רח' תקומה פתח תקווה - התחדשות עירונית

התחדשות עירונית בשכונת תקומה: 75% מהדיירים הסכימו לתמ"א בפרויקט "השלושה-עוזיאל"

ההתחדשות העירונית של פתח תקווה לא פוסחת גם על שכונת תקומה הותיקה הסמוכה לכביש 40, לאחר שפרויקט תמ"א 38/2, קיבל את אישור הדיירים ובשנים הקרובות צפויות 58 דירות רכבת ישנות להפוך ל-200 דירות בבניינים חדשים. התכנית נמצאת בהליכי רישוי.

הפרויקט המדובר עבר לא מעט תלאות בשנים האחרונות. הדיירים, הסובלים ממגורים בתנאים גרועים, שלא לומר מסוכנים, בבניינים ישנים מטים ליפול, ניסו לקדם פינוי בינוי כבר לפני שמונה שנים. אלא שהעירייה, לא הסכימה לתכנית שהוצעה, שכללה בניינים רבי קומות, שלא התאימה למרקם העירוני בשכונה ולתשתיות בה. 

התושבים הקימו קול מחאה ואף פתחו עצומה אינטרנטית, בה נטען כי ראש העיר רמי גרינברג ומנהלת ההתחדשות העירונית "כרמים", מתעלמים מהבקשה ואינם עושים דבר לקידום הפרויקט. 

תמונות מהאיזור:

שלב ההריסה - כבר ב-2022

בשבוע שעבר התבשרנו כי המחאה כנראה נשאה פרי. נעם סלע, יו"ר כרמים, לקח על עצמו את קידום הפרויקט והחל במציאת פתרונות לקידום המתחם, בשיתוף נציגות הדיירים. לפני מספר חודשים נערך סיור בשטח עם רמי גרינברג ואנשי מקצועי בעירייה, ובעקבותיו הוחלט לבצע התחדשות עירונית במתחם הגובל ברחובות השלושה ועוזיאל בשכונה, במסגרת מסלול תמ"א 38/2.

לפי מה שפורסם, הושגו 75% מהחתימות הנדרשות של דיירי המתחם, מה שמאפשר להתחיל הפרויקט ברגע שיואשרו התכניות הנמצאות בהליכי רישוי. במסגרת הפרויקט יהרסו מבני הרכבת הישנים ובמקומם צפויים להיבנות בנייני מגורים חדישים שיכילו כ-200 דירות סך הכל.

במקביל להסכמת הדיירים, הם גם בחרו את עידן שטרית כעו"ד שילווה את הפרויקט והיזמים שנבחרו הם חברת "שיא עינב", שבאמתחתא כבר יש מספר פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה. ניצה פיק נבחרה כאדריכלית הפרויקט. ממינהלת כרמים נמסר כי שלב ההריסה צפוי לצאת לדרך כבר בשנת 2022.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading