יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

הטור של יוסי שושני – השחקן ה-12

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

זה לא חדש, אבל ניצחון החוץ אתמול מול בני ריינה (2:1), הראה שוב עד כמה הקהל של הפועל פתח תקווה העונה, הוא פקטור משמעותי בהתמודדות על העלייה לליגת העל, שכלא פחות מכ-1000 צופים ליוו את הקבוצה לצפון ודחפו את השחקנים לניצחון. האווירה הלוהטת ביציע מחזירה אותנו לימים היפים בהם שיחקתי עם קהל עוצמתי, שלא הייתה מביישת קבוצות רבות בליגת העל. 

עד כמה שהניצחון על ריינה בשנייה האחרונה היה קשה – ככה הוא היא מוצדק. הפועל שלטה ברוב שלבי המשחק, בעיקר במחצית הראשונה ובשלבי הסיום. היינו אגרסיביים ונלחמנו על כל כדור, כיאה למשחק כה חשוב. התחושה הייתה שבני ריינה נרגשים מהמעמד, במשחק שיכול היה להבטיח כמעט באופן סופי את העלייה.

צפו: אוהדי הפועל פתח תקווה במשחק מול בני ריינה

צילום: אסף בילגורי

הפועל הצליחה לשתק את כוכב ריינה, ריף מסיקה, שכמעט ולא הורגש. עובדה זו פגעה ביכולת של כל הקבוצה וחיזקה את העלוינות שלנו במגרש. למרות הטעות הקשה של עומר כץ בשער השוויון, ההגנה שמרה על היציבות, שמאפיינת אותה במסע החזרה לליגת העל ואולי הסיבה העיקרית לכך שהניצחון על בני ריינה היה החמישי מתוך ששת המשחקים האחרונים. 

מיד אחרי החג (יום ראשון, 20:30), מחכה לנו באמת משחק העונה מול כפר קאסם, שיהנו ממומנטום מסוים, הודות לתיקו בדקה האחרונה שחילצו אתמול מנס ציונה. מדובר במשחק שכנראה יכריע את הכף לגבי סיכויי העלייה ובכלל את עתיד הקבוצה, שכשזכור אמורה הייתה לפתוח את העונה בכלל בליגה א'. הרכב מנצח לא מחליפים, לכן אין צורך כמובן לעשות שינויים, אלא רק התאמות ליריבה. 

צריך לזכור כי כבר ניצחנו העונה את כפר קאסם ואנחנו בכושר הרבה יותר טוב מהם. צריך לבוא מוכנים מנטלית, להמשיך את היכולת הטובה במשחק ההגנה ולסגור אותם טוב, היות והם נוהגים לשחק משחק לחץ עמוק בשטח היריב. להמשיך עם המשחק הדינמי והאגרסיבי, כמו שהפגנו אתמול מול בני ריינה ולהרבות בחילופי מקומות, שיתישו את כפר קאסם. 

ושוב לקהל. אנחנו חמישה ימים לפני המשחק וכבר עכשיו אני מרגיש שהרבה מאוהדי הקבוצה בעיר סופרים את הדקות לקראתו. התכונה ניכרת ברחוב וגם ברשתות החברתיות. אני צופה שביום ראשון נמלא את היציעים עם לפחות 7000-8000 צופים – שיא של שנים רבות. אני קורא מה לכל האוהדים הרדומים לבוא ולדחוף את הקבוצה לאורך כל 90 הדקות, על מנת שנשיג את הניצחון, שישים אותנו עם רגל וחצי לליגת העל.

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל