אבי יחיאל, מנכ"ל הפועל פתח תקווה בחגיגות האליפות לפני שנה

זעזוע בסירקין: אבי יחיאל, מנכ"ל הפועל פתח תקווה, סיים את תפקידו אחרי ירידת הליגה

את יחיאל, ששימש כמנכ"ל בארבע העונות האחרונות, יחליף טים פלוטקין, הסמנכ"ל והיועץ הפיננסי של המועדון. יחיאל, שחקן העבר של הקבוצה, שילם את המחיר על הירידה של הקבוצה מליגת העל, זאת רק בחלוף שנה מאז עלתה ממנה. "תחת ניהולו של אבי, הקבוצה עברה תהליך התקדמות בתחום הפיננסי, המקצועי והקהילתי, וגם חל השיפור האדיר במחלקת הנוער של המועדון", מסרו הפועל בהודעת הפרידה.

הפועל פתח תקווה מסיימת עונה מאכזבת במיוחד, שהסתיימה בירידת ליגה כואבת, אחרי כמעט עשור בו לא הייתה חלק מליגת העל. בהפועל קיוו שהמודל של "קבוצת אוהדים", בה לעמותת אוהדים ("הכחולה") יש בעלות על הקבוצה, יסחוף את הפועל להצלחות ולטופ של הכדורגל הישראלי, מקום בו הייתה חלק נפרד ממנו – בשנות ה-90', שלא לדבר על רצף האליפויות בשנות ה-50'-60'.

אוהדי הפועל עם מנכ"ל חדש

"יחיאל ייכנס לספרי ההסטוריה של הפועל"

אלא שתקוות לחוד ומציאות לחוד. הפועל פתח תקווה לא נערכה כראוי לליגת העל. לא רק עניין של תקציב חלש יחסית, אלא גם בחירת שחקנים (זרים וישראלים), שהתבררה כלא נכונה. בקרב האוהדים היו תקוות, שהקשר המשפחתי שלו עם אדם נוימן המיליארדר מ-WEWORK, יביא לקבוצה תנופה כלכלית – אך גירושיו מעדי, אחותו של נוימן – טרפו את הקלפים גם מהכיוון הזה.

למרות זאת, יחיאל קיבל תמיכה של עמותת האוהדים להמשיך גם בעונה הבאה, אך הוא עשה חושבים עם עצמו – והחליט לעזוב. "יחיאל ייכנס לספרי ההיסטוריה של הפועל פתח תקווה, כמי שהוביל את צמיחתו המחודשת תחת בעלות עמותת הכחולה", מסרו בהפועל. "תחת ניהולו, המועדון עבר תהליך התקדמות בתחום הפיננסי, המקצועי והקהילתי". במועדון גם מציינים את השיפור המשמעותי במחלקת הנוער, שקיבלה ביטוי בעליית הקבוצה לליגת העל לנוער.

טים פלוטקין - המחליף של אבי יחיאל
טים פלוטקין - המחליף של אבי יחיאל

המחליף: טים פלוטקין

מי שימלא את מקומו של יחיאל הוא סמנכ"ל המועדון והיועץ המשפטי מזה שלוש שנים, טים פלוטקין, שמוערך בקרב האוהדים. פלוטקין הוא משפטן, שנכנס חזק לעסקי הכדורגל, בעקבות התמחותו במשרד מורן מאירי, שם עבד במשך שלוש שנים.

לדברי הפועל, יחיאל ימשיך ללוות את המועדון בתקופה הקרובה על מנת לסייע בהכנות של המועדון לקראת עונת 24/25. "אני מסיים את תפקידי במועדון בתחושת גאווה", אמר אבי יחיאל. "אמנם ירידת הליגה היא רגע לא פשוט, אך אני שמח להשאיר מועדון עם קרקע יציבה ואנשים איכותיים, שיובילו את המועדון קדימה ולהישגים.

יחיאל גם פירט את הסיבות להחלטה שלו. "הרגשתי מיצוי לאחר ארבע שנים עמוסות ומאתגרות. הרגשתי שאני צריך לקחת הפסקה. הפועל פתח תקוה הוא מועדון שיקר לליבי ומבחינתי אני תמיד משאיר לו דלת פתוחה, ואעשה את הכל על מנת להבטיח עתיד טוב למועדון. בשבוע הבא אתייחס לעונה שעברנו וארחיב על הסיבות להחלטה והמשך הדרך של המועדון".

עוד ב-ספורט

כבר קניתם? בהלת כרטיסים לגמר הגביע: במכבי פתח תקווה מצפים למכור עוד כ-2000 כרטיסים

נותרו עוד תשעה ימים לגמר הגדול בבלומפילד (30.5, 20:30), אבל כבר עכשיו מלחמת אוהדים על הכרטיסים בשיאה. מסתבר שאוהדי הפועל באר שבע רכשו כרטיסים ליציעים של אוהדי מכבי, מה שגרם להנהלה לסגור להשאיר את רכישת הכרטיסים האינטרנטית דרך "לאן", רק לאוהדי מכבי שיש להם היסטוריית רכישה. מי שמעוניין בכרטיס ליציעי מכבי, יכול גם לרכוש אותם במסגרת הפנינג, שייערך בשבת הקרובה (25.5).

המשך קריאה »
ניר לוין חוזר להפועל פתח תקווה

צפו בשערי העבר: ניר לוין סוגר מעגל לאחר שמונה אתמול למנהל המקצועי של הפועל פ"ת

יומיים אחרי התפטרותו של המנכ"ל אבי יחיאל, הודיע אתמול (שישי, 17.5) המועדון על מינויו של שחקן העבר האגדי של הקבוצה בשנות ה-90', לעמוד בראש הצוות המקצועי של הפועל, שירדה לליגה הלאומית. חרושת השמועות בדבר מינויו החלה כבר בתחילת החודש, כשהיה ברור שגורלה של הקבוצה נחרץ. "תפקיד מאוד משמעותי של התוויית הדרך המקצועית של המועדון, גם בבוגרים וגם בקבוצת הנוער", אמר.

המשך קריאה »
הפועל פתח תקווה ילדים א'

הפועל פתח תקווה ילדים א' הביסו 9:0 את עמישב בדרבי שנערך בסירקין

העונה המופלאה של שנתון 2010 במחלקת הנוער ממשיכה לייצר שיאים חדשים, עם ניצחון ענק. הפועל הפגינה עליונות מוחלטת מפתיחת המשחק וכבר במחצית התוצאה הייתה 7:0, מה שלא הותיר ספק לגבי יחסי הכוחות במגרש. את השערים כבשו: יאיר פז (שלושער), איתי ג'יני (שלושער – סה"כ 18 שערים העונה), עידן טסה (צמד) ועומרי טהרני קינח בפנדל, שקבע את התוצאה.

המשך קריאה »

זו שלמעלה וזו שלמטה: מכבי פתח תקווה השפילה 4:1 את הפועל פתח תקווה (וידאו)

הדרבי הפתח תקוואי שנערך אתמול אומנם היה לפרוטוקול בלבד, לאחר שהפועל ירדה ליגה ומכבי הבטיחה את הישארותה, אבל היוקרה העירונית הייתה על הכף. כ-2000 אוהדי מכבי (לה זה היה משחק ביתי) מול כ-400 אוהדי הפועל, ראו משחק חד צדדי שהבהיר לכולם מי קבוצת הכדורגל ששולטת בעיר. לאחר סיום המשחק נרשמה תיגרת אוהדים במגרש האימונים של מכבי.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading