חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים של "קשת טעמים", יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

הועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה תכנית להקמת מרכז דאטה סנטר (חוות שרתים) חדש על רח' ז'בוטינסקי הגועש, סמוך לבניין אגף השיקום. לאחר הריסת שני ההאנגרים, יוקם מבנה אחד בן שתי קומות + שתי קומות מרתף. תחום חוות השרתים בפתח תקווה זוכה לתנופה בעקבות דרישה להן בקרב חברות טכנולוגיה שונות. בקרוב תושק חוות השרתים של KKR ו-GTR, על הקמתה כבר דיווחנו באוגוסט 2021. גם בפארק גיסין, שכבר הושלם, צפויה להיכנס חוות שרת שרתים.

מרכז שירות לוגיסטי מערך משלוחים רובוטים של קשת טעמים - יפונה?
מרכז שירות לוגיסטי מערך משלוחים רובוטים של קשת טעמים - יפונה?

מביקור שביצענו במקום, מסתבר שמי שצפוי להתפנות בעקבות המהלך, הם המחסן הלוגיסטי של מערך המשלוחים הרובוטי של רשת הסופרים "קשת טעמים", הרשום ברחוב המפעלים 9 ומחסן יבואן מכוניות HONDA שרשום בכתובת ז'בוטינסקי 96 – שכבר נסגר. חציו של השטח המדובר שייך לקבוצת הנדל"ן מבנה, הספונסרית של הפועל פתח תקווה, בבעלותה גם נכס נוסף – חוות השרתים של בזק בינלאומי בעיר. 

מוסך הונדה הישן פתח תקווה
מוסך הונדה הישן פתח תקווה

"באיזורי העסקים וההייטק של פתח תקווה, יש כ-8000 חברות, שנהנות מסיבים אופטיים וקווי תקשורת מתקדמים, המקשרים את החברות, כולל ביטחוניות, בצורה יעילה לכל מקום בעולם", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "חוות השרתים צפויה למשוך חברות הייטק רבות נוספות לעיר ובכך להפוך את פתח תקווה למעצמה בתחום ולהכניס לעיר משאבים רבים שיופנו לרווחת התושבים".

עוד ב-נדלן

שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עתירה מנהלית נגד עיריית פ"ת: העלתה תעריפי פיתוח נדל"ן בעשרות אחוזים

בעתירה, שהוגשה על ידי התאחדות הקבלנים וארגון קבלני פתח תקווה, נטען כי מבדיקה מגמית של כ-150 פרויקטים בעיר, עולה שהתעריפים זינקו בשיעורים של 140%-235% וכי הדיון על הנושא, התבצע בניגוד לפקודות העיריות וכי הוא ארך חמש דקות בלבד. בעתירה נטען, כי חוקי העזר שעברו בשנת 2023 בלתי חוקיים. העירייה: "תעריפי היטלי הפיתוח של חוקי העזר מבוססים על תחשיב כלכלי תקין".

המשך קריאה »
ב.ס.ר סיטי פתח תקווה - באדיבות ב.ס.ר סיטי

60% תפוסה: ב.ס.ר סיטי פתח תקווה סוגר שנתיים מתחילת אכלוס המשרדים

מצד אחד, אחוזי התפוסה יכולים להיראות מהצד מעט מאכזבים, נוכח הזמן שחלף מאז הקמת ארבעת מגדלי המשרדים הענקיים (30 קומות כל אחד). אך מצד שני, בהתחשב בהאטה במשק, הקורונה, שטיפחה את מודל העבודה מהבית וכמובן המלחמה, ששמה ברקס לכל ההיבט העסקי, מנהלי המתחם מסתכלים באופן מעודד על הנתונים. "נגיע לפחות ל-85% תפוסה עד סוף 2025", מבטיחים.

המשך קריאה »