יעקב פרץ על רקע מתחם עזרא ונחמיה 1-5

בינו הולכים להשתלט על ההתחדשות העירונית בעמישב? ראיון עם הבעלים יעקב פרץ

השבוע העירייה בישרה על כך שפרויקט פינוי בינוי ברח' עזרא ונחמיה 1 עד 5, אושר להפקדה והתכנית מחכה רק להיתרי הבנייה שלה. "תוך שנה-שנה וחצי אנחנו עולים על השטח עם תכנון אכלוס ל-2025", מצהיר הבעלים של בינו נדל"ן. פרץ, לצד קבוצת חג'ג', מייצר שליטה נדל"נית על ההתחדשות העירונית בשכונה, עם פרויקט ענק נוסף ברח' צלח שלום. ביקור במקום מבהיר חד משמעית – פינוי בינוי דחוף!  

התחדשות עירונית היא לפעמים הרבה יותר צורך הכרחי, מאשר בוננזה עסקית. ביקור בשכונת עמישב, ימחיש לכם את זאת יותר מהכל. אומנם שלטים המבשרים על פרויקטים חדשים, צצים בכמה איזורים בשכונה, אבל המצב היום, בחלק גדול מהמבנים הוא בכי רע. רע מאוד. ביקרנו אתמול בשטח והמוזנחות והעוני זועקים מכל פינה.

צפו בביקור במקום (23.3.22) + הדמייה עתידית בסוף הסרטון

"בעבר מצאו במקום מאגרי נשק וסמים"

מה שמתוכנן להיבנות במקום הבניינים המוזנחים בעזרא ונחמיה 1-5, הם 3 בניינים. אחד גבוה, בן 24 קומות, כשמתחתיו מרכז מסחרי של כ-1500 מ"ר ועוד שניים צנועים יותר, בני 9 קומות כל אחד – הכל על שטח של 6.8 דונם. סך הכל 175 יח' דיור, שיאוכלסו קודם בבניין הגבוה, שייבנה ראשון. מאוד קשה לדמיין את ההתחדשות המתוכננת, נוכח המציאות הקשה של המבנים היום. התוכנית כוללת גם חניון תת קרקעי בן שתי קומות.

בביקור מצאנו מפגעי בטיחות חמורים כמו חוטי חשמל שיוצאים מהקירות ומתנופפים להם באוויר, חדרי מדרגות מלוכלכים ללא אור, חצר שאף אחד לא מטפל בה, תיבות דואר שבורות, פסולת ולכלוך. המראה מזכיר עזה, אבל אנחנו בפתח תקווה. "המקום הזה במצב גמור ומחייב התחדשות  עירונית", מציין יעקב פרץ, הבעלים של בינו נדל"ן, יזמית הפרויקט. "בעבר אף מצאו שם מאגרי סמים ונשק. הדיירים שם במצב סוציו אקונומי נמוך".

התחדשות עירונית עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה עמישב - הווה מול עתיד
התחדשות עירונית עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה עמישב - הווה מול עתיד

מיהם הדיירים?

"עשרה אחוזים מהם נמצאים תחת דיור ציבורי של עמידר. 30 אחוז מהדירות נקנו על ידי משקיעים, שראו במתחם פוטנציאל עסקי של התחדשות עירונית. השאר הם בעיקר תושבים מבוגרים שהדירות שייכות להם, או בשכירות". 

פרץ הוא איש נדל"ן ותיק, תושב עמישב מילדות וגם אחרי שהתחתן, כ-35 שנים. בהמשך עבר להדר גנים הסמוכה, שם הוא מתגורר בוילה. היכרותו עם השכונה והקשר שיש לו לתושביה, נותן לו ערך ומוטיבציה לבנות בעמישב, שהוא הרבה מעבר לפן העסקי-כלכלי.

הוא מספר שהפרויקט בעזרא ונחמיה כבר בתכנון 10 שנים. "סבלנו מראשי ערים שההתחדשות העירונית לא הייתה בראש מעייניהם", הוא אומר. "כיום רמי גרינברג וכרמים, המנהלת להתחדשות עירונית, מזיזים פרויקטים כאלה הרבה יותר מהר – ועל כך כל הכבוד". 

מתי להערכתך יתחיל הפרויקט בעזרא ונחמיה 1-5?

"אנחנו אושרנו להפקדה ולפני היתרים. מניחה שתוך שנה-שנה וחצי יתחילו העבודות עם צפי אכלוס ראשון ב-2025". 

פרויקט פינוי בינוי עזרא ונחמיה 1-5 עמישב - הווה מול עתיד
פרויקט פינוי בינוי עזרא ונחמיה 1-5 עמישב - הווה מול עתיד

עזרא ונחמיה 1-5 אינו הפרויקט היחיד של בינו נדל"ן בשכונת עמישב. לאחרונה קיבלו היתר לפתח את תכנית צלח שלום. הפרויקט ברחוב הותיק, צפוי לכלול הריסה של 15 מבנים ישנים עם 60 יחידות דיור במספרים 23-47 ובמקומם ייבנו בניינים חדשים בני 9 קומות וכ-265 יחידות דירות, בנות 3-6 חדרים. "עוד שלושה חודשים אנחנו עולים שם על הקרקע", מציין פרץ. 

וזה עוד לא הכל. פרויקט נוסף של בינו בעמישב הוא רחוב שבט דן, שנמצא בשלב תכנוני ואישורי התחלתי בועדה המחוזית. שם מדובר בפינוי של 44 דיירים ובמקומם להתחדש עם 172 יחידות דיור שישוכנו בשני בניינים של 25 קומות כל אחד. גם שם מתוכנן לקום מרכז מסחרי. 

איך התשתית של השכונה תעמוד בגידול האוכלוסיה שיבוא בעקבות ההתחדשות העירונית?

"הרדיוס של הפרויקטים הוא 3 ק"מ אחד מהשני" מציין פרץ. "הפשרנו שטחים ציבוריים רבים – כ-25 דונם לכל פרויקט. שכונת עמישב נמצאת שטח פתוח יחסית עם גישה נוחה ליציאות לכבישים המהירים. הכבישים בשכונה הורחבו. התחייבנו להרצות שטחים לגני ילדים ובתי כנסת. למעשה, הפרויקטים שלנו בעמישב הם חלק מתכנית כוללת המתוכננת היטב של העירייה להתחדשות האיזור". 

בשבועות האחרונים אנחנו מסקרים את כניסתו של שחקן חדש ומוכר מאוד לשכונת עמישב. מדובר בקבוצת חג'ג', לה זאת אמורה להיות דריסת רגל ראשונה ומשמעותית בפתח תקווה. פרץ לא חושש מתחרות על ההגמוניה הנדל"נית בשכונה.

"אנחנו במצב שכבר השתלטנו על עמישב", אומר פרץ בסוג של בדיחות. "הפרויקט של חג'ג' הוא בשלבים ראשוניים מאוד. הפרויקטים שלנו יקומו הרבה לפניהם. אנחנו כבר בהיתרים – והם לא".

ערן לשם מ-CityBee: "הגישה של העירייה להתחדשות העירונית מצעידה את פתח תקווה שנים קדימה"

ערן לשם על רקע שטח עזרא ונחמיה 1-5

ערן לשם, מ"CityBee אדריכלים", המשרד שמלווה את הצד התכנוני של הפרויקט, נותן עוד מבט על הייחודיות של עזרא נחמיה 1-5: "קודם כל, מדובר בבינוי-פינוי, הרבה יותר מאשר פינוי-בינוי", הוא מציין. "כלומר, הדיירים צפויים לגור במקום, בזמן הבנייה – ורק אחרי זה להתפנות".

איך זה יתאפשר?

"כפי שראיתם, בחלק הצפוני של השטח יש שטח ציבורי רחב. בשלב הראשון הבניין הגבוה ייבנה על השטח הפתוח ורק בשלב ב' יהרסו הבניינים הישנים". 

לשם, שמנהל את המשרד יחד עם שותפו, ערן גם הוא (שקד), מציין כי התכנון האדריכלי שם דגש גם על הסטנדרט העיצובי, שכפי שאפשר להתרשם מההדמיות, יהיה מאוד ייחודי. "המטרה שלנו היא כמובן להיצמד מבחינת הדיזיין כמה שיותר למה שרואים בהדמיה. אני יכול להבטיח שהבניינים ייראו מיוחד יותר, ביחס לאלה שרואים בשכונת אם המושבות החדשה, למשל. העירייה שמה את הדגש על העניין הזה ונותנת עדיפות קידום לפרויקטים שעומדים בסטנדרט אדריכלי ועיצובי גבוה". 

CityBe שותפה יחד עם בינו נדל"ן גם בפרויקט "שבט דן" בעמישב ובנוסף במרכז העיר היא מעורבת בפרויקט "חצר שפירא", סמוך לכיכר המייסדים. לפתח תקווה NEWS גם נודע משרד האדריכלים צפוי להיות מעורב בעוד לפחות פרויקט משמעותי אחד בעיר בקרוב.

"עיריית פתח תקווה עשתה בשנה וחצי האחרונות קפיצת מדרגה רצינית בכל הקשור להתחדשות עירונית", מפרגן לשם. "מראש העיר, דרך מהנדס העיר וכל הפקידות – נותנים מענה מצוין בשירות ובנכונות לקדם פרויקטים. גישה זו מצעידה את פתח תקווה למקומות אחרים לגמרי". 

הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee
הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee

עזרא ונחמיה 1-5 על המפה

עוד ב-נדלן

רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading