יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

טסלפפה צריך להישאר – הטור של יוסי שושני

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחרי שהעונה באופן מעשי נגמרה בהפסד שלשום לנס ציונה (0:2) ותיגמר פורמלית ביום שישי הקרוב מול אשדוד באצטדיון המושבה (16:00), זה הזמן לא להסתכל יותר מדי אחורה ובמקום זה להסתכל קדימה. הטעם המר של ההחמצה, צריך להתחלף בטעם של חדשנות ומחשבה לעתיד לטווח הקצר וגם הארוך. למרות הקריסה ברגעי המשבר, עופר טסלפפה צריך להישאר בתפקיד. 

שמחתי לראות את הקהל מלווה את הקבוצה גם בחוץ מול נס ציונה, גם כשהסיכויים פחתו מאוד בתבוסה לכפר קאסם. לצערי גם זה לא עזר והמשחק למעשה היה המשך ישיר למפלה, שבוע קודם לכן במושבה. לפי היכולת של השחקנים, הם כנראה הבינו שחלום העלייה נמוג לו והם הגיעו למשחק במוטיבציה נמוכה, בלי אנרגיות והפגינו שוב יכולת ירודה.

צריך את הקהל התומך הזה לעונה הבאה (מריעים בפיגור 0:3)

נס ציונה ניצחה בצדק וניצלה את זה ששוב לא הפגנו יכולת קבוצתית. חסר לנו שחקן שובר שוויון, שיוכל להוציא את הקבוצה מרגעי המשבר. בדיוק את השחקן הזה צריך לחפש לקראת העונה הבאה – בטח אם רוצים להיות מועמדים לעליית ליגה – וגם לעלות. עם כל זה שהם ענו על הציפיות מעל ומעבר, יש לשחרר מהסגל כ-6-7 שחקני הרכב ולהביא 2-3 זרים איכותיים – עדיף כאלה שכבר שיחקו או משחקים בישראל, וכך הקליטה שלהם תהיה קלה יותר וההימור יהיה פחות מסוכן.

הפועל פתח תקווה צריכה לבנות על הדור הבא של מנויים
הפועל פתח תקווה צריכה לבנות על הדור הבא של המנויים

אני קורא מכאן להנהלה (וגם לאדם ניומן) להראות לאוהדים שהם מוכנים להכניס את היד לכיס ולהתחיל לחפש את אותם שחקנים שהם שוברי שוויון. גם ישראלים שמשחקים בליגת העל. במידה וזה יקרה אני מבטיח שתחול התעוררות אופטימית בקרב האוהדים, שגם תתבטא ברכישת מנויים. לקראת העונה הבאה על מחלקת השיווק לפעול כדי שיהיו לפחות 2000 מנויים סגורים לעונה הבאה. אם נשכיל להביא שחקנים טובים, נוכל גם למכור מנויים שימלאו את כל המערבי. בדיוק כמו מול כפר קאסם. 

את הסגל וההרכב לעונה הבאה צריך להמשיך לקבוע עופר טסלפפה. אי אפשר לקחת ממנו את ההצלחה בהבאת קבוצה, שנבנתה לליגה א', למצב של מועמדת לעלייה עד הרגע האחרון. יחד עם זאת, קשה להתעלם מכך שהוא קרס ברגעי האמת (יחד עם השחקנים) ועלה חשש שאולי חוסר הניסיון שלו במעמדים כאלה, הוא אחת הסיבות לסיום הלא מוצלח. למרות זאת, הוא צריך להישאר. כי הוא בנה דרך והתחבר לקבוצה. הוא מכיר את השחקנים ואת המועדון טוב יותר מכל מאמן אחר שיביאו מבחוץ.

אוהדי מכבי פתח תקווה מצטופפים בכניסות לאצטדיון - צריך לעשות הכל כדי שנראה את זה גם בעונה הבאה
אוהדי הפועל פתח תקווה מצטופפים בכניסות - צריך לעשות הכל כדי לראות את זה גם בעונה הבאה

עוד בפתח תקווה

ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

אנמיה – הטור של ליאח דוד פיינר

חיוורון, חולשה, עייפות יתר, אי סבילות במאמץ, דופק מהיר, קוצר נשימה במאמץ וסחרחורת. אלו הם התסמינים של מחלת האנמיה הידועה לכולנו. מחלה זו שכיחה אצל כ-6% מאוכלוסיית העולם, כאשר האוכלוסיות בסיכון לחלות במחלה הם קשישים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות או ריבוי מחלות, נשים צעירות בגיל הפוריות ואנשים עם מגבלות תזונתיות. כעת נפתח צוהר חדש לחקר המחלה כאשר נתגלתה קבוצת סיכון חדשה – מכבי פתח תקווה.

המשך קריאה »
ליאח פיינר - מכבי פתח תקווה

הטור של ליאח דוד פיינר – סיירת חרם

בתלמוד הבבלי מסופר מעשה 'תנורו של עכנאי. לפי הסיפור, החרם והנידוי של רבי אליעזר היו כל כך קשים ופוגעים, כך שהובילו לנזקים חמורים וקשים לסנהדרין. נראה שחברי הנהלת מועדון הכדורגל מכבי פתח תקווה דילגו על כמה שיעורי גמרא ולא למדו את הלקח, משום שחרם ונידוי הפכו לאמצעי שכיח במועדון. ליאח דוד פיינר, בעוד טור ביקורתי, שבוע לפני המשחק הגורלי בטדי מול הפועל י-ם

המשך קריאה »
יוסי שושני - הפועל פתח תקווה

מעמד מחניק – הטור של יוסי שושני

כשהתחלתי אתמול החל משעות הצהרים לקבל עשרות הודעות לבקשת כרטיסים למשחק העונה, מיד הבנתי שלמשחק יגיעו המוני אוהדים, שיצרו מחזה, שלא נראה שנים רבות בהפועל פתח תקווה, אולי רק לפני 30 שנים. כן, בעונת הגביע. הגעתי שעתיים לפני שריקת הפתיחה ותוך זמן קצר הגיעו אלפי אנשים שהתקבצו בתורי ענק בכניסות לשערים. כמו שחזיתי בטורים הקודמים. כמעט – אצטדיון מלא.

המשך קריאה »
עידן גולדשטיין - מכבי פתח תקווה

הטור של עידן גולדשטיין – כשאומרים לך "לך" – לך

לא היינו צריכים חותמת טובה יותר על כך שאבי לוזון חטא ב"חטא ההיבריס", מאשר ההשפלה הביתית הכואבת 4:0 מול נוף הגליל במשחק הכי חשוב של מכבי פתח תקווה העונה. לא היה מעולם בעלים/יו"ר,  שהלך נגד האוהדים ונשאר בקבוצה. במוקדם, או מאוחר – הם תמיד ישימו את המפתחות. החשש הוא שאם זה לא יקרה אצלנו בקרוב – זה יהיה מאוחר מדי. טור של אוהד שרוף, אך מתוסכל.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל