כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי רח' תוצרת הארץ פתח תקווה

צפו בחניון מבפנים: הסדרי החניה בדן טאון נקבעו – 16 ש"ח לשעה ראשונה, 50 ש"ח ליום שלם

במתחם, הכולל כ-670 מקומות חניה (מתוך כ-2400 בכל ב.ס.ר סיטי), נערכים לכניסת הרכבים הרבים, עם פתיחתם המיוחלת של המשרדים והשקתם של העסקים בסנטר הלוהט. כל רבע שעה נוספת מעבר לראשונה, תעלה לכם ב-4 ש"ח נוספים. בניגוד ל"שעתיים ראשונות חינם", במרכז יכין ובקניון הגדול, ב"דן טאון" תקבלו אותן, רק אם תרכשו ב-100 ש"ח ומעלה מהעסקים במתחם.

אם יש משהו שרוצים במתחם המסחרי הכי מדובר בפתח תקווה, זו תפוסה מלאה בכל העסקים. הדרך לשם עוד רחוקה. עוד אין רכבת קלה ורק עשרות בודדים מתוך כ-800 העסקים בב.ס.ר סיטי, נכנסו לבניינים. לעומת זאת, המתחם המסחרי כבר תופס תאוצה רבה כשמרבית העסקים נפתחו או בשלבי פתיחה.

צפו: כך נראה חניון ב.ס.ר סיטי מבפנים

בין העסקים שכבר נפתחו: חנות מוצרי הספורט דקטלון, חנות הצעצועים עידן 2000, רשת מיניסו, לידר בגדי ילדים, מובייל פקטורי, סלון עדן, רוטיסרי צ'יקן, משתלת אדמתנו, חומוס אליהו, טרק מרקט, גלי אאוטלט ולאחרונה גם רשת BAGIR (בגדים מעוצבים), חנות סמסונג מובייל ו-KSP (ענקית מוצרי המחשב והאלקטרוניקה, שעברה מתחנת הדלק ברבין).

אבל זה לא יהיה הימור גדול מדי לכתוב, שגם אם נחזור לפה עוד שנה-שנתיים, כשכל המתחם כבר יהיה מלא והעסקים מפוצצים בלקוחות, עדיין תישאל השאלה אם ובאיזו צורה יתקיימו הסדרי החניה. במרחק נגיעה יש מקומות תעסוקה, בילוי ומסחר, שגם הם ימשכו אליהם מבקרים ועובדים – מה שיעשה מהפך בכל ענייני החנייה על צירי הסיבים, רבין וז'בוטינסקי. 

ביקרנו במקום. קודם כל, בשורה: החניה עובדת. רק אחוז מזערי מהמשרדים והעסקים החלו לפעול בב.ס.ר סיטי, אז סביר להניח שלא תהיה לכם בעיה למצוא חניה בלי הרבה מאמץ וחיפושים. כרגע, הכניסה לחניון התת קרקעי, המכיל 4 קומות וכ-2400 מקומות חניה, תתבצע מרח' תוצרת הארץ בלבד (הכניסה השנייה ברחוב היא לספקים בלבד). לפני מספר שבועות אף הוצב רמזור שינווט את התנועה לשם, אך כרגע הוא אינו עובד (צהוב מהבהב). בעוד מספר חודשים תיפתח גם הכניסה השניה לחניון – מרח' השחם.

כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי מרחוב תוצרת הארץ
כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי מרחוב תוצרת הארץ

עובדים במתחם? אפשר לעשות מנוי

יש לציין כי כ-75 אחוז ממקומות החניה, כבר "נעולים", על ידי בעלי המשרדים ושוכריהם ורק כרבע מיועדים לקהל הרחב, כשהאינטרס של המתחם הוא כמובן שברובם יחנו לקוחות "דן טאון" מקבוצת "עמי בוטיק סנטר". יחס דומה גם קיים במתחמי מסחר-תעסוקה מקבילים במרכז הארץ (כמו שרונה בתל אביב). יש לציין כי בחניון של דן טאון (המופעל על ידי חברת החניונים "סנטרל פארק"), תקבלו "שעתיים ראשונות חינם" בכל קניה מ-100 ש"ח. 

אם לא רכשתם באחת מהחנויות, שעה ראשונה תעלה לכם 16 ש"ח ואחריה ארבעה ש"ח על כל רבע שעה נוספת. במידה וחניתם יום שלם, זה יעלה לכם 50 ש"ח. להערכתנו, יהיו לא מעט מהעובדים במשרדים, שהחברה שלהם לא דאגה לחניה עבורם, שירצו לחנות באזור הלא-מנויים. לאלו, מציעים בדן טאון מנוי בעלות 650 ש"ח, על בסיס מקום פנוי. מעוניינים, יכולים להזמין את המנוי בטלפון 03-6660977.
אגב, בעלי אופנועים במשרדים, גם הם יוכלו לרכוש מנוי לדו-גלגלי שלהם. 

חשוב לציין כי החניה ללקוחות דן טאון היא בקומה 2-, שם קיימים מרבית מקומות החניה למי שאינו מנוי. בכל מקרה, אם קניתם במתחם דן טאון ב-100 ש"ח, לא תצטרכו לשלם על חניה. עדיין לא ידוע אם ה-100 שקלים האלה צריכים להיות מבית עסק אחד, או יותר, כדי לקבל את החניה חינם.

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »