מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

האוטובוסים נוהרים: בפתח תקווה צפויים לפעול יותר קווי אוטובוס בשעות היום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בעקבות הפקקים הרבים בעיר, ובמטרה להפוך את התחבורה הציבורית לאופציית ניוד מועדפת, פנו ראש העיר רמי גרינברג והיועץ לענייני תחבורה ציבורית, דוד קמחי, לחברות האוטובוסים, המפעילות את הקווים הבינעירוניים, בכוונה להגביר את קווי האוטובוס בתוך העיר ומחוצה לה. לשמחתנו, הדבר נענה בחיוב מצד החברות ואנו צפויים ליהנות משינוי זה כבר בתקופה הקרובה.

חברת אגד הודיעה, כי תגדיל את שעות הפעילות בקו 426 שבין פתח תקווה לירושלים, ואף תוסיף עוד 20 נסיעות שבועיות ותחנות עצירה חדשות, שלא היו בעבר. כמו כן, רצף ההגעה של קו 143 בין פתח תקווה לחולון יוגבר. ובנוסף, ייבנו עוד מספר תחנות חדשות לקו 921, הנמצא בסמוך לתחנת הרכבת סגולה ולכביש 40.

מחברת 'תנופה' נמסר, כי החברה תוסיף קווים חדשים מפתח תקווה שיגיעו לישובי לערי השרון, כמו בית אריה, קדומים, נופים-יקיר ואריאל. גם חברת 'מטרופולין' עדכנה כי תוסיף קווים לאזור השרון, שאף יעברו בעיר במקומות מרכזיים כגון, בית החולים בילינסון ואזור התעשייה סגולה ותחנת הרכבת סגולה., לחברת דן יתווספו תחנות חדשות לקווים 266 ו-128. ולחברת 'אלקטרה אפיקים' תיווסף תחנה חדשה לקווים העירוניים 25-23 ליד כיכר המייסדים. 

מראש העיר, רמי גרינברג נמסר: “בשביל שהתחבורה הציבורית תהיה בחירה עדיפה לתושבי העיר ולעובדים ברחבי העיר, התחלנו להוביל מהלך נרחב לפיתוח התחבורה הציבורית והסעת ההמונים בעיר, כדרך מרכזית להתמודדות עם עומסי התנועה בכבישי ישראל. אני מוקיר לרשות הארצית לתחבורה ציבוריות במשרד התחבורה, שפועל איתנו בשיתוף פעולה מלא על מנת להגדיל את היקף התחבורה הציבורית בעיר, ומבטיח שנמשיך לפעול לקידום תחבורה נגישה וזמינה לכלל התושבים”.

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading