רועי פן התחדשות רמי גרינברג

רועי פן מסיעת התחדשות של גרינברג: "אין סיבה ש'ביג' לא יהיה פתוח בשבת" (וידאו)

מקום שביעי בסיעה של ראש העיר לבחירות 2023, מבהיר את עמדתו, שהובעה בפוסט שכתב בקבוצת פייסבוק סגורה של נווה גן, בה הייתה התייחסות לפתיחת עסקים ותחבורה בפתח תקווה. למרות הפרסומים, הפוסט לא הוסר והמועמד למועצת העיר דבק בעמדתו ומוציא מסר: "יש איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שלהם בסופי שבוע לא פוגעת באף אחד, אבל הכל צריך לעשות ברגישות".

אחד מהנושאים שהכי מעניינים את תושבי העיר לקראת הבחירות המקומיות ב-31.10 הוא סוגיית השבת. העניין מקבל משנה תוקף בעקבות התרחבות אוכלוסיית העיר וההתפתחות העסקית. לאחר שסיקרנו את פתיחתו בשבת של סופרטל פתח תקווה בגיסין, עלתה לאחרונה סוגיה נוספת של הפודטראק בפארק הגדול (שכנראה יהיה סגור, אם שאלתם) והסוגיה היותר משמעותית – התחבורה הציבורית בשבת.

צפו בדבריו של רועי פן מסיעת התחדשות של רמי גרינברג

סערת הפוסט שלא הוסר

בפוסט של רועי פן, שרץ למועצה מטעם סיעת "התחדשות" של ראש העיר רמי גרינברג במקום השביעי, הוא ציין כי ההוכחה לכך שהעירייה פועלת גם לטובת הציבור החילוני בעיר, הם אותם כרוזים שהופצו לציבור החרדי-דתי בעיר, בהם הם קובלים על כך שיש לחזק את השבת בפתח תקווה ואפילו הרב הראשי יצא נגד ה"סממנים החילוניים שהתחזקו בשנים האחרונות". הפוסט עורר סוג של מיני סערה ואפילו נכתב באחד המקומונים שהוא הוסר, למרות שהוא לא.

פן, 42, שעובד כמהנדס כבר שני עשורים בהייטק, הוא תושב נווה גן, נשוי ואב לשתי בנות. בראיון קצר שערכנו איתו במערכת פתח תקווה NEWS בב.ס.ר סיטי, הוא חזר על עמדתו ואמר למצלמה: "אנחנו נמצאים פה לא רחוק ממתחם יכין סנטר, שיש בו הרבה מסעדות שפתוחות בשבת. גם באיזור תעשייה סגולה ירקון יש עסקים שפתוחים בשבת. פה אמור להיות מוקם ביג בקרוב – שאין שום סיבה שהוא לא יהיה פתוח בשבת".

BIG FASHION פתח תקווה ביג פשיון - יהיה פתוח בשבת?

פוד טראק חילוני לצד הדתי

פן מוסיף: "אלו איזורים שאין עוררין על כך שהפעילות שבהם בסופי שבוע לא פוגעת באף ציבור – וככה זה גם צריך להימשך ולהתרחב. יחד עם זאת, הכל צריך לעשות בחכמה, בתבונה וברגישות. אף ציבור לא צריך לבוא על חשבון ציבור אחר".

בפוסט שלו הוא גם העלה את סוגיית ה"פוד טראק", שאמור להיפתח בקרוב בפארק הגדול – כרגע, למרות שבשבת יש הרבה מבקרים בפארק – הוא יישאר סגור, מה שהוגדר על ידי ראש העיר כהחלטה עסקית של בעל העסק. "נוסף על הפוד טראק הקיים, אני אפעל להקמת פוד טראק נוסף שישמש גם את האוכלוסייה החילונית שמגיעה בשבתות לפארק ויוגדר כלא-כשר, כלומר, ללא תעודת כשרות", מבטיח פן.

פוד טראק פתח תקווה בפארק הגדול. צילום מתוך הפייסבוק של רמי גרינברג

"נפעל לשאטלים ואוטובוסים בשבת בפתח תקווה"

לגבי סוגיית התחבורה הציבורית אמר פן: "אין לנו יכולת להשפיע על נסיעת הרכבת הקלה בשבת, כי זו החלטה ארצית. העירייה צריכה לעודד אמצעים אחרים של תחבורה בשבת – זה יכול להיות שאטלים או אוטובוסים. מיזמים כאלה ואחרים שקיימים בערים אחרות ואין סיבה שלא יהיו קיימים בפתח תקווה מכיוון שאפשר לעשות את זה בצורה חכמה. לא צריך להביא אוטובוס בכוונה לשכונה דתית – כי גם אף אחד לא יעלה על ההסעה, אבל במקומות חילוניים – אין סיבה שלא יעבור קו כזה".

חשוב לציין שפן הוא חלק מסיעה ראש עיר עם כיפה על ראשו, שמטבע הדברים שמירת השבת חשובה לו. לכך יש להוסיף שבסיעה שתרוץ לבחירות 2023 יש גם חברים דתיים כמו למשל אלישיב עמיצור מהדר גנים. החברים החילוניים בסיעה, כמותו, יודעים שהם לא רק גורם מאזן – אלא גורם שיכול להביא קולות מהצד הזה, שיגדיל את חברי הסיעה במועצה – ומן הסתם, יגדיל את כוחו של גרינברג. לכן, סביר להניח שיש כאן גם מחשבה של קמפיין. לתושבים החילוניים, שיתמכו בהתחדשות, נותר לצפות שזה לא דיבורים בעלמא.

הרכבת הקלה עוצרת בתחנת השחם מול ב.ס.ר סיטי
"הרכבת הקלה בשבת - החלטה ארצית"

עוד ב-בחירות 2024

ישיבת מועצת העיר הראשונה פתח תקווה מרץ 2024

צפו: אחדות פורים במועצת עיריית פתח תקווה. 29 חברים הושבעו הצהרים באולם שרת (וידאו)

חברי הקואליציה מקיר לקיר התאחדו למושב הראשון של מועצת העיר אחרי הבחירות. רמי גרינברג, שלט ביד רמה בישיבה, שעברה ללא מחלוקות וללא התנגדויות. הקטעים המרגשים: השבעות חברי המועצה החדשים ושירת התקווה בסיום, אותה הוביל ראש העיר, שאחז במיקרופון. שאלנו את צדוק בן משה, אורי אהד, ליאה צור ואלישיב עמיצור – איך הם רואים את פ"ת עוד חמש שנים ולמה הם מתחפשים בפורים.

המשך קריאה »
רמי גרינברג - ראש עיריית פתח תקווה לחמש שנים נוספות

בלי עוררין: רמי גרינברג נבחר לכהונה נוספת בפ"ת. זנזורי ובורשבסקי כנראה לא יהיו במועצה

התוצאות הסופיות, חוץ מכ-4500 קולות חיילים, מצביעות על ניצחון מוחלט של ראש העיר המכהן, שאפילו הפתיעו את תומכיו ומקורביו. מפח נפש לענת זנזורי (6.8%) וגנאדי בורשבסקי (6.4%), שלא רק נחלו מפלה בהתמודדות מולו, גם לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה כדי להיכנס למועצה – ויישארו מחוץ לעירייה לפחות בחמש השנים הקרובות. שיעור ההצבעה היה נמוך ביותר: 48.8% בלבד.

המשך קריאה »

לפי מדגם ערוץ 14: ניצחון סוחף של רמי גרינברג בקרב על ראשות עיריית פתח תקווה

כצפוי, ראש העיר המכהן, כנראה יישב על כסאו עד לפחות 2029, כך מסתמן, לפחות, מהמדגם הטלוויזיוני, ממנו עולה שגרינברג זוכה ב-87 אחוז מהקולות, כשהרחק מאחוריו גנאדי בורשבסקי עם 7% וענת זנזורי עם 6%. אחוז ההצבעה בפתח תקווה היה 48.8, כלומר היו יותר פתח תקוואים שלא הצביעו, לעומת פתח תקוואים שמימשו את זכותם הדמוקרטית. דמוקרטי זה לא, אבל משקף את אחוז ההצבעה הארצי הדומה.

המשך קריאה »

זהו יום הבוחר: כל הרשימות, כל המועמדים ומספרים שכדאי לדעת על בחירות פ"ת 2024

אחרי חמש שנים ושתי דחיות בעקבות מלחמת 7 באוקטובר, מחר (27.2, שלישי), ילכו תושבי העיר לקלפיות בעיר לבחור את הנציגים, שיקבעו איך יראו חיי היומיום שלנו. על הכיסא של רמי גרינברג יתמודדו ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי, אבל הקרב האמיתי הוא על מקום במועצת העיר, בין הרשימות – ובתוכן. מזג האוויר יאיר פנים ולא צפוי גשם. יחד עם יום השבתון – כולם מקווים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading