רח' תקומה פתח תקווה - התחדשות עירונית

התחדשות עירונית בשכונת תקומה: 75% מהדיירים הסכימו לתמ"א בפרויקט "השלושה-עוזיאל"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ההתחדשות העירונית של פתח תקווה לא פוסחת גם על שכונת תקומה הותיקה הסמוכה לכביש 40, לאחר שפרויקט תמ"א 38/2, קיבל את אישור הדיירים ובשנים הקרובות צפויות 58 דירות רכבת ישנות להפוך ל-200 דירות בבניינים חדשים. התכנית נמצאת בהליכי רישוי.

הפרויקט המדובר עבר לא מעט תלאות בשנים האחרונות. הדיירים, הסובלים ממגורים בתנאים גרועים, שלא לומר מסוכנים, בבניינים ישנים מטים ליפול, ניסו לקדם פינוי בינוי כבר לפני שמונה שנים. אלא שהעירייה, לא הסכימה לתכנית שהוצעה, שכללה בניינים רבי קומות, שלא התאימה למרקם העירוני בשכונה ולתשתיות בה. 

התושבים הקימו קול מחאה ואף פתחו עצומה אינטרנטית, בה נטען כי ראש העיר רמי גרינברג ומנהלת ההתחדשות העירונית "כרמים", מתעלמים מהבקשה ואינם עושים דבר לקידום הפרויקט. 

תמונות מהאיזור:

שלב ההריסה - כבר ב-2022

בשבוע שעבר התבשרנו כי המחאה כנראה נשאה פרי. נעם סלע, יו"ר כרמים, לקח על עצמו את קידום הפרויקט והחל במציאת פתרונות לקידום המתחם, בשיתוף נציגות הדיירים. לפני מספר חודשים נערך סיור בשטח עם רמי גרינברג ואנשי מקצועי בעירייה, ובעקבותיו הוחלט לבצע התחדשות עירונית במתחם הגובל ברחובות השלושה ועוזיאל בשכונה, במסגרת מסלול תמ"א 38/2.

לפי מה שפורסם, הושגו 75% מהחתימות הנדרשות של דיירי המתחם, מה שמאפשר להתחיל הפרויקט ברגע שיואשרו התכניות הנמצאות בהליכי רישוי. במסגרת הפרויקט יהרסו מבני הרכבת הישנים ובמקומם צפויים להיבנות בנייני מגורים חדישים שיכילו כ-200 דירות סך הכל.

במקביל להסכמת הדיירים, הם גם בחרו את עידן שטרית כעו"ד שילווה את הפרויקט והיזמים שנבחרו הם חברת "שיא עינב", שבאמתחתא כבר יש מספר פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה. ניצה פיק נבחרה כאדריכלית הפרויקט. ממינהלת כרמים נמסר כי שלב ההריסה צפוי לצאת לדרך כבר בשנת 2022.

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading