אפעל 16 WEWORK ישראל

קבוצת אמפא, בעלת WEWORK ישראל: הסניף שנבנה בפתח תקווה – לא ייפתח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפי דיווח בכלכליסט, ההחלטה התקבלה על ידי הרשת העולמית עקב "הערכה מחדש של שוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה", או במילים אחרות – חוסר ביקוש, ובשל כך – היתכנות כלכלית לא וודאית. מביקור במקום עולה, שהמבנה המאסיבי, בעל שש קומות עם 15 אלף מ"ר שטח משרדים, נשאר עדיין דומם וריק – מראה די עצוב. כרגע עדיין לא ידוע מי ייכנס למבנה – כשהכוונה לאכלס בו חברה אחת.

מי שביקר את הפאב המצליח JEMS (ג'מס), שנפתח לפני כשנה באפעל 16 פתח תקווה, בוודאי שם לב למבנה המשרדים שעוטף אותו. מדובר במבנה מודרני, שבולט בנוכחותו גם עבור כל מי שנוסע בכביש 4 לכיוון צפון. די מזמן התנוסס שם שלט של WEWORK (וויוורק) ענקית החללים המשותפים הבינלאומית, שבישר לכולם שבקרוב ייפתח סניף ענק של הרשת בפתח תקווה.

WEWORK פתח תקווה סגור לצמיתות

זה לא נעים לראות WEWORK סגור

אלא שציפיות לחוד ומציאות לחוד. המבנה נרכש על ידי קבוצת הנדל"ן אמפא, זרוע הנדל"ן של WEWORK בישראל, ב־2017 בתמורה לכ־50 מיליון שקל. לאחר מכן שיפצה את המבנה הישן בעשרות מיליונים נוספים. זה היה הרבה לפני תקופת הקורונה ולפני הקריסה של WEWORK. אז נשבו רוחות אופטימיים, לא רק בכל הקשור לתחום החללים המשותפים, אלא הנדל"ן המשרדי באופן כללי. כזכור, אז, לא היה נהוג בכלל לעבוד מהבית – מה שטרף את הקלפים אחרי תקופת הקורונה.

אפעל 16 ב-2019 - לפני השיפוץ. צילום: גוגל סטריט וויו
אפעל 16 ב-2019 - לפני השיפוץ. צילום: גוגל סטריט וויו

מי ייכנס לאפעל 16?

לפי אמפא, מדווח כלכליסט, מועד הפתיחה תוכנן לרבעון האחרון של 2020, אך זה לא קרה. בנג'י זינגר, לשעבר מנכ"ל WEWORK ישראל הכריז כי הכוונה לפתוח את הסניף ברבעון הראשון של 2021 – אך גם זה לא קרה. באמפא בנו על כך שחברת ההייטק הפתח תקוואית, פיוניר (Payoneer), שמשרדיה ברחוב היצירה, תשכור את השטח, אך הקריסה של WEWORK הרתיעה אותה מלבצע את העסקה.

כרגע לא ידוע אם הנכס יימכר או יושכר ואם לחברה אחת או ליותר. בינתיים המבנה האטרקטיבי יעמוד ריק עד הודעה חדשה.

מ־WeWork נמסר לכלכליסט: "WeWork ישראל פועלת מזה למעלה משנתיים מכוח הסכם זיכיון מקבוצת WeWork העולמית, כחברה עצמאית בבעלות מלאה של קבוצת אמפא, מקבוצות הנדל״ן הגדולות והמבוססות בישראל. ההחלטה שלא להתמקד בשוק המשרדים בפתח תקווה התקבלה על ידי הקבוצה העולמית, לפני הענקת הזיכיון, בשל הערכה מחדש של שוק המשרדים בפתח תקווה, שנערכה בתקופת הקורונה".

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading