הרכבת הקלה עוקפת את הפקקים בציר ז'בוטינסקי - חבל שהיא עדיין ריקה מנוסעים

מתי יהיה אפשר לעלות סופסוף על הרכבת הקלה בפתח תקווה? אלו התאריכים האופציונליים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפי דיווחים בתקשורת הכלכליסט הארצית (גלובס + דה מרקר) הצפי לפתיחת הקו האדום לציבור צפוי לקרות ב-4, או ב-11, ב-14, או ב-18 באוגוסט. בנת"ע ובמשרד התחבורה מחכים לעוד אישור אחרון מצד חברת הבקרה הגרמנית, שצפוי להגיע בימים הקרובים, זאת לאחר שבתחילת החודש פורסם כי כל התקלות תוקנו וכי הקו צפוי להיפתח עוד ביולי. בינתיים: הפקקים לא נגמרים והנהגים מתייאשים. צפו בסקר נהגים.

אז מתי יהיה אפשר סופסוף לעלות, למשל, בתחנת פינסקר, על הרכבת המודרנית, המרווחת והממוזגת, לשבת בנוחות, לשים פלייליסט של שירים אהובים באוזניות, לעצום עיניים ולהתעורר תוך חצי שעה ברוטשילד תל אביב? קיווינו שזה יקרה החודש – אבל זה כבר לא יקרה. אלא שלפי הדיווחים האחרונים, אם נהיה אופטימיים – זה יכול לקרות כבר ביום שישי הבא. 

מתי הקו האדום של הרכבת הקלה יחל לפעול? צפו בסקר נהגים

4 באוגוסט?

דה מרקר (אתמול) וכלכליסט (היום) יצאו בדיווחים שונים לגבי מועד פתיחת הקו האדום של הרכבת הקלה. לפי דה מרקר, דיילי ההסברה אמורים להתחיל לעבוד ב-4 באוגוסט, כשחברת ההפעלה "תבל", הנמצאת בבעלות קבוצת אגד והחברות הסיניות שנזן מטרו ו-CCECC, כבר הודיעה שהיא  "ערוכה להפעלה מסחרית". גם בנת"ע אומרים כי הקו מוכן לנסיעה, אלא שבמשרד התחבורה עוד מדברים על הצורך לוודא שהקו "אינו מסכן חיי אדם".

לפי דה מרקר, הפרויקט עדיין לא קיבל את האישור האחרון הנוגע לבלימות הבטיחות של הרכבת, שנת"ע צריכה לקבל מגוף בקרה חיצוני בלתי תלוי. לאחר שיתקבלו אישורי הבטיחות, נת"ע תוכל לבקש מאגף הרכבות במשרד התחבורה היתר סופי להפעלה מסחרית. לאחר שהאגף יעניק את ההיתר, שרת התחבורה מירי רגב, תחליט באופן סופי על מועד חנוכת הקו – ולשם גם יכולים להיכנס שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים.

הרכבת הקלה בפתח תקווה

11, 14, או 18 באוגוסט?

בדה מרקר מעריכים כי לאחר קבלת האישור האחרון והיתר ההפעלה, הרכבת הקלה תיפתח באחד מימי שישי באמצע אוגוסט, ב-11 באוגוסט או ב-18 באוגוסט. למה דווקא יום שישי? כי אז מטבע הדברים תנועת הנוסעים תהיה דלילה (עם מעט עובדים וחיילים וללא תלמידים – בגלל החופש. יש לציין כי גם הרכבת הקלה בירושלים נפתחה לפני 12 שנה ביום שישי – ב-19 באוגוסט 2011.

בכלכליסט, לעומת זאת, מציינים בנת"ע ובמשרד התחבורה מחכים לאישור האחרון מצד חברת הבקרה הגרמנית, שצפוי להגיע בימים הקרובים וכי התאריכים שנבחנים לפתיחה הם 4 (יום שישי) ו-14 (יום שני) באוגוסט. 

 

פתח תקווה
הרכבת הקלה על ציר ז'בוטינסקי ב.ס.ר סיטי פתח תקווה

לא משנה באיזה תאריך היא תיפתח - בחודשים הראשונים הנסיעה חינם

כזכור, מועד השקת הקו האדום של הרכבת הקלה נדחה מאוקטובר 2021 לנובמבר 2022 ומאז נדחה מספר רב של פעמים. ביוני יצא ראש העיר רמי גרינברג כי הרכבת תיפתח ביולי ועורר את זעמם של משרד התחבורה ונת"ע, למרות שהם עצמם הודיעו כי הפתיחה צפויה החודש – מה שכבר עכשיו ברור שלא יקרה. העיכובים והדחיות פוגעים קשות בהיבט המסחרי והעסקי של העיר – נושא אותו סיקרנו מספר פעמים. 

הקו האדום של הרכבת הקלה מחבר בין פתח תקווה בצפון לבת ים בדרום, ועובר דרך בני ברק, רמת גן ותל אביב. אורך הקו 24 ק"מ, ועלות הקמתו היא כ־18.7 מיליארד שקל. הנסיעה בחודשים הראשונים – צפויה להיות בחינם

תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה מבת ים לפתח תקווה - 34 תחנות

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading