הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 22

פתח תקווה מזרח סטייל ונציה. "לא ראינו כאלה הצפות מ-2014"

העתיד הורוד שתביא איתה ההתחדשות העירונית, לה מצפים תושבי השכונות המזרחיות של העיר, נראה כרגע כמו המרחק בינינו לאיטליה. הקיאק המאולתר, ששחה על רחוב עזרא ונחמיה, אולי העלה חיוך בקרב גולשי האינטרנט הרבים שצפו בו, אך זה לא מצחיק את אלה שמתגוררים במקום. קדושים: "הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים של מים וכך אין להם לאן לפרוץ".

בחודשים האחרונים דיווחנו לכם לא אחת על ההתחדשות העירונית שקורמת עור וגידים בשכונות הישנות – במיוחד עמישב (שקבוצת חג'ג' נוטשת אליה עיניים), יוספטל (שם, לפחות מבחינת השילוט התחיל כבר הפינוי-בינוי) ושלא לדבר על פרויקט סירקין הגרנדיוזי, שאמור לכלול בתוכו עשרות בניינים מרובי קומות לצד שטחים מסחריים גדולים. לתושבים קצת קשה לאכול את התוכניות העתידיות.

גן ילדים הוצף וחולצו ממנו 2 אישה ושני ילדים

מצד אחד, כמובן שהם היו רוצים לחיות בשכונות מודרניות, אך יש לא מעט סימני שאלה בהיבט התשתית התחבורתית (ראו מאבק כביש 40) וגם בתשתית של המבנים, הכבישים, החצרות, המדרכות, הגינות ועוד. 

לכן, קצת קשה לדמיין איך תיראה מזרח פתח תקווה לקראת סוף העשור, אבל כולנו תקווה, כי תמונות מהסוג הזה, יישארו רק כזיכרון נוסטלגי, שנעדיף לשכוח. 

"ההצפה שהייתה אתמול היא חריגה בעוצמתה ביחס לשנים קודמות", מתאר ירון קדושים, הפעיל החברתי ותושב השכונות הותיק. "אני חושב שרק ב-2014 היה משהו דומה".

ראינו את התמונות של הכבישים ואין מה להרחיב. האם ההצפה גם הגיעה למבנים עצמם?

"היו בתים שהוצפו, בהם גן ילדים שממנו חולצו אישה ושני ילדים. מספר רכבים ניזוקו ואחד מהם באופן משמעותי מאוד, כשכולו התמלא בוץ ומים עד מעל המושבים. במקרה הזה, בעל הרכב פנה לביטוח של העירייה".

ירון קדושים על רקע כביש 40
ירון קדושים על רקע כביש 40

"סלילת הכבישים - רק קוסמטיקה"

מוקד ההצפות היה ברחובות המצטלבים עד"ש שפק ועזרה ונחמיה, שם הכבישים צרים מאוד ובצדדיהם יש מכוניות רבות החונות לצד המבנים, שברובם צמוד קרקע. "העיריה סללה לפני שנה את הרחובות, לאחר שבשנים האחרונות הוחלפו תשתיות המים והביוב", מציין קדושים. "חבל שזאת רק קוסמטיקה. זה נראה מאוד יפה לסלול כביש חדש. אבל מה עם התשתיות מתחת? להוסיף בורות ניקוז? לשנות שיפועים שהמים יתחלקו למקומות נוספים? חבל מאוד שזה ככה. צריך גם חשיבת עומק לא רק עבודה מהירה". 

מה לגבי ההתחדשות העירונית? האם היא תשפר את המצב?

"התחדשות עירונית היא ברוכה מאוד וחשובה. אבל מאוד חשוב שהמדינה והעירייה יתנו כתף בפיתוח תשתיות. הבניה החדשה מונעת אגני היקוות טבעיים ולמים אין לאן לפרוץ. כמו שראינו, לטבע חוקים משלו. ואחד מהחוקים זה הצפות במקומות עם תשתיות חלשות, כמו השכונות הוותיקות במרכז העיר".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה

מדוברות העירייה נמסר "לאחר שבמשך שנים עמישב הוזנחה, בוצעו לאחרונה עבודות שדרוג וחידוש תשתיות בעלות של עשרות מיליוני שקלים, לרבות בצירים הראשיים, ביניהם גם רחובות עזרא ונחמיה ועד"ש שפיק. השדרוג כלל גם עבודות ניקוז וחידוש כבישים ומדרכות".

עוד הוסיפו בעירייה כי ההצפה המדוברת התרחשה ברחוב הסמוך לשטחים הפתוחים של דרום השרון וכי היא נערכה מבעוד מועד וביצעה בשטחים אלו חסימות שמטרתן למנוע זרימה אל תוך השכונה. "ייתכן כי גורם מסויים פתח את אחד מהחסימות ועל כן נפעל לחידוש החסימות אשר מונעות זרימה אל תוך שכונת עמישב".

הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022
הצפות בשכונת עמישב פתח תקווה - ינואר 2022

עוד ב-מהנעשה בעיר

תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading