רום המושבה - הרצל רוטשילד חיים עוזר

בעקבות קידום "מתחם המטרו": בתכנון – פרויקט "רום המושבה" (הרצל-חיים עוזר-רוטשילד)

אחד מהפרויקטים המסקרנים ביותר של התחדשות עירונית במרכז העיר, במקום הכי מרכזי שיש, מקבל תנופה, בעקבות המהלכים האחרונים של מינהלת כרמים ועיריית פתח תקווה. בתמונות שצילמנו החודש, ניתן לראות כי בשטח הפרויקט בניינים, שהוקמו לפני 40 ו-50 שנים, מוזנחים ואינם ראויים למגורים, לא כל שכן למשרדים. חוות דעת אדריכלית: יש לקדם את התכנית במלוא המהירות.

תכנית קידום "מתחם המטרו", שהוצגה בדיוק לפני חודש בכנס התנעה שנערך באולם שרת, צפויה לשנות את פני מרכז העיר. התכנית מתבססת על תוואי רכבת המטרו (M2), שעל פי ההערכות (האופטימיות) צפויה לפעול במלואה לקראת 2030 ותעבור ברחובות המרכזיים ביותר של מרכז העיר, כשאחת התחנות היותר גועשות שלה בפתח תקווה, צפויה לעצור סמוך לבניין העירייה, מרחק הליכה קצרה מהמקום בו מתוכנן פרויקט "רום המושבה", של היזם רמי סימני.

צפו באיזור מרכז העיר הדורש התחדשות עירונית

המטרו תשנה הכל

רכבת המטרו צפויה להפוך את ההגעה למרכז העיר לקלה ונוחה ובמקביל כמובן להעלות את האטרקטיביות של הנדל"ן המסחרי והמגורים באיזור. "תחנת המטרו המתוכננת לקום בסמוך לבניין העירייה – תשפיע על כל מרכז העיר", אמר ראש העיר, רמי גרינברג בכנס ההתנעה בחודש שעבר. זאת אחת הסיבות שהעירייה יחד עם מנהלת כרמים להתחדשות עירונית, נתנו אור ירוק לתכנון פרויקט "אם המושבה".

הפרויקט כולל שטח ארבע חלקות, הכוללת חמישה מבנים בכתובות: ההסתדרות 30 ,32 הרצל 37, הרצל 39, חיים עוזר 34, 36, 38. מדובר במבנים ישנים, שנבנו בשנות ה-70, שמתוחזקים ברמה ירודה. הרצל 39 (שנקרא "בית צבי") הוא היחיד מהמבנים המשמש למשרדים (עם קומת מסחר על הרחוב) ונחשב כמבנה הבעייתי מבחינת ההתאמה לשימוש בתב"ע. חלק מבעלי הנכסים בבניין עדיין לא הצטרפו, מה שעלול לגרום לאי צרופו של הרצל 39 לתכנית החדשה והשארת המבנה הישן במצבו הנוכחי.

הרצל 39 ("בית צבי") - ייכלל בתכנית ההריסה?
הרצל 39 ("בית צבי") - ייכלל בתכנית ההריסה?

במקום מבנה מוזנח - מגדל מודרני בן 40 קומות

בתכנון הוא להרוס את המבנים בכתובות הנ"ל ולהקים במקומם מגדל מודרני של כ-40 קומות, הישמש למשרדים ומגורים ויכלול גם שטחים ציבוריים ומסחריים בתחתיתו. במידה והוא ימומש, "רום המושבה" ישנה את פני מרכז העיר ואת הסקיי-ליין של פתח תקווה.

עד עתה המתין היזם סימני, שבאמתחתו מספר פרויקטים בעיר, לצירופם של חמישה בעלי המשרדים. בחודשים האחרונים מפעילים שאר בעלי הזכויות במתחם לחץ על היזם כדי לקדם את התכנית ללא בעלי המשרדים, שמתמהמהים להצטרף. לשם כך ביקש סימני חוות דעת אדריכלית ותכנונית ממשרד "יסקי-מור-סיוון", לו יש כבר ניסיון עם מספר פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה.

שטח פרויקט רום המושבה - מבט מלמעלה
שטח פרויקט רום המושבה - מבט מלמעלה

"אי הסכמה להגיע להסכם - אסטרטגיה קצרת רואי ולא כלכלית"

לדברי "יסקי-מור-סיוון", ניתן לקדם את התוכנית עד לאישורה המלא, ללא צירוף בניין המשרדים הישן בהרצל 39, כיוון שהמגרש מהווה פחות מ- 25% משטח התוכנית. לדבריהם, ייתכנו שני מצבים:

1. יתאפשר להקים בניין ללא המגרש בו שוכן הרצל 39. במקרה זה, יוותר הבניין הישן, אך הוא יסבול מ"צילו" של הבניין החדש, שלא לדבר על הרעש והלכלוך שתהיה בתקופת הבנייה. 2. תיכפה הריסתו של הבניין ושיתופו במסגרת איחוד וחלוקה. במקרה זה מבחינה רגולטורית יצטרכו בעלי המגרש להגיע עם היזם להבנות שלא נוגדות את צרכי הפרויקט הגדול, או להגיע מולו להליך משפטי של "פרוק-שיתוף".

יסקי-מור סיוון סיכמו את חוות הדעת בכך שאי-הסכמה של בעלי המגרש בהרצל 39 בשלב זה להגיע להסכם, הינה אסטרטגיה קצרת רואי, שאין לה כל תועלת כלכלית. "בעתיד הלא רחוק הם יכולים למצוא עצמם במצב בו הם בעלים של נכס חסר ערך. אשר על כן הננו להמליץ לך להציע לבעלי המגרש להצטרף לתוכנית ולקדם אותה במלוא המהירות, אף ללא צירוף המגרש בהרצל 39", סיכמו.

תחנת המטרו צפויה לקום מרחק הליכה מהפרויקט, סמוך לעיריית פתח תקווה
פינת חיים עוזר - ההסתדרות - לוקיישן אטרקטיבי
הרצל 37
בניין מוזנח ולא ראוי למשרדים - הרצל 39
בניין מוזנח ולא ראוי למשרדים - הרצל 39

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »