מרסלו עם הלב של דור זימל

צפו בסרטון המרגש: מרסלו מודה לדוד זימל ז"ל על שהציל את חייו בהשתלת לב בבילינסון

בית החולים בילינסון בפתח תקווה, המוביל בהשתלות בישראל, ממשיך לספק לנו סיפורים מרגשים עצובים-שמחים, שרק במדינה שלנו יכולים לקרות. הפעם, רגע לפני ליל הסדר, בוצעה השתלת ליבו של רב הסרן במילואים, שנפצע אנושות במתקפת הכטב"מ בצפון ונפטר מפצעיו. "התחלתי לעשות אחד ועוד אחד – והבנתי מי החייל שהציל אותי", אמר המושתל. "בטוח שאני אמשיך את הכוח של הבן שלכם".

רגע לפני ליל הסדר בוצעה עוד השתלת לב, שהמציאות שלנו מספקת, בבית חולים בילינסון בפתח תקווה, בזכות התרומה האצילית של משפחת זימל, שאישרה את השתלת ליבו של דור זימל ז"ל בגופו של מרסלו גוטהלף, בן ה-56, שזכה לחיים חדשים. השתלת הלב הזו קורית בדיוק שנה אחרי שהושתל בבית החולים הפתח תקוואי ליבה של לוסי די ז"ל שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן.

צפו בדבריו של מרסלו (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok

*דוברות בילינסון:* *הלב של רס"ן דור זימל ז"ל ממשיך לפעום* אתמול בלילה, רגע לפני ליל הסדר בוצעה השתלת לב מרגשת בבית חולים בילינסון בזכות התרומה האצילית של משפחת זימל, לאחר שרס"ן במילואים דור זימל ז"ל שנפצע אנושות במתקפת הכטב"מ בערב אל עראמשה, נפטר מפצעיו. מרסלו, בן ה-56 זכה לחיים חדשים. פרופ' דן ערבות מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבילינסון: "מתוך הכאב העצום של המשפחה הם העניקו חירות וחיים לאדם אחר. זו אותה ערבות הדדית שמאפיינת אותנו הישראלים ושאותה הרגשנו בדיוק לפני שנה כשהשתלנו בחג הפסח בבילינסון את הלב של לוסי די ז"ל שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן." -------------------- במהלך הלילה הושתל בבית החולים בילינסון מקבוצת כללית, ליבו של דור ז"ל במרסלו (56). מרסלו נולד עם מום במסתמי הלב. את ניתוח הלב הראשון שלו עבר כשהיה בן 12 עוד בארגנטינה. מאז עלה ארצה ועבר עוד שלושה ניתוחים. לפני כשנה וחצי מצבו של מרסלו החריף והוא סבל מאי ספיקת לב קשה ונזקק להשתלת לב שתציל אותו, כאשר בשבועות האחרונים הוא אושפז במחלקת פנימית ה' בניהולה של ד"ר נעה אליקים רז, שם נאבקו על חייו. מרסלו: "אני שמח על הניתוח ועל החיים החדשים שאקבל, אבל כבר לפני הניתוח, התחלתי לחבר אחד ועוד אחד, ראיתי שהחייל נפטר מפצעיו, קשה לי עם זה שהיה חייל שנפטר, והודות למשפחה שלו קיבלתי חיים חדשים. אני רוצה להגיד לכם מכאן תודה ענקית, ומה שבטוח שאני אמשיך את הכוח של הבן שלכם. אני חלק מכם, אני המשפחה שלכם כמו שאתם המשפחה שלי עכשיו." בהשתלה בבילינסון השתתפו צוותים רבים: מנצילים, קרדיולוגים, מתאמת השתלות, אחים ואחיות חדר ניתוח, רופאות מרדימות, טכנאי הרדמה, סניטרים, אנשי מעבדה ובנק הדם, מפעילי מכונת לב ריאה, אנשי מחלקת הרנטגן והפתולוגיה. במושתל הלב טיפלו ד"ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון וד"ר בן בן אברהם, מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי. את השתלת הלב לפנות בוקר ביצעו פרופ' דן ערבות - מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון וד"ר ענבל ברוך רופאה בכירה במערך ניתוחי לב וחזה. ההשתלה עברה בהצלחה ומרסלו כעת מתאושש מהניתוח המורכב. *פרופ' דן ערבות, מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון:* "שעות ספורות לפני ליל הסדר ואחרי שמדינה שלמה התפללה לשלומו של רס"ן דור זימל בציפייה לנס, לצערנו הרב הוא נפטר, אבל השאיר אחריו את המתנה הכי מרגשת שיש – תרומת לב. מתוך הכאב העצום של המשפחה הם העניקו חירות וחיים לאדם אחר. זו אותה ערבות הדדית שמאפיינת אותנו הישראלים ושאותה הרגשנו בדיוק לפני שנה כשה

♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS
מימין: ד״ר בן בן אברהם, מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי בבילינסון משמאל : ד״ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון והמושתל: מרסלו גוטהלף.
מימין: ד״ר בן בן אברהם, מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי בבילינסון משמאל : ד״ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון והמושתל: מרסלו גוטהלף.

ממאבק על החיים לתקווה חדשה

התרגשות רבה אחזה בצוות הרופאים של בית החולים, לאחר שהתברר שההשתלה המורכבת בוצעה בהצלחה. את ההתאוששות מהניתוח אפשר לראות היטב על פניו של מרסלו, שעלה בגיל 12 מארגנטינה. לפני כשנה וחצי מצבו של מרסלו החריף והוא סבל מאי ספיקת לב קשה ונזקק להשתלת לב שתציל אותו, כאשר בשבועות האחרונים הוא אושפז במחלקת פנימית ה' בניהולה של ד"ר נעה אליקים רז, שם נאבקו על חייו.

"כבר לפני הניתוח, התחלתי לחבר אחד ועוד אחד, ראיתי שהחייל נפטר מפצעיו, הוא זה שליבו הושתל בי", אמר למצלמות מהמיטה. "אני רוצה להודות למשפחה שלו קיבלתי חיים חדשים. אני רוצה להגיד לכם מכאן תודה ענקית, ומה שבטוח שאני אמשיך את הכוח של הבן שלכם. אני חלק מכם, אני המשפחה שלכם כמו שאתם המשפחה שלי עכשיו".

פרופסור דן ערבות במהלך ההשתלה בבית החולים בילינסון

בצוות ההשתלה של בילינסון: ערבות, בן גל, בן אברהם, ברוך

בילינסון מדווחים כי בהשתלה השתתפו צוותים רבים: מנצילים, קרדיולוגים, מתאמת השתלות, אחים ואחיות חדר ניתוח, רופאות מרדימות, טכנאי הרדמה, סניטרים, אנשי מעבדה ובנק הדם, מפעילי מכונת לב ריאה, אנשי מחלקת הרנטגן והפתולוגיה. במושתל הלב טיפלו ד"ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון וד"ר בן בן אברהם, מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי.

את השתלת הלב לפנות בוקר ביצעו פרופ' דן ערבות – מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון וד"ר ענבל ברוך רופאה בכירה במערך ניתוחי לב וחזה. ההשתלה עברה בהצלחה ומרסלו כעת מתאושש מהניתוח המורכב. "שעות ספורות לפני ליל הסדר ואחרי שמדינה שלמה התפללה לשלומו של רס"ן דור זימל בציפייה לנס, לצערנו הרב הוא נפטר, אבל השאיר אחריו את המתנה הכי מרגשת שיש – תרומת לב", אמר ערבות.

"דור הציל חיים פעמיים"

"כבר חצי שנה שכולנו נמצאים בסערת רגשות שמהולה בצער ואבל עמוק על אובדן חיי האדם וחרדה לשלום החטופים", אמר ד"ר טוביה בן גל, מנהל היחידה לאי ספיקת לב במערך הקרדיולוגי בבילינסון. "תרומת הלב של דור זימל שהגיעה מתוך אצילות עילאית כדי להציל חיים של חולה עם אי ספיקת לב קשה, היא קרן אור מרגשת בתוך התקופה המאתגרת.

"אנחנו חיים במציאות מאד מורכבת, שבה ההורים שלנו, האחים שלנו, הילדים שלנו ואנחנו מגויסים לשדה הקרב כדי להגן על החיים ועל השגרה שלנו", אמר ד"ר בן בן אברהם, מנהל השירות לאי ספיקת לב, השתלות לב ולב מלאכותי במערך הקרדיולוגי בבילינסון. "דור הציל את החיים פעמיים, גם כשהגן בגופו וגם כשמשפחתו תרמה את איבריו כדי להציל חיים של אחרים".

דור זימל ז"ל
דור זימל ז"ל - הציל חיים בחייו ובמותו
מדיה באדיבות בית החולים בילינסון

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

המשך קריאה »
בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילי אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

המשך קריאה »

נזכור את כולם: 30 פתח תקוואים שנפלו/נרצחו/נחטפו מאז ה-7 באוקטובר

מאז שפרצה המלחמה, פתח תקווה, כעיר הרביעית בגודלה בישראל, ספגה אבידות רבות וקשות מנשוא. אלפים מתושבי העיר ילוו את הנופלים בבתי העלמין בעוד יומיים – כשרבים מהם יפקדו קברים טריים, ביום הזיכרון שיהיה כנראה הכואב והעצוב ביותר מאז קום המדינה. הרשימה כוללת נרצחים ונופלים בשבת השחורה, חללים שנפלו בקרבות, חטופה שנרצחה וכן שני חטופים שעדיין בחיים ומקווים שישובו במהרה.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading