פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

לפי הודעה ששחחררה קרן ריאלטי לעיתונות, היקף העסקה עומד על כ-126 מיליון ש"ח שעליהם יתווספו כ- 14 מיליון ש"ח. על פניו נראה כעסקה משתלמת לצדדים, היות ואספן גרופ בונה על כך שתקבל היתרים לממש כ-35 אלף מ"ר של זכויות בניה, שזה אומר מגדל משרדים לא קטן, גם אם קשה להאמין שהוא יתקרב לגובהו המתוכנן של "אימבר טאוואר".

בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח
בניין המשרדים שעתיד להיהרס בשטח

כיום יושב בשטח המרכז הלוגיסטי של מפעל הבשרים "זוגלובק" בפתח תקווה. כשביקרנו במקום ראינו מבנה די ישן ומוזנח ואפשר להבין את המחשבה לפנות ולבנות משהו אחר במקום. קרן ריאליטי רכשה את הנכס ממשפחת שטראוס בדצמבר 2019 וזוגלובק האריכה את חוזה השכירות לתקופה של 10 שנים נוספות כחלק מתהליך ההשבחה. 

כפי שנמסר, ריאליטי גם שיתפה פעולה עם שוכר קצרה, לצורך תכנון של מבנה משרדים נוסף בשטח 8,000 מ"ר בחלקה הדרומי של הקרקע, המשלב משרדים ושטחי חניה ואחסנה. זהו הנכס השני שריאליטי מוכרת לאחרונה בפתח תקווה, לאחר שביוני 21 מכרה את נכס כיכר התרבות בעיר לחברת צים בהרי.

המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס
המרכז הלוגיסטי של זוגלובק בפתח תקווה - שעתיד להיהרס

דן מנחם, שותף בקרן ריאליטי, התייחס למעורבות של העיריה בפיתוח המתחם. "הקרן מקדמת את הפרויקט בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, נוכח תרומתו העירונית המשמעותית", ציין. "עיריית פתח תקווה היא שותפה מצוינת, שפועלת איתנו בצמידות על מנת לשפר ולשדרג אזורים ותיקים עם פוטנציאל השבחה גדול".

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ, התייחסה גם היא לעסקה ואמרה "מדובר בחטיבת קרקע מאוד משמעותית בפתח תקווה וכן זכויות בנייה מאושרות, שיאפשרו פוטנציאל השבחה ועירוב שימושים במיקום הנהנה מביקושים גבוהים". 

אספן גרופ בע"מ היא חברת נדל"ן ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית. הקבוצה פועלת החל משנות ה-90 בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובאירופה. בבעלות הקבוצה נכסים מניבים, בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »