איירובוטיקס מפתח תקווה נמכרת לאונדס הולדינגס

חברת הרחפנים איירובוטיקס מפתח תקווה תימכר ל"אונדס הולדינגס" ב-15.5 מיליון דולר

החברה, שעוסקת באיסוף, ניתוח והנגשת מידע באמצעות רחפנים אוטומטיים, חוותה לאחרונה קשיים עסקיים כשנרשמה לחובתה הנושאת הערת עסק חי בדוחות טנגרמו הפסדים משמעותיים מיום הקמתה. את שנת 2021 סיימה איירובוטיקס עם הכנסות של כ-3.2 מיליון דולר בלבד והפסד של כ-19 מיליון דולר ומאז הקמתה נגרמו לה הפסדים של כ-141 מיליון דולר.

חברת איירובוטיקס, שמשרדיה הראשיים נמצאים ברח' מודיעין בסגולה פתח תקווה, נחשבת לאחת מהחברות פורצות הדרך בעולם הרחפנים ומעסיקה כ-100 עובדים בעיר. לפי הדיווח, היא חתמה לאחרונה על הסכם הבנות למכירת לחברת "אונדס הולדינגס (Ondas Holdings), שנסחרת בנאסד"ק. העסקה מתבצעת במניות לפי יחס המרה של כ-0.168 מניות אונדס עבור כל מניית איירובוטיקס.

אחרי שגייסה לפי 240 מיליון ד' בשיא והונפקה ב-31 מיליון ד', ערכה המסחרי של החברה דעך ונראה כי לא היה מנוס ממכירתה לענקית הרחפנים מארצות הברית. חברת אונדס הודיעה כי רכש החברה הישראלית מפתח תקווה, יסייע להאצת הפיתוח בחברת "אמריקן רובוטיקס", שבבעלותה ותרחיב את היקף היישומים של מוצרי החברה. 

הודעת הפייסבוק שהוציאה איירובוטיקס על המכירה
הודעת הפייסבוק שהוציאה איירובוטיקס על המכירה

איירובוטיקס, שנוסדה בשנת 2014 על ידי רן קראוס, מנכ"ל החברה ומאיר קליינר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח, פיתחה במהלך שנותיה את מערכת "איירובוטיקס אופטימוס", שהיא פלטפורמת רחפן המיועדת למשימות של ביטחון המולדת, לשימושים תעשייתיים ולפרוייקטים של עיר חכמה. עד ספטמבר 2017 גייסה החברה כ-61 מיליון דולר. לחברה יש פעילות שיווק בארה"ב, ישראל, סינגפור ואיחוד האמירויות.

למרות הפרמיה הנדיבה, בהתחשב לשוויה הנוכחי של איירובוטיקס, מדובר על שווי הנמוך ביותר מחצי ביחס לשוויה בהנפקה בתל אביב בספטמבר 2021. החברה גייסה 21 מיליון שקל לפי שווי של 100 מיליון שקל, לאחר שבאוגוסט 2021, נאלצה לוותר על הנפקה בשל היעדר ביקושים. ב-2018, החברה גייסה הון פרטי לפי שווי של מעל 750 מיליון שקל.

"הצעת הרכישה של איירובוטיקס תספק טכניקות אסטרטגיות עסקיות לחברת האם ולשתי החברות הבנות", מסר אריק בריק, יו"ר חברת ONDAS. "הרכישה עשויה לפתוח שווקים מחדשים ולשפר את יכולותינו לספק ללקוחותינו פתרונות על בסיס עולמי. קלינר ציין כי איירובוטיקס שמחה להצטרף למשפחת אונדס, "שהוכיחה מנהיגות בשוק בפיתוח מוצרי אלחוט וטכנולוגיות תעשייתיות אוטומטיות. השיתוף יעניק לאיירובוטיקס הזדמנויות להתרחבות בעולם, בעיקר בארה"ב".

איירובוטיקס פתח תקווה על המפה

עוד ב-טכנולוגיה

קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »

חברת READY אירחה בב.ס.ר סיטי מפגש מרגש עם שתי משפחות חטופים

קבוצת ההייטק, העוסקת בפיתוח R&D 360, אירחה השבוע במשרדיה החדשים בפתח תקווה את נשות עמותת "פני"ם חדשות" לערב אופטימי של הרמת כוסית לקראת פסח ומפגש עם משפחות של שניים מהחטופים לעזה, שהביאו את סיפורם: ענבל צח, ששבעה מבני משפחתה נחטפו לעזה, שישה מתוכם חזרו, אך בן דודה טל שהם, עדיין שם, וכן ורד ואביבית, אימו ואחותו של חנן יבלונקה, שנחטף ממסיבת נובה.

המשך קריאה »

עוד עובדים בעיר? חברת ההייטק סלברייט (Cellebrite) מגייסת 30 עובדים למשרדים בפתח תקווה

ענקית ההייטק, שמשרדיה בפארק עופר WEST מאוכלסים בכ-500 עובדים (מתוך 1000 סה"כ), מחפשת כח אדם חדש, לאור התרחבות החברה, שעוסקת בפתרונות לחקירות דיגיטליות. המשרות הפנויות הן בתחומים R&D, HR, IT, ו-Operations. בחברה מדווחים כי עשרות משרות נוספות נפתחו באירופה, ארה"ב, אוסטרליה והמזרח הרחוק. תדמור-אילת: "אנחנו קולטים טאלנטים שמחפשים עבודה עם משמעות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading