עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

ההתחדשות העירונית לא עוצרת, גם בצל המלחמה. פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים. יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן – יזום ניהול ושיווק פרויקטים – להם שני פרויקטים נוספים בשכונה.

לפני שנה וחצי (מרץ 2022), דיווחנו לכם כי פרויקט עזרא נחמיה 1-5 הועבר להפקדה בועדה המקומית. לאחר שהוסרו כל ההתנגדויות, הפרויקט קיבל אישור להתקדם לבנייה, שלדברי היזמים תחל להתבצע בעוד מספר חודשים – במהלך 2024. מדובר בפרויקט הפינוי בינוי (במקרה זה, יותר נכון לקרוא לו בינוי-פינוי) הגדול ביותר שקיבל אישור להתקדם לבנייה בשכונה.

ביקור בעזרא ונחמיה 1-5. כך זה נראה לפני שנה וחצי.

בניין בן 26 קומות וכ-400-500 תושבים חדשים

התכנון הוא שהפרויקט יתקדם בהדרגה. הבנייה תחל כבר בשלב הראשון, כאשר במקביל יפונו 48 הדירות הישנות. במקומם צפוי לקום מגדל מגורים מודרני וגבוה בן 26 קומות, ולצידו יוקמו עוד שניים נמוכים יותר בני 8 קומות מגורים + קומת מסחר. בחישוב פשוט צפויים להצטרף לשוכנה עוד כ-400-500 תושבים רק בזכות פרויקט זה.

יש לציין כי חוץ מעזרא ונחמיה, בעמישב הדר גנים צפויים להתבצע התחדשות עירונית במספר פרויקטים נוספים, שעתידים להסתיים עד 2030 – ביניהם פרויקטים נוספים של בינו נדל"ן (ברח' שבט דן ובצלח שלום) – הדרים הירוקה. לכך גם יש להוסיף פרויקט של קבוצת חג'ג' ומספר פרויקטים נוספים בתכנון.

פרויקט פינוי בינוי עזרא ונחמיה 1-5 עמישב - הווה מול עתיד
עזרא ונחמיה 1-5: עבר מול עתיד

פונים למגזר הדתי-לאומי, אבל גם לחילונים

כרגע, תכנית עזרא ונחמיה 1-5 אושרה, מתוך ידיעה בתי הספר היסודיים הקיימים בשכונה – שכולם שייכים לינוך הממלכתי-דתי- יוכלו לתת מעונה גם לאוכלוסייה החדשה שתגיע לגור בפרויקט. יחד עם זאת, אישור של פרויקטים נוספים בשכונה, כנראה ידרוש גם הקמה של מוסדות חינוך חדשים.

בפרויקט צפויים לגור מרבית מבעלי הדירות הקיימים, זאת לצד כמובן תושבים חדשים. מטבע הדברים, הפרויקט ימשוך אליו רוכשים מהמגזר הדתי-לאומי, המאפיין את השכונה. יחד עם זאת, לא מן הנמנע כי גם תושבים חילוניים יתעניינו בפרויקט, במיוחד כאלה שחושבים לשלוח את ילדיהם הקטנים לבתי ספר מהחינוך הממלכתי-דתי. "ידוע גם על תושבים, חלקם חילונים, שגרים כרגע בבתים וייתכן וימכרו את דירותיהם במחיר משודרג – בעקבות הפרויקט".

תכנון פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 נעשה באמצעות משרד האדריכלים CITYBEE של ערן לשם, שגם סיפק את תמונות ההדמיה.

הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee
הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee
יעקב פרץ בינו נדלן התחדשות עירונית הדר גנים הדרים הירוקה
יעקב פרץ מבינו נדל"ן - חזק בהתחדשות עירונית בעמישב הדר גנים
ערן לשם CITYBEE
אדריכל ערן לשם מ-CityBee

עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה על המפה

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading