פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות  לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר, סמוך למשרדי אינטל. החודש החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

אזור העסקים של פתח תקווה, פארק טק, ממשיך להתרחב ולהתפתח וכבר היום נחשב לאחד ממוקדי התעסוקה המובילים בגוש דן. המשרדים המפוארים של תאגידי ענק דוגמת אינטל, סייברארק, ו-IBM מייצגים את החזון השאפתני להפוך את פתח תקווה לעיר ההייטק הגדולה בישראל.

שלט כבר יש - מיתוג עוד אין
שלט כבר יש - מיתוג עוד אין

הולכים על "צנוע" - 10 קומות ולא יותר

לפני כשנה וחצי אישרה הועדה המחוזית את פארק העסקים שכרגע נקרא בפשטות "מתחם ויתניה-קרסו", על שמם של החברות היזמיות של הפרויקט – "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן". יוני ישראלי, מנהל חטיבת הנכסים בקרסו נדל"ן, מסר לפחת תקווה NEWS כי בחודשיים הקרובים הפרויקט יעבור מיתוג, לקראת שיווק שטחי המשרד והמסחר לקראת 2022. 

בניגוד למגדלים רבי הקומות הצפויים לקום באיזור, במסגרת פרויקטים עליהם דיווחנו לאחרונה, כמו "פארק גיסין", "בזל פארק" ו"מתחם ביג", הפרויקט של "ויתניה-קרסו" יכיל בנייני משרדים "צנועים" יותר של כ-10 קומות כל אחד בשטח כולל של כ-25 דונם. תכנון זה משמר את אפיון הבניה של כל איזור ה"פארק טק", לצדו של אצטדיון הכדורגל. 

ואכן, בדיוק כמו ה"פארק טק", הפרויקט צפוי לאכלס בעיקר חברות היי-טק ותוכנה, ביומד ותעשייה מתקדמת. לפי התכנון, בשלב א' יקומו שלושה בניינים ובשלב ב' יקום הבניין הרביעי – שיהיה המרכזי מביניהם ויכיל כ-20 אלף מ"ר של משרדים.

עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו
עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו

ביום - מרכז עסקי. בלילה - מרכז בילויים

מי שאמון על הצד התכנוני של הפרויקט הוא האדריכל אבנר ישר, שסיפר לתקשורת כי המחשבה הייתה ליצור משרדים וחללי עבודה בתמהיל גדלים משתנה וגמיש, המתכתבים עם שוק העבודה הדינמי של עידן הקורונה. "המטרה פה היא לשבור את הקונספט של אזור תעסוקה שפועל רק עד שעות אחר הצהרים ולייצר מתחם שוקק עם מסעדות ובתי קפה עם אופציות בילוי ופנאי לכל אורך היום והלילה", אמר. 

השאלה שתמיד נשאלת, היא איך פרויקט חדש מסוג זה ישפיע על הסדרי התנועה, הפקקים ובעיות החניה באיזור, שכבר היום הוא מהעמוסים בגוש דן. במקרה של מתחם "ויתניה-קרסו", תולים תקוות בכך שהוא מעט מרוחק מרח' ז'בוטינסקי ההומה וקרוב ליציאות לכבישים 4 ו-5. לאלו, כמובן יש להוסיף את תחנת הרכבת קרית אריה הקיימת ואת תחנת הרכבת הקלה של הקו האדום (מטרו 2), שצפויה לקום לצדה, מרחק של כ-5-10 דקות הליכה מהפרויקט.

לגבי חניות, במתחם עצמו אמורים להיות מוקצים כ- 75 אלף מ"ר של מרכזי חניה. אם זה יספיק לכל אותם השבים והבאים הצפויים לגדוש את המקום? זאת כבר תשובה שנגלה הלכה למעשה בעוד שנתיים-שלוש.

פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל