יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

הטור של יוסי שושני – נפילה מנטלית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחרי 5 משחקים רצופים ללא הפסד, 5 משחקים רצופים בלי ספיגה, כשכבר הרחנו אוויר פסגות ומחשבות על עלייה כבר לא היו בגדר פנטזיה, בא המשחק אתמול מול הפועל כפר סבא והחזיר את הקבוצה לקרקע המציאות הכואבת. ההפסד (1:2), נבע מרפיון מנטלי של שחקנים טובים, שהוכיחו את עצמם מקצועית מעל ומעבר בחודש האחרון, אבל ברגע האמת מעדו. 

מה שאפיין את הפועל פתח תקווה בתקופה האחרונה הייתה העמידה הנכונה במגרש. העמידה הזאת הקשתה מאוד על היריבות, שלראייה לא הצליחו לכבוש את שערו של עומר כץ במשך 475 דקות רצופות, עד שהגיע השער של טל מכלוף בדקה ה-19. שער במצב נייח, בדיוק מסוג המצבים שההגנה שלנו ידעה לתת עליהם מענה במשחקים האחרונים. הפעם, שמירה לקויה, הובילה לשער, שלמעשה הכריע את המשחק.

אוהדי הפועל פתח תקווה הגיעו בהמוניהם ללוויטה - זה לא עזר

אותו שער הביא לנפילה מנטלית, שהורגשה בקרב כל השחקנים. ייתכן והשחקנים מההתחלה לא הגיעו מוכנים מנטלית למשחק. אולי המחשבה, שהנה, סופסוף אנחנו באמת מועמדים לעלייה, שהפכה מדמיון למוחשית, מתיאורטית למעשית, גרמה לאותה נפילה מנטלית ולכך שלא הגענו מוכנים למשחק. למעשה, איבדנו את המאפיינים שהביאו את הפועל למצב של מועמדות לעלייה. 

אבל צריך להרים את הראש. טוב שיש משחק כבר בעוד שלושה ימים. השחקנים צריכים לשכוח מכפר סבא וכבר לחשוב על משחק הבית ביום שישי (16:00) מול אום אל פאחם. עופר טסלפפה צריך ללכד את השחקנים, לתקן את הליקויים ולהתכונן כמו שצריך למשחק, שחייבים לנצח אותו אם רוצים לשמור את הפועל בתמונות העלייה. 

נותרו עוד 5 משחקים לסיום עם 3 משחקי בית (אום אל פאחם, כפר קאסם, א.ס. אשדוד) ו-2 משחקי חוץ (בני ריינה ונס ציונה). מעכשיו אסור לאבד נקודות וצריך לנצח לפחות 4 מתוך 5 המשחקים, כדי שנוכל להגשים את חלום העלייה, כשמשחקי המפתח הם כמובן מול כפר קאסם (שלא בטוח שהחלפת המאמן תעזור למצבה) ונס ציונה, שנמצאת 4 נקודות מעלינו בפער מחיק.

לכולם ברור שמעכשיו כל משחק, הוא סוג של גמר גביע. כולם חייבים להירתם. האוהדים צריכים להגיע בהמוניהם ולדחוף ולעודד את הקבוצה במשך 90 דקות רצוף. 

גם ביום שישי - הפנינג לכל המשפחה לפני המשחק

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל