איירובוטיקס מפתח תקווה נמכרת לאונדס הולדינגס

חברת הרחפנים איירובוטיקס מפתח תקווה תימכר ל"אונדס הולדינגס" ב-15.5 מיליון דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

החברה, שעוסקת באיסוף, ניתוח והנגשת מידע באמצעות רחפנים אוטומטיים, חוותה לאחרונה קשיים עסקיים כשנרשמה לחובתה הנושאת הערת עסק חי בדוחות טנגרמו הפסדים משמעותיים מיום הקמתה. את שנת 2021 סיימה איירובוטיקס עם הכנסות של כ-3.2 מיליון דולר בלבד והפסד של כ-19 מיליון דולר ומאז הקמתה נגרמו לה הפסדים של כ-141 מיליון דולר.

חברת איירובוטיקס, שמשרדיה הראשיים נמצאים ברח' מודיעין בסגולה פתח תקווה, נחשבת לאחת מהחברות פורצות הדרך בעולם הרחפנים ומעסיקה כ-100 עובדים בעיר. לפי הדיווח, היא חתמה לאחרונה על הסכם הבנות למכירת לחברת "אונדס הולדינגס (Ondas Holdings), שנסחרת בנאסד"ק. העסקה מתבצעת במניות לפי יחס המרה של כ-0.168 מניות אונדס עבור כל מניית איירובוטיקס.

אחרי שגייסה לפי 240 מיליון ד' בשיא והונפקה ב-31 מיליון ד', ערכה המסחרי של החברה דעך ונראה כי לא היה מנוס ממכירתה לענקית הרחפנים מארצות הברית. חברת אונדס הודיעה כי רכש החברה הישראלית מפתח תקווה, יסייע להאצת הפיתוח בחברת "אמריקן רובוטיקס", שבבעלותה ותרחיב את היקף היישומים של מוצרי החברה. 

הודעת הפייסבוק שהוציאה איירובוטיקס על המכירה
הודעת הפייסבוק שהוציאה איירובוטיקס על המכירה

איירובוטיקס, שנוסדה בשנת 2014 על ידי רן קראוס, מנכ"ל החברה ומאיר קליינר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח, פיתחה במהלך שנותיה את מערכת "איירובוטיקס אופטימוס", שהיא פלטפורמת רחפן המיועדת למשימות של ביטחון המולדת, לשימושים תעשייתיים ולפרוייקטים של עיר חכמה. עד ספטמבר 2017 גייסה החברה כ-61 מיליון דולר. לחברה יש פעילות שיווק בארה"ב, ישראל, סינגפור ואיחוד האמירויות.

למרות הפרמיה הנדיבה, בהתחשב לשוויה הנוכחי של איירובוטיקס, מדובר על שווי הנמוך ביותר מחצי ביחס לשוויה בהנפקה בתל אביב בספטמבר 2021. החברה גייסה 21 מיליון שקל לפי שווי של 100 מיליון שקל, לאחר שבאוגוסט 2021, נאלצה לוותר על הנפקה בשל היעדר ביקושים. ב-2018, החברה גייסה הון פרטי לפי שווי של מעל 750 מיליון שקל.

"הצעת הרכישה של איירובוטיקס תספק טכניקות אסטרטגיות עסקיות לחברת האם ולשתי החברות הבנות", מסר אריק בריק, יו"ר חברת ONDAS. "הרכישה עשויה לפתוח שווקים מחדשים ולשפר את יכולותינו לספק ללקוחותינו פתרונות על בסיס עולמי. קלינר ציין כי איירובוטיקס שמחה להצטרף למשפחת אונדס, "שהוכיחה מנהיגות בשוק בפיתוח מוצרי אלחוט וטכנולוגיות תעשייתיות אוטומטיות. השיתוף יעניק לאיירובוטיקס הזדמנויות להתרחבות בעולם, בעיקר בארה"ב".

איירובוטיקס פתח תקווה על המפה

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading