רועי פן התחדשות רמי גרינברג

רועי פן מסיעת התחדשות של גרינברג: "אין סיבה ש'ביג' לא יהיה פתוח בשבת" (וידאו)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מקום שביעי בסיעה של ראש העיר לבחירות 2023, מבהיר את עמדתו, שהובעה בפוסט שכתב בקבוצת פייסבוק סגורה של נווה גן, בה הייתה התייחסות לפתיחת עסקים ותחבורה בפתח תקווה. למרות הפרסומים, הפוסט לא הוסר והמועמד למועצת העיר דבק בעמדתו ומוציא מסר: "יש איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שלהם בסופי שבוע לא פוגעת באף אחד, אבל הכל צריך לעשות ברגישות".

אחד מהנושאים שהכי מעניינים את תושבי העיר לקראת הבחירות המקומיות ב-31.10 הוא סוגיית השבת. העניין מקבל משנה תוקף בעקבות התרחבות אוכלוסיית העיר וההתפתחות העסקית. לאחר שסיקרנו את פתיחתו בשבת של סופרטל פתח תקווה בגיסין, עלתה לאחרונה סוגיה נוספת של הפודטראק בפארק הגדול (שכנראה יהיה סגור, אם שאלתם) והסוגיה היותר משמעותית – התחבורה הציבורית בשבת.

צפו בדבריו של רועי פן מסיעת התחדשות של רמי גרינברג

סערת הפוסט שלא הוסר

בפוסט של רועי פן, שרץ למועצה מטעם סיעת "התחדשות" של ראש העיר רמי גרינברג במקום השביעי, הוא ציין כי ההוכחה לכך שהעירייה פועלת גם לטובת הציבור החילוני בעיר, הם אותם כרוזים שהופצו לציבור החרדי-דתי בעיר, בהם הם קובלים על כך שיש לחזק את השבת בפתח תקווה ואפילו הרב הראשי יצא נגד ה"סממנים החילוניים שהתחזקו בשנים האחרונות". הפוסט עורר סוג של מיני סערה ואפילו נכתב באחד המקומונים שהוא הוסר, למרות שהוא לא.

פן, 42, שעובד כמהנדס כבר שני עשורים בהייטק, הוא תושב נווה גן, נשוי ואב לשתי בנות. בראיון קצר שערכנו איתו במערכת פתח תקווה NEWS בב.ס.ר סיטי, הוא חזר על עמדתו ואמר למצלמה: "אנחנו נמצאים פה לא רחוק ממתחם יכין סנטר, שיש בו הרבה מסעדות שפתוחות בשבת. גם באיזור תעשייה סגולה ירקון יש עסקים שפתוחים בשבת. פה אמור להיות מוקם ביג בקרוב – שאין שום סיבה שהוא לא יהיה פתוח בשבת".

BIG FASHION פתח תקווה ביג פשיון - יהיה פתוח בשבת?

פוד טראק חילוני לצד הדתי

פן מוסיף: "אלו איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שבהם בסופי שבוע לא פוגעת באף ציבור – וככה זה גם צריך להימשך ולהתרחב. יחד עם זאת, הכל צריך לעשות בחכמה, בתבונה וברגישות. אף ציבור לא צריך לבוא על חשבון ציבור אחר".

בפוסט שלו הוא גם העלה את סוגיית ה"פוד טראק", שאמור להיפתח בקרוב בפארק הגדול – כרגע, למרות שבשבת יש הרבה מבקרים בפארק – הוא יישאר סגור, מה שהוגדר על ידי ראש העיר כהחלטה עסקית של בעל העסק. "נוסף על הפוד טראק הקיים, אני אפעל להקמת פוד טראק נוסף שישמש גם את האוכלוסייה החילונית שמגיעה בשבתות לפארק ויוגדר כלא-כשר, כלומר, ללא תעודת כשרות", מבטיח פן.

פוד טראק פתח תקווה בפארק הגדול. צילום מתוך הפייסבוק של רמי גרינברג

"נפעל לשאטלים ואוטובוסים בשבת בפתח תקווה"

לגבי סוגיית התחבורה הציבורית אמר פן: "אין לנו יכולת להשפיע על נסיעת הרכבת הקלה בשבת, כי זו החלטה ארצית. העירייה צריכה לעודד אמצעים אחרים של תחבורה בשבת – זה יכול להיות שאטלים או אוטובוסים. מיזמים כאלה ואחרים שקיימים בערים אחרות ואין סיבה שלא יהיו קיימים בפתח תקווה מכיוון שאפשר לעשות את זה בצורה חכמה. לא צריך להביא אוטובוס בכוונה לשכונה דתית – כי גם אף אחד לא יעלה על ההסעה, אבל במקומות חילוניים – אין סיבה שלא יעבור קו כזה".

חשוב לציין שפן הוא חלק מסיעה ראש עיר עם כיפה על ראשו, שמטבע הדברים שמירת השבת חשובה לו. לכך יש להוסיף שבסיעה שתרוץ לבחירות 2023 יש גם חברים דתיים כמו למשל אלישיב עמיצור מהדר גנים. החברים החילוניים בסיעה, כמותו, יודעים שהם לא רק גורם מאזן – אלא גורם שיכול להביא קולות מהצד הזה, שיגדיל את חברי הסיעה במועצה – ומן הסתם, יגדיל את כוחו של גרינברג. לכן, סביר להניח שיש כאן גם מחשבה של קמפיין. לתושבים החילוניים, שיתמכו בהתחדשות, נותר לצפות שזה לא דיבורים בעלמא.

הרכבת הקלה עוצרת בתחנת השחם מול ב.ס.ר סיטי
"הרכבת הקלה בשבת - החלטה ארצית"

עוד ב-בחירות 2023

שילוט חוצות פתח תקווה

סופית: הבחירות לרשויות המקומיות נדחו. "שלטי בחירות יוסרו עד ה-31.10"

בצל המלחמה, הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את החוק לדחיית בחירות 2023 ל-30 בינואר 2024 – שלושה חודשים אחרי המועד המתוכנן, שאמור היה להיות בשלישי הבא. אם תהיתם מה יעלה בגורלם של עשרות רבות של שלטי קמפיינים, שעדיין פזורים ברחבי פתח תקווה, אז אלו שתלויים על שטחי חוצות הפרסום – יוסרו. "גם אם לא נמצא תחלופה, נסיר את השלטים", מסרו מחברת השילוט.

המשך קריאה »
ענת זנזורי: "המצב במרכז העיר גורם לי אי נוחות"

ענת זנזורי בפנייה למשטרה: קצרו את משך צו איסור הפרסום על פרשת רמי גרינברג

המועמדת לראשות עיריית פתח תקווה מטעם סיעה תקווה אחת, ביקשה באמצעות עורכי דינה, כי הצו יוסר עוד לפני ה-25.10 – המועד שהוא הוארך על ידי בית המשפט – שישה ימים בלבד לפני יום הבחירות המקומיות 2023. לטענתה, המידע צריך להגיע לידי הציבור בפרק זמן מוקדם יותר. "ייתכן שהתפתחות בפרשה, ככל שאכן חלה, עשויה להשפיע על יכולתו לשמש בעתיד כראש עירייה", נטען.

המשך קריאה »
גדי בשארי, יו"ר סיעת הליכוד פתח תקווה

גדי בשארי ירים את סיעת הליכוד במועצת העיר פתח תקווה? צפו בראיון וידאו

למרות שהוא בלי ניסיון בפוליטיקה המוניציפלית, המועמד של מפלגת השלטון למועצה בבחירות לרשויות המקומיות 2023, בטוח שיש לו את היכולת לחזק את כוחה, שעומד כיום על נציג אחד בלבד. לאחר שעשה דבר או שניים בחיים, בין היתר: הדלקת משואה ביום העצמאות, 100 קולות מלהיכנס לכנסת ב-2015 והרבה פעילות חברתית, הוא מוכן לאתגר הבא – להצליח ב-31.10 בקלפי ולהשפיע על העיר מבפנים.

המשך קריאה »
צדוק בן משה סגן ראש עיריית פתח תקווה מסיר שלטים ותולה שלטי בחירות

צפו בסגן ראש העיר תולה שלטי בחירות של גרינברג. צדוק בן משה: "הכל מאושר וחוקי"

בסרטון שהופץ ברשת וצולם על ידי תושב העיר ברחוב בכפר גנים ג', נצפה צדוק בן משה מוריד שלט בחירות של סיעת "מחויבים", ובמקומו תולה שלט תמיכה בראש העיר ובסיעתו התחדשות. לטענתו, קיבל את אישור הבניין בו נתלה השלט. "כבר תליתי כ-15 שלטים בשכונת מגוריי – הכל באישור הדיירים" מסר "השלט של מחויבים נתלה ללא אישור. הם גם תולים שלטים על מעברי חציה, שמסכנים את הולכי הרגל".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading