מבט על פתח תקווה ממגדל ALIGN

חצי מיליון תושבים, תוספת 4 מיליון מ"ר עסקים – פתח תקווה 2040?

אוטוטו אנחנו נכנסים ל-2022 ואפשר רק לדמיין איך העיר תיראה בעוד כשני עשורים. אם נסתכל עשור אחורה ונשווה את העיר לזו שהייתה כאן ב-2012, אפשר בהחלט להתייחס לתכנית המתאר שאושרה להפקיד בשבוע שעבר כמציאותית לחלוטין. פתח תקווה יכולה להפוך לעיר השלישית בגודלה בישראל. מכל הבחינות. 

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לכך שפתח תקווה היא העיר הכי מתפתחת בישראל, קיבלנו אותה לפני מספר ימים עם הפקדת תכנית מתאר כוללנית על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז.

מתחם ב.ס.ר סיטי - סמל ההתפתחות העסקית של פתח תקווה
מתחם ב.ס.ר סיטי - סמל ההתפתחות העסקית של פתח תקווה

התכנית: להגדיל את מרחב האפשרויות ביחס לערים אחרות

התכנית מדברת על כך שבעתיד הלא רחוק (הערכות מדברות על כעשור), העיר תמנה כ-460 אלף תושבים ויתווספו עליה 63,500 יחידות דיור יחד עם 3.8 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. 

התכנית, שאמורה להוות את הבסיס למדיניות התכנון ארוכת הטווח של העיר, הוגשה לעירייה ולדברי מתכנניה, מטרתה היא להגדיל את מרחב האפשרויות שיש לה להציע על מנת לעמוד בתחרות מול ערים אחרות. 

תחום התכנית מתייחס לכ-26 אלף דונמים (מתוך 36 אלף של תחום השיפוט) והיא כוללת הנחיות שנועדו לחזק את הקשר של העיר לפארק הירקון (בין היתר על ידי הקמת פארק הירקון פתח תקווה) ולצד זה פיתוח מערך השטחים הציבוריים, כמו: שדרות ירוקות, רחובות עירוניים, פארקים, גנים וכיכרות.

שכונת נווה גן - מבט מרחוב בזל
שכונת נווה גן - מבט מרחוב בזל

שכונת סירקין - אם המושבות החדשה החדשה?

חלק נכבד בתכנית מתייחס לחיזוק הפעילות העסקית בעיר, תהליך שאנו חשים על בשרינו כבר בימים אלה. אם כיום קיימים ומאושרים בפתח תקווה כ-11.3 מיליון מ"ר למסחר ותעסוקה, הרי שהתכנית מדברת על הרחבה לכ-15 מיליון מ"ר שיתרכזו בעיקר בקריית אריה, רמת סיב, סגולה ובמרכז העיר. 

מבחינת מגורים, האיזור המתפתח ביותר תהיה "שכונת סירקין" שתקום על קרקע מחנה סירקין, שם מתוכנן לקום ממש רובע עירוני חדש עם מגדלים מרובי קומות (אם המושבות החדשה סטייל). בא בעת, המקום ישמש כ"רזרבה" של התשתיות הציבוריות הנחוצות לצמצום החוסרים במרכז העיר ושכונותיה.

שטח ה"קריה האקדמית" פתח תקווה
שטח ה"קריה האקדמית" פתח תקווה

שכונת יוספטל - דגל הפינוי והבינוי

לפי התכנית, אחת מהשכונות שתשנה את פניה בצורה המשמעותית ביותר היא שכונת יוספטל, שאמורה להתפנות ולהיבנות מחדש – רובה ככולה. מי שישמרו על אופיין הן השכונות הותיקות במזרח כמו עמישב, הדר גנים, בילינסון, קריית דוד וקריית אלון – בהן יש בתים צמודי קרקע. 

התכנית, שנערכה על ידי צוות של משרד האדריכלים פרחי-צפריר, התייחסה כמובן גם להיבט התחבורתי, והיא כוללת שיפור מערך התחבורה העירוני ע"י שדרוג תשתיות התחבורה, תוך התבססות על הרכבת הקלה בציר ז'בוטינסקי, לצד תחנות הרכבת הקיימות בסגולה וקריית אריה. במקביל, התכנית קובעת צירי העדפה לתחבורה ציבורית (נת"צ) ומערך שבילים אופניים.

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading