מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

לפני שלושה חודשים דיווחנו לכם על יריד המכוניות החשמליות, שנערך ליד הקניון הגדול, אליו הגיעו אלפים מתושבי העיר, שלא רק באו להסתכל – אלא גם ביצעו רכישת מכוניות במקום. בפתח תקווה, בה יש עשרות סוכנויות רכב מובילות, מדווחים מדי שנה על עלייה תלולה באחוז מכירות כלי הרכב החשמליים, שהולכים וממלאים את כבישי העיר. 13,139 מכוניות חשמליות נמכרו לתושבי פתח תקווה מה-1.1.24 עד ה-30.6.24.

כמה חשמליות אתם רואים בתמונה? ציר ז'בוטינסקי פתח תקווה
כמה חשמליות אתם רואים בתמונה? ציר ז'בוטינסקי פתח תקווה

פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב, שתושביה, לפי הנתונים, רכשו 15,197 מכוניות חשמליות. במקום השלישי נמצאת העיר רחובות עם 10,064 מכוניות, כשבמקום הרביעי ניצבת אשקלון עם 7,312 מכוניות חשמליות הרשומות על שם תושביה ובמקום החמישי באר שבע עם 7,186 מכוניות חשמליות. לפי הנתונים שפרסם כתב הרכב של כלכליסט, תומר הדר, מדובר על סך המכוניות שנמכרו – מכל הדגמים ולא רק מודל 2024.

"הלקוחות מזהים את הפוטנציאל של החשמלית"

בנוסף, עולה מהנתונים שבפתח תקווה יש 1,077 מכוניות חשמליות שרשומות על שם סוחרי רכב. "כיום כ-20 אחוז ממסירות הרכבים בסניף שלנו בפתח תקווה הן של רכבי PHEV/חשמלי מלא", מסר לנו ארז דיין, מנהל סניף AVIS פתח תקווה על דרך רבין. "הלקוחות שלנו מזהים את הפוטנציאל ואת צמיחת שוק החשמליות, ונהנים עוד היום מהמחיר האטרקטיבי – וזו לפני צפי עליית המס בחודש ינואר 2025".

איזה מכוניות חשמליות אפשר למצוא אצלכם? מחירים?

"היום ניתן למצוא באוויס פתח תקווה מגוון של רכבים חשמליים במגוון רמות גימור וטווח סוללה של עד 489 ק"מ. אנחנו עדים שלקוחות מחפשים את הרכבים עם הסוללות ארוכות הטווח וכמה שיותר טכנולוגיה.ניתן למצוא אצלנו את הדגם המוחבר והמומלץ של 480PURE GEOMETRY C Geely בגרסת 0 ק"מ 2024 במחיר אטרקטיבי החל מ-158900 בלבד".

ארז דיין, מנהל AVIS פתח תקווה
GEELY חשמלית בסניף AVIS פתח תקווה
GEELY חשמלית בסניף AVIS פתח תקווה

"20 אחוז מהמכירות שלנו - רכבים חשמליים"

במרחק קצר מ-AVIS, ביקרנו גם בסוכנות הרכב הותיקה כלמוביל, שהסניף שלה נמצא בתחילת רחוב הסיבים. "יש לנו מגוון של רכבים חשמליים של רוב המותגים בארץ מה שמוביל להתעניינות רבה ואחוז עסקאות בפועל שלהם עומד על 20%", מסר לנו קובי ניסים, מנהל המכירות הארצי של כלמוביל. "המחויבות של העיר העתיר לקידום סביבה ירוקה, וההבנה של חשיבות פחתת זיהום אוויר, מחלחלת לתושבים".

מה הסיבה לדעתך שפתח תקוואים נוהרים אחרי המכוניות החשמליות?

פתח תקווה הופכת למרכז הייחודי ביותר לקידום ופיתוח של רכבים חשמליים בארץ. קיימות בה רשת תחנות טעינה מתקדמת ולא מעט וחברות טכנולוגיות מובילות מתמקדות באזור, כל זה משפיע על ההתפתחות והקידום של רכבים חשמליים בפתח תקווה ולהיקף הגדול של רכישת מכוניות כאלה".

מה הייתה ממליץ אצלכם?

"המשפחתית הקומפקטית ORA 03, רכב אורבני מדליק, בעל עיצוב רטרו החל מ 121,000 ₪ לרכב עם 0 ק"מ ורישוי פרטי".

קובי ניסים, מנהל מכירות ארצי - כלמוביל טרייד
קובי ניסים, מנהל מכירות ארצי - כלמוביל טרייד
ORA חשמלית בכלמוביל טרייד פתח תקווה
ORA חשמלית בכלמוביל טרייד פתח תקווה

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »
קטה גרופ עם פרויקט קטה איידול IDOL -החלה הבנייה בפסגת הדר

הטרקטורים בשטח: החלו העבודות בפרויקט קטה IDOL של קטה גרופ בפסגת הדר

חברת נדל"ן המגורים עם מספר הפרויקטים הגדול ביותר בפתח תקווה, עולה שלב עם פרויקט דגל שלה, שמלווה בפרסום חוצות מאסיבי, לצד פרסומות פריים טיים בטלוויזיה. פרויקט המגורים בשכונה המתפתחת, הוא הצהרת כוונות שלהם, שמכוון למגורי יוקרה עם סטנדרט גבוה, שכולל לובי מעוצב, מועדון דיירים וחדר כושר. במקביל לעלייה על השטח, החל שיווק פריסייל של דירת חמישה חדרים ב-3.75 מיליון ש"ח.

המשך קריאה »