רח' תקומה פתח תקווה - התחדשות עירונית

התחדשות עירונית בשכונת תקומה: 75% מהדיירים הסכימו לתמ"א בפרויקט "השלושה-עוזיאל"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

ההתחדשות העירונית של פתח תקווה לא פוסחת גם על שכונת תקומה הותיקה הסמוכה לכביש 40, לאחר שפרויקט תמ"א 38/2, קיבל את אישור הדיירים ובשנים הקרובות צפויות 58 דירות רכבת ישנות להפוך ל-200 דירות בבניינים חדשים. התכנית נמצאת בהליכי רישוי.

הפרויקט המדובר עבר לא מעט תלאות בשנים האחרונות. הדיירים, הסובלים ממגורים בתנאים גרועים, שלא לומר מסוכנים, בבניינים ישנים מטים ליפול, ניסו לקדם פינוי בינוי כבר לפני שמונה שנים. אלא שהעירייה, לא הסכימה לתכנית שהוצעה, שכללה בניינים רבי קומות, שלא התאימה למרקם העירוני בשכונה ולתשתיות בה. 

התושבים הקימו קול מחאה ואף פתחו עצומה אינטרנטית, בה נטען כי ראש העיר רמי גרינברג ומנהלת ההתחדשות העירונית "כרמים", מתעלמים מהבקשה ואינם עושים דבר לקידום הפרויקט. 

תמונות מהאיזור:

שלב ההריסה - כבר ב-2022

בשבוע שעבר התבשרנו כי המחאה כנראה נשאה פרי. נעם סלע, יו"ר כרמים, לקח על עצמו את קידום הפרויקט והחל במציאת פתרונות לקידום המתחם, בשיתוף נציגות הדיירים. לפני מספר חודשים נערך סיור בשטח עם רמי גרינברג ואנשי מקצועי בעירייה, ובעקבותיו הוחלט לבצע התחדשות עירונית במתחם הגובל ברחובות השלושה ועוזיאל בשכונה, במסגרת מסלול תמ"א 38/2.

לפי מה שפורסם, הושגו 75% מהחתימות הנדרשות של דיירי המתחם, מה שמאפשר להתחיל הפרויקט ברגע שיואשרו התכניות הנמצאות בהליכי רישוי. במסגרת הפרויקט יהרסו מבני הרכבת הישנים ובמקומם צפויים להיבנות בנייני מגורים חדישים שיכילו כ-200 דירות סך הכל.

במקביל להסכמת הדיירים, הם גם בחרו את עידן שטרית כעו"ד שילווה את הפרויקט והיזמים שנבחרו הם חברת "שיא עינב", שבאמתחתא כבר יש מספר פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה. ניצה פיק נבחרה כאדריכלית הפרויקט. ממינהלת כרמים נמסר כי שלב ההריסה צפוי לצאת לדרך כבר בשנת 2022.

עוד בפתח תקווה

פרויקט פארק המוזיאונים של חברת שפיר

העירייה אישרה: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר יוקם על ידי חברת שפיר מגורים

לפי הדיווח, חברת הבנייה הותיקה, תשקיע במתחם החדש כמיליארד שקלים, שיכלול שטח עילי של כ-100 אלף מ"ר, תשעה בנייני מגורים גדולים (מ-11 עד 30 קומות), שיאכלסו כ-2000 דיירים בכ-850 יחידות דיור. ביקור בשטח הישן והמוזנח סביב מתחם התרבות של פתח תקווה, רק הדגיש עד כמה המקום זקוק להתחדשות עירונית. גד גרשון: "דיירי הפרויקט שותפים לדרך".

המשך קריאה »
בוני התיכון בפתח תקווה

"בוני התיכון" הולכת חזק על התחדשות עירונית בפתח תקווה ולא רק בשלטי החוצות

חברת הנדל"ן הציבורית, הנסחרת כיום בשווי שוק של יותר מחצי מילארד ש"ח, פתחה בשבוע שעבר בקמפיין שלטי חוצות אגרסיבי, במטרה לעורר מודעות בקרב תושבי העיר על השליטה בפרויקטים פינוי-בינוי בפתח תקווה. השליטה ניכרת גם במעשים עם פרויקטים שיצאו לדרך ברחובות בלפור, ברנדה, שאול המלך, וייסבורג מסריק ושפרינצק. רן מלאך: "עובדים במקביל על פרויקטים נוספים".

המשך קריאה »
ארט פארק ART PARK פתח תקווה

ב-ART PARK ("ארט פארק") של קבוצת גבאי ברח' ארלוזורוב נשארו למכירה רק פנטהאוזים

פרויקט התחדשות עירונית נוסף בפתח תקווה בשלבים מתקדמים לפני אכלוס. 9 הקומות ב-2 המבנים, שאמורים להכיל 63 דירות סך הכל, כבר נבנו וכרגע העבודות בעיקר מתמקדות בגימורים פנים וחוץ. מחירי הפנטהאוזים שנותרו למכירה: 4.2 מיליון ש"ח והיזמים בונים על כך שהמחיר אטרקטיבי ביחס לפרויקטים דומים בתל אביב ורמת גן.

המשך קריאה »
פרויקט UPSIDE אפסייד פתח תקווה צה"ל 70-76

פרויקט UPSIDE (אפסייד) של עזרא חקשורי בצה"ל 70-76 יצא לדרך. 15 דירות כבר נמכרו

אחד מפרויקטי התמ"א 38 המשמעותיים בפתח תקווה, קיבל לאחרונה היתר בנייה והעבודות בו החלו. מדובר בפרויקט הכולל 4 מבנים בני שיקבלו שדרוג חזותי, חיזוק ותוספת בו יאוכלסו 40 דירות בנות 3 ו-4 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. המחירים אטרקטיביים, בטח ביחס להשתוללות השוק: דירת גן של 3 חדרים אפשר יהיה למצוא ב-1.9 מיליון ש"ח. ניר פרץ, מנכ"ל החברה: "רואים בפתח תקווה חלק ממטרופולין תל אביב".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading