פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

לפי הודעה ששחחררה קרן ריאלטי לעיתונות, היקף העסקה עומד על כ-126 מיליון ש"ח שעליהם יתווספו כ- 14 מיליון ש"ח. על פניו נראה כעסקה משתלמת לצדדים, היות ואספן גרופ בונה על כך שתקבל היתרים לממש כ-35 אלף מ"ר של זכויות בניה, שזה אומר מגדל משרדים לא קטן, גם אם קשה להאמין שהוא יתקרב לגובהו המתוכנן של "אימבר טאוואר".

בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח
בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח

כיום יושב בשטח המרכז הלוגיסטי של מפעל הבשרים "זוגלובק" בפתח תקווה. כשביקרנו במקום ראינו מבנה די ישן ומוזנח ואפשר להבין את המחשבה לפנות ולבנות משהו אחר במקום. קרן ריאליטי רכשה את הנכס ממשפחת שטראוס בדצמבר 2019 וזוגלובק האריכה את חוזה השכירות לתקופה של 10 שנים נוספות כחלק מתהליך ההשבחה. 

כפי שנמסר, ריאליטי גם שיתפה פעולה עם שוכר קצרה, לצורך תכנון של מבנה משרדים נוסף בשטח 8,000 מ"ר בחלקה הדרומי של הקרקע, המשלב משרדים ושטחי חניה ואחסנה. זהו הנכס השני שריאליטי מוכרת לאחרונה בפתח תקווה, לאחר שביוני 21 מכרה את נכס כיכר התרבות בעיר לחברת צים בהרי.

המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס
המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס

דן מנחם, שותף בקרן ריאליטי, התייחס למעורבות של העיריה בפיתוח המתחם. "הקרן מקדמת את הפרויקט בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, נוכח תרומתו העירונית המשמעותית", ציין. "עיריית פתח תקווה היא שותפה מצוינת, שפועלת איתנו בצמידות על מנת לשפר ולשדרג אזורים ותיקים עם פוטנציאל השבחה גדול".

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ, התייחסה גם היא לעסקה ואמרה "מדובר בחטיבת קרקע מאוד משמעותית בפתח תקווה וכן זכויות בנייה מאושרות, שיאפשרו פוטנציאל השבחה ועירוב שימושים במיקום הנהנה מביקושים גבוהים". 

אספן גרופ בע"מ היא חברת נדל"ן ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית. הקבוצה פועלת החל משנות ה-90 בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובאירופה. בבעלות הקבוצה נכסים מניבים, בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר.

עוד בפתח תקווה

אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל