הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

בחודשים האחרונים דיווחנו לכם לא אחת על ההתחדשות העירונית שקורמת עור וגידים בשכונות הישנות – במיוחד עמישב (שקבוצת חג'ג' נוטשת אליה עיניים), יוספטל (שם, לפחות מבחינת השילוט התחיל כבר הפינוי-בינוי) ושלא לדבר על פרויקט סירקין הגרנדיוזי, שאמור לכלול בתוכו עשרות בניינים מרובי קומות לצד שטחים מסחריים גדולים. לתושבים קצת קשה לאכול את התוכניות העתידיות.

גן ילדים הוצף וחולצו ממנו 2 אישה ושני ילדים

מצד אחד, כמובן שהם היו רוצים לחיות בשכונות מודרניות, אך יש לא מעט סימני שאלה בהיבט התשתית התחבורתית (ראו מאבק כביש 40) וגם בתשתית של המבנים, הכבישים, החצרות, המדרכות, הגינות ועוד. 

לכן, קצת קשה לדמיין איך תיראה מזרח פתח תקווה לקראת סוף העשור, אבל כולנו תקווה, כי תמונות מהסוג הזה, יישארו רק כזיכרון נוסטלגי, שנעדיף לשכוח. 

"ההצפה שהייתה אתמול היא חריגה בעוצמתה ביחס לשנים קודמות", מתאר ירון קדושים, הפעיל החברתי ותושב השכונות הותיק. "אני חושב שרק ב-2014 היה משהו דומה".

ראינו את התמונות של הכבישים ואין מה להרחיב. האם ההצפה גם הגיעה למבנים עצמם?

"היו בתים שהוצפו, בהם גן ילדים שממנו חולצו אישה ושני ילדים. מספר רכבים ניזוקו ואחד מהם באופן משמעותי מאוד, כשכולו התמלא בוץ ומים עד מעל המושבים. במקרה הזה, בעל הרכב פנה לביטוח של העירייה".

ירון קדושים על רקע כביש 40
ירון קדושים על רקע כביש 40

"סלילת הכבישים - רק קוסמטיקה"

מוקד ההצפות היה ברחובות המצטלבים עד"ש שפק ועזרה ונחמיה, שם הכבישים צרים מאוד ובצדדיהם יש מכוניות רבות החונות לצד המבנים, שברובם צמוד קרקע. "העיריה סללה לפני שנה את הרחובות, לאחר שבשנים האחרונות הוחלפו תשתיות המים והביוב", מציין קדושים. "חבל שזאת רק קוסמטיקה. זה נראה מאוד יפה לסלול כביש חדש. אבל מה עם התשתיות מתחת? להוסיף בורות ניקוז? לשנות שיפועים שהמים יתחלקו למקומות נוספים? חבל מאוד שזה ככה. צריך גם חשיבת עומק לא רק עבודה מהירה". 

מה לגבי ההתחדשות העירונית? האם היא תשפר את המצב?

"התחדשות עירונית היא ברוכה מאוד וחשובה. אבל מאוד חשוב שהמדינה והעירייה יתנו כתף בפיתוח תשתיות. הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים ולמים אין לאן לפרוץ. כמו שראינו, לטבע חוקים משלו. ואחד מהחוקים זה הצפות במקומות עם תשתיות חלשות, כמו השכונות הוותיקות במרכז העיר".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה

מדוברות העירייה נמסר "לאחר שבמשך שנים עמישב הוזנחה, בוצעו לאחרונה עבודות שדרוג וחידוש תשתיות בעלות של עשרות מיליוני שקלים, לרבות בצירים הראשיים, ביניהם גם רחובות עזרא ונחמיה ועד"ש שפיק. השדרוג כלל גם עבודות ניקוז וחידוש כבישים ומדרכות".

עוד הוסיפו בעירייה כי ההצפה המדוברת התרחשה ברחוב הסמוך לשטחים הפתוחים של דרום השרון וכי היא נערכה מבעוד מועד וביצעה בשטחים אלו חסימות שמטרתן למנוע זרימה אל תוך השכונה. "ייתכן כי גורם מסויים פתח את אחד מהחסימות ועל כן נפעל לחידוש החסימות אשר מונעות זרימה אל תוך שכונת עמישב".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022

עוד בפתח תקווה

כנס חדשנות ועסקים פתח תקווה 2022

צפו: כנס העסקים פתח תקווה 2022 – בונים על הרכבת הקלה ובטוחים שהבועה לא תתפוצץ

התנופה העסקית של העיר קיבלה היום ביטוי בדמות אירוע רב משתתפים, אותו ארגנה העירייה, בשיתוף החברה לפיתוח פתח תקווה על המרפסת של מגדל גלובל טאוורס. באירוע השתתפו ראש העיר, רמי גרינברג ושרת המדע אורית פרקש הכהן, לצד עשרות רבות של יזמים, אנשי עסקים, בעלי עסקים ובכירי המשק, שנוטלים חלק בפעילות העסקית של עיר המושבות.

המשך קריאה »
פארק הדר המושבות באם המושבות

בקרוב יחלו העבודות להקמת פארק "הדר המושבות" בשכונת אם המושבות החדשה

העירייה פרסמה היום שורה של פרויקטים חדשים, שנועדו לשפר פארקים ושטחים ציבוריים ירוקים בפתח תקווה וביניהם פארק ענק בשטח של 13 אלף מ"ר התחום בין הרחובות משה סנה, משה פלד ואריה בראון. פארקים נוספים הנמצאים בתהליכי תכנון ושדרוג: פארק יד לבנים, גינה לימודית ברח' ברנט, גן יסוד המעלה, גן מוריה ברינג וגן החייל ברחוב לוין.

המשך קריאה »
אוהדי הפועל פתח תקווה

משחק העלייה? הפועל פתח תקווה מקווים למלא אצטדיון ובונים על הכנסה של מעל 300 אלף ש"ח

תכונת שיא בקרב האוהדים הכחולים, לקראת המשחק החשוב ביותר של הקבוצה בשבע השנים האחרונות, כשתארח ביום ראשון (20:30) באצטדיון המושבה את מ.כ. כפר קאסם, שמתמודדת איתה בקרב ראש בראש על העלייה לליגת העל. בשלב הראשון, הנהלת הקבוצה הקצתה לאוהדי הקבוצה במכירה מוקדמת 4500 כרטיסים (בנוסף ל-1000 מנויים), שצפויים למלא את היציע המערבי.

המשך קריאה »
יום העצמאות 2022 פתח תקווה

לא צריך עומר אדם: ליאור נרקיס, אמיר דדון ונסרין קרדי – הזמרים הבולטים בעצמאות 2022

עיריית פתח תקווה הודיעה היום כי חגיגת יום העצמאות (4.5) תתקיים השנה בשלושה מוקדים בעיר: הבמה המרכזית, בה יופיעו הזמרים הבולטים, תהיה כמו תמיד בפארק הגדול. מוקד נוסף יהיה בכיכר המייסדים במרכז העיר והמוקד השלישי, המוקדש בעיקר לציבור הדתי, יהיה בשכונת הדר גנים בסמוך לאנדרטת חללי אסון המסוקים. מהעירייה גם נמסר כי לראשונה יתקיים טקס הדלקות משואות עירוני.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל