פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות  לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר, סמוך למשרדי אינטל. החודש החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

אזור העסקים של פתח תקווה, פארק טק, ממשיך להתרחב ולהתפתח וכבר היום נחשב לאחד ממוקדי התעסוקה המובילים בגוש דן. המשרדים המפוארים של תאגידי ענק דוגמת אינטל, סייברארק, ו-IBM מייצגים את החזון השאפתני להפוך את פתח תקווה לעיר ההייטק הגדולה בישראל.

שלט כבר יש - מיתוג עוד אין
שלט כבר יש - מיתוג עוד אין

הולכים על "צנוע" - 10 קומות ולא יותר

לפני כשנה וחצי אישרה הועדה המחוזית את פארק העסקים שכרגע נקרא בפשטות "מתחם ויתניה-קרסו", על שמם של החברות היזמיות של הפרויקט – "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן". יוני ישראלי, מנהל חטיבת הנכסים בקרסו נדל"ן, מסר לפחת תקווה NEWS כי בחודשיים הקרובים הפרויקט יעבור מיתוג, לקראת שיווק שטחי המשרד והמסחר לקראת 2022. 

בניגוד למגדלים רבי הקומות הצפויים לקום באיזור, במסגרת פרויקטים עליהם דיווחנו לאחרונה, כמו "פארק גיסין", "בזל פארק" ו"מתחם ביג", הפרויקט של "ויתניה-קרסו" יכיל בנייני משרדים "צנועים" יותר של כ-10 קומות כל אחד בשטח כולל של כ-25 דונם. תכנון זה משמר את אפיון הבניה של כל איזור ה"פארק טק", לצדו של אצטדיון הכדורגל. 

ואכן, בדיוק כמו ה"פארק טק", הפרויקט צפוי לאכלס בעיקר חברות היי-טק ותוכנה, ביומד ותעשייה מתקדמת. לפי התכנון, בשלב א' יקומו שלושה בניינים ובשלב ב' יקום הבניין הרביעי – שיהיה המרכזי מביניהם ויכיל כ-20 אלף מ"ר של משרדים.

עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו
עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו

ביום - מרכז עסקי. בלילה - מרכז בילויים

מי שאמון על הצד התכנוני של הפרויקט הוא האדריכל אבנר ישר, שסיפר לתקשורת כי המחשבה הייתה ליצור משרדים וחללי עבודה בתמהיל גדלים משתנה וגמיש, המתכתבים עם שוק העבודה הדינמי של עידן הקורונה. "המטרה פה היא לשבור את הקונספט של אזור תעסוקה שפועל רק עד שעות אחר הצהרים ולייצר מתחם שוקק עם מסעדות ובתי קפה עם אופציות בילוי ופנאי לכל אורך היום והלילה", אמר. 

השאלה שתמיד נשאלת, היא איך פרויקט חדש מסוג זה ישפיע על הסדרי התנועה, הפקקים ובעיות החניה באיזור, שכבר היום הוא מהעמוסים בגוש דן. במקרה של מתחם "ויתניה-קרסו", תולים תקוות בכך שהוא מעט מרוחק מרח' ז'בוטינסקי ההומה וקרוב ליציאות לכבישים 4 ו-5. לאלו, כמובן יש להוסיף את תחנת הרכבת קרית אריה הקיימת ואת תחנת הרכבת הקלה של הקו האדום (מטרו 2), שצפויה לקום לצדה, מרחק של כ-5-10 דקות הליכה מהפרויקט.

לגבי חניות, במתחם עצמו אמורים להיות מוקצים כ- 75 אלף מ"ר של מרכזי חניה. אם זה יספיק לכל אותם השבים והבאים הצפויים לגדוש את המקום? זאת כבר תשובה שנגלה הלכה למעשה בעוד שנתיים-שלוש.

פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading