פתח תקווה רח' ראשון לציון

פתח תקווה מתעוררת למלחמה עם איראן: שקט בכבישים וברחובות. אירועים התבטלו

את הלילה ההסטורי, בו הופגזנו עם מאות טילים, ש-99% אחוז מהם יורטו, העבירו תושבי העיר בשקט יחסי, ללא אזעקות, אבל עם חרדה מתמדת, מהולה בעצב על תוכניות של בילוי וכיף – אותם גנזו האיראנים, בעקבות החלטת פיקוד העורף לבטל כל פעילות במוסדות החינוך, טיולים, קייטנות. אלפי הורים, תושבי העיר, נאלצו לקחת יום חופש מהעבודה להישאר עם הילדים בבתים. עיריית פ"ת קיימה הערכת מצב.

מי שהתעורר היום, בוקר יום ראשון ויצא לעבודה, הרגיש, להבדיל אלפי הבדלות, כמו ביום ראשון של ה-8 באוקטובר. אומנם הפעם (טפו, טפו, טפו) לא נפגענו ולא ספגנו אבידות פיזי, אבל קיבלנו מהלומה נפשית, שניכרה היטב על פניהם של הפתח תקוואים היום בבוקר. בכבישים התנועה הייתה מאוד דלילה, יחסית ליום ראשון רגיל, אבל צריך להתחשב גם בעובדה, שגם ללא הטילים מאיראן, מדובר היה ביום הראשון של חופשת הפסח בבתי הספר.

ראש העיר רמי גרינברג בהערכת מצב אמש. צילום: דוברות עיריית פתח תקווה
ראש העיר רמי גרינברג בהערכת מצב אמש. צילום: דוברות עיריית פתח תקווה

הטיול לאילת התבטל. "הילדים כבר היו על המזוודות"

ילדים ובני נוער רבים תכננו הבוקר לצאת לטיולים במסגרות החינוכיות, תנועות הנוער וקבוצות הספורט – אך אלה התבטלו, או במקרה הטוב יידחו. קבוצת הכדורגל ילדים א' של הפועל פתח תקווה למשל, הייתה אמורה להיות בשעות האלה כבר באילת, אך הטורניר בוטל ברגע האחרון, אחרי שהמזוודות כבר נארזו. "הילדים כבר היו מוכנים. חבל לי על הילדים , הם חיכו כל כך. לא נוותר על חוויה כזאת. נדאג כל הכוח שהילדים ייצאו לטורניר באילת, מחר או מחרתיים", אמר טל ארז, אביו של גל, קפטן הקבוצה.

שחקני הפועל פתח תקווה ילדים א' - ייסעו מחר לאילת?
שחקני הפועל פתח תקווה ילדים א' - ייסעו מחר לאילת?

מתחמי הקניות, המסעדות והמשרדים פתוחים כרגיל בהתאם להנחיות פיקוד העורף, בכפוף לכך שיש מרחב מוגן קרוב. יחד עם זאת, אירועים שתוכננו, בוטלו עד להודעה חדשה – כמו מתחם הקרח, שצפוי היה להיפתח היום במתחם עמי ב.ס.ר סיטי. אמש (מוצ״ש) התקיימה ישיבת הערכת מצב בחפ״ק העירוני בהובלת ראש העיר רמי גרינברג, מפקד היקלר רוני קשליס, מנהל אגף הביטחון והחירום יריב סנדלון וצוותו וכל הגורמים הרלוונטיים.

הודעות עמי ב.ס.ר סיטי והקניון הגדול

במסגרת הישיבה הוחלט על תיגבור כוחות הביטחון והאבטחה בכל רחבי העיר, פתיחת המקלטים במוסדות החינוך בנוסף לאלו הציבוריים שכבר פתוחים, וחידוד ההנחיות לציבור בדבר הנחיות פיקוד העורף אשר אינן מאפשרות היום ומחר קיום כל פעילות חינוכית במערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, לרבות קייטנות, חוגים וכו'.

בעיריית פתח תקווה דאגו לציין ש"אין שינוי בזמני ההתגוננות. יש להגיע למרחב המוגן תוך דקה וחצי באופן מהיר ובטוח. התושבים מתבקשים להמשיך ולהשמע להנחיות פיקוד העורף, אלו הן הנחיות מצילות חיים. היום תתקיים ישיבת הערכת מצב נוספת ואנו נמשיך ונעדכן בכל התפתחות".

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

עוד חלל מפתח תקווה: סמל עירא יאיר גיספן נהרג אתמול בדרום רצועת עזה

יומיים אחרי יום הזיכרון, התבשרנו כי החלל הראשון במבצע צה"ל ברפיח, הוא בן העיר. גיספן, בן ה-19, לוחם בגדוד 75 בחטיבת השריון 7 (עוצבת "סער מגולן"), נהרג בתקרית קשה בה גם נפצעו שלושה חיילי צה"ל נוספים. זהו החלל/נרצח/חטוף ה-31 של העיר. מתחילת המלחמה נהרגו 621 חיילי צה"ל, בהם 273 בתמרון בעזה. גיספן הוא הנופל ה-25 מעוצבת "סער מגולן" מ-7 באוקטובר. פרטים נוספים בהמשך

המשך קריאה »
צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading