט חצי שנה, סיפרה אמש במהדורה המרכזית של חדשות 12 על פגישה שהייתה לה לאחרונה עם אשת ראש הממשלה, יחד עם אמהות של חטופות נוספות. "ביקשתי משרה שהיא זו שתבשר לי לראשונה על שובה של דניאלה – ולא אף אחד אחר", אמרה בראיון לדני קושמרו. בנוסף, ביקשה מקבינט המלחמה "לתת מספיק חבל לצוות המו"מ".

מזה יותר יותר מחמישה חודשים, אנו מלווים את משפחת גלבוע מפתח תקווה במאבק למען החזרת בתם דניאלה גלבוע, יחד שאר החטופים, שנחטפו בשבת של ה-7 באוקטובר 2023. בימים האחרונים, נראה שהמשא ומתן למען השבת הטחופים, מעלה הילוך מסוים, אבל היום משפחת גלבוע התבשרה בתקשורת, ששוב המגעים נתקעו, לאחר שראש המוסד הורה להחזיר את המשלחת מקטאר.

צפו בקטע מתוך הראיון (באדיבות חדשות 12) - מתוך טיקטוק פח תקווה NEWS

@ptnews.tiktok צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה @petachtikva_city @bringtheabducteeshomenow @bringthembacknow @keshet.12 @n12news ♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS

הטלטלה שעוברת על משפחת גלבוע, ניכרה על פניה של אורלי, שדיברה אתמול בערב במהדורה המרכזית של חדשות 12, לעיני מאות אלפי צופים בבית. "אנחנו כהורים, כבר אין לנו אוויר להכיל את כל האירוע ואת משך האירוע הזה", אמרה לקושמרו. "אנחנו מרגישים שכל המשא ומתן לא מתנהל באופן שרצוי שיתנהל. פעם אחת שיתנו לצוות המשא ומתן את החבל הנדרש לו – לצאת למשא ומתן – ולחזור עם עסקה".

 

אורלי גלבוע בפניה לשרה נתניהו
אורלי גלבוע בפניה לשרה נתניהו

גלבוע הוסיפה: "אני מבקשת מכל מי שנמצא למעלה, מקבינט המלחמה, שמנווט את הדבר הזה, שייתן לצוות המו"מ מספיק יכולת לצאת לדרך ולחזור עם עסקה". מאז ה-7 באוקטובר, אורלי האם, יחד עם בני משפחתה, תושבי כפר גנים פתח תקווה, פועלים רבות למען השבת דניאלה ושאר החטופים , דרך הופעות בתקשורת ובאירועים שונים, כמו הצעת נישואין, שקיבלה מבן זוגה לפני מספר חודשים.

ספר תורה והצעת נישואין לדניאלה גלבוע. מי ייתן והיא תשוב הביתה במהרה
ספר תורה והצעת נישואין לדניאלה גלבוע. מי ייתן והיא תשוב הביתה במהרה

בהמשך הראיון, סיפרה גלבוע, שכדמעות ניכרות בעיניה, על המפגש שהיה לה עם אשת ראש הממשלה נתניהו: "הייתה פגישה מאוד לבבית ואמפתית. אני חושבת שזה מאוד נגע בה ואני מאמינה שהיא שיכולתה לעזור לנו. אנחנו באמת סומכים עלי. התפללנו ביחד ובכינו.

בסוף התפילה, אני ניגשתי אליה וביקשתי ממנה באוזן: 'שרה, כשדניאלה חוזרת – את זו שמבשרת לי על החזרה שלה – ולא אף אחד אחר. לא גל הירש ולא הקצינה שלי ולא אף אחד – רק את! אני באמת חושבת שהיא תעשה הכל כדי להיות זו שתודיע לי – ושזה יקרה מהר".

אירוע יום הולדת לדניאלה גלבוע יתקיים בקניון הכיכר בכפר גנים ג' - הגיעו להביע תמיכה
אירוע יום הולדת לדניאלה גלבוע יתקיים בקניון הכיכר בכפר גנים ג' - הגיעו להביע תמיכה
מחזירים את דניאלה גלבוע

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

חיבוק אחרון - תערוכת צילומים בעמי ב.ס.ר סיטי

"חיבוק אחרון" – תערוכת צילומים חדשה של אימהות שכולות מוצגת בעמי ב.ס.ר סיטי

אלפי העוברים והשבים במתחם המסחרי ומרכז העסקים הכי פתוח בפתח תקווה, כבר הבחינו במיצג התערוכה שהוצב לפני כשבוע בין בניין ב.ס.ר Y ל-ב.ס.ר T, סמוך לסניף מקדונלד'ס. התערוכה מציגה צילומים של הצלמת יפעת פאר, יחד עם סיפוריהם של האמהות, שאיבדו את ילדיהן במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. מחר, צפוי להתקיים טקס במקום, בנוכחות ראש העיר רמי גרינברג.

המשך קריאה »
מירי מסיקה משטרת פתח תקווה ממ"ד שלום פתח תקווה

צפו: משטרת פתח תקווה בית חינוך ממ"ד שלום שרים לזכר דור מנגדי ז"ל (וידאו)

היום יצא לאור קליפ מרגש של "שיר תקווה" אותו שר אנשי המשטרה בעיר ותלמידי החינוך המיוחד משערייה, בליווי הזמרת מירי מסיקה. הביצוע הוקדש לרב סמל דור מנגדי ז"ל, לוחם במשטרת ישראל, שנפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10, ולכל הגיבורים שנפלו בהגנה על המולדת. הקליפ צולם על רחבת תחנת המשטרה ברח' שטמפפר. מיכאל וקנין כתב את המילים ושמעון בוסקילה את הלחן.

המשך קריאה »
כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »
אמנון מוכתר פתח תקווה

בשורות קשות: אמנון מוכתר מפתח תקווה, הוא האזרח הישראלי שנרצח הבוקר בקלקיליה

מוכתר בן ה-67, בעל דוכן בשוק, נהג באופן קבוע לבצע קניות של ירקות בעיר הפלסטינית, אך מהביקור הפעם לא חזר, לאחר שנורה במכוניתו, שהוצתה ורישיון הנהיגה שלו נלקח. לדברי גורמים בצה"ל, הרצח מסתמן כפיגוע על רקע לאומני, אך החקירה נמשכת וכל הכיוונים נבדקים. מוכתר היה אב לחמישה ילדים, כשאחד מהם התחתן לפני חודשיים. בנו ניר סיפר ל-YNET: "צדיק שנרצח על-ידי מחבלים. ברור לנו שזה פיגוע".

המשך קריאה »