פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

לפי הודעה ששחחררה קרן ריאלטי לעיתונות, היקף העסקה עומד על כ-126 מיליון ש"ח שעליהם יתווספו כ- 14 מיליון ש"ח. על פניו נראה כעסקה משתלמת לצדדים, היות ואספן גרופ בונה על כך שתקבל היתרים לממש כ-35 אלף מ"ר של זכויות בניה, שזה אומר מגדל משרדים לא קטן, גם אם קשה להאמין שהוא יתקרב לגובהו המתוכנן של "אימבר טאוואר".

בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח
בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח

כיום יושב בשטח המרכז הלוגיסטי של מפעל הבשרים "זוגלובק" בפתח תקווה. כשביקרנו במקום ראינו מבנה די ישן ומוזנח ואפשר להבין את המחשבה לפנות ולבנות משהו אחר במקום. קרן ריאליטי רכשה את הנכס ממשפחת שטראוס בדצמבר 2019 וזוגלובק האריכה את חוזה השכירות לתקופה של 10 שנים נוספות כחלק מתהליך ההשבחה. 

כפי שנמסר, ריאליטי גם שיתפה פעולה עם שוכר קצרה, לצורך תכנון של מבנה משרדים נוסף בשטח 8,000 מ"ר בחלקה הדרומי של הקרקע, המשלב משרדים ושטחי חניה ואחסנה. זהו הנכס השני שריאליטי מוכרת לאחרונה בפתח תקווה, לאחר שביוני 21 מכרה את נכס כיכר התרבות בעיר לחברת צים בהרי.

המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס
המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס

דן מנחם, שותף בקרן ריאליטי, התייחס למעורבות של העיריה בפיתוח המתחם. "הקרן מקדמת את הפרויקט בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, נוכח תרומתו העירונית המשמעותית", ציין. "עיריית פתח תקווה היא שותפה מצוינת, שפועלת איתנו בצמידות על מנת לשפר ולשדרג אזורים ותיקים עם פוטנציאל השבחה גדול".

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ, התייחסה גם היא לעסקה ואמרה "מדובר בחטיבת קרקע מאוד משמעותית בפתח תקווה וכן זכויות בנייה מאושרות, שיאפשרו פוטנציאל השבחה ועירוב שימושים במיקום הנהנה מביקושים גבוהים". 

אספן גרופ בע"מ היא חברת נדל"ן ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית. הקבוצה פועלת החל משנות ה-90 בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובאירופה. בבעלות הקבוצה נכסים מניבים, בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר.

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading