הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

בחודשים האחרונים דיווחנו לכם לא אחת על ההתחדשות העירונית שקורמת עור וגידים בשכונות הישנות – במיוחד עמישב (שקבוצת חג'ג' נוטשת אליה עיניים), יוספטל (שם, לפחות מבחינת השילוט התחיל כבר הפינוי-בינוי) ושלא לדבר על פרויקט סירקין הגרנדיוזי, שאמור לכלול בתוכו עשרות בניינים מרובי קומות לצד שטחים מסחריים גדולים. לתושבים קצת קשה לאכול את התוכניות העתידיות.

גן ילדים הוצף וחולצו ממנו 2 אישה ושני ילדים

מצד אחד, כמובן שהם היו רוצים לחיות בשכונות מודרניות, אך יש לא מעט סימני שאלה בהיבט התשתית התחבורתית (ראו מאבק כביש 40) וגם בתשתית של המבנים, הכבישים, החצרות, המדרכות, הגינות ועוד. 

לכן, קצת קשה לדמיין איך תיראה מזרח פתח תקווה לקראת סוף העשור, אבל כולנו תקווה, כי תמונות מהסוג הזה, יישארו רק כזיכרון נוסטלגי, שנעדיף לשכוח. 

"ההצפה שהייתה אתמול היא חריגה בעוצמתה ביחס לשנים קודמות", מתאר ירון קדושים, הפעיל החברתי ותושב השכונות הותיק. "אני חושב שרק ב-2014 היה משהו דומה".

ראינו את התמונות של הכבישים ואין מה להרחיב. האם ההצפה גם הגיעה למבנים עצמם?

"היו בתים שהוצפו, בהם גן ילדים שממנו חולצו אישה ושני ילדים. מספר רכבים ניזוקו ואחד מהם באופן משמעותי מאוד, כשכולו התמלא בוץ ומים עד מעל המושבים. במקרה הזה, בעל הרכב פנה לביטוח של העירייה".

ירון קדושים על רקע כביש 40
ירון קדושים על רקע כביש 40

"סלילת הכבישים - רק קוסמטיקה"

מוקד ההצפות היה ברחובות המצטלבים עד"ש שפק ועזרה ונחמיה, שם הכבישים צרים מאוד ובצדדיהם יש מכוניות רבות החונות לצד המבנים, שברובם צמוד קרקע. "העיריה סללה לפני שנה את הרחובות, לאחר שבשנים האחרונות הוחלפו תשתיות המים והביוב", מציין קדושים. "חבל שזאת רק קוסמטיקה. זה נראה מאוד יפה לסלול כביש חדש. אבל מה עם התשתיות מתחת? להוסיף בורות ניקוז? לשנות שיפועים שהמים יתחלקו למקומות נוספים? חבל מאוד שזה ככה. צריך גם חשיבת עומק לא רק עבודה מהירה". 

מה לגבי ההתחדשות העירונית? האם היא תשפר את המצב?

"התחדשות עירונית היא ברוכה מאוד וחשובה. אבל מאוד חשוב שהמדינה והעירייה יתנו כתף בפיתוח תשתיות. הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים ולמים אין לאן לפרוץ. כמו שראינו, לטבע חוקים משלו. ואחד מהחוקים זה הצפות במקומות עם תשתיות חלשות, כמו השכונות הוותיקות במרכז העיר".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה

מדוברות העירייה נמסר "לאחר שבמשך שנים עמישב הוזנחה, בוצעו לאחרונה עבודות שדרוג וחידוש תשתיות בעלות של עשרות מיליוני שקלים, לרבות בצירים הראשיים, ביניהם גם רחובות עזרא ונחמיה ועד"ש שפיק. השדרוג כלל גם עבודות ניקוז וחידוש כבישים ומדרכות".

עוד הוסיפו בעירייה כי ההצפה המדוברת התרחשה ברחוב הסמוך לשטחים הפתוחים של דרום השרון וכי היא נערכה מבעוד מועד וביצעה בשטחים אלו חסימות שמטרתן למנוע זרימה אל תוך השכונה. "ייתכן כי גורם מסויים פתח את אחד מהחסימות ועל כן נפעל לחידוש החסימות אשר מונעות זרימה אל תוך שכונת עמישב".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading