עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

ההתחדשות העירונית לא עוצרת, גם בצל המלחמה. פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים. יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן – יזום ניהול ושיווק פרויקטים – להם שני פרויקטים נוספים בשכונה.

לפני שנה וחצי (מרץ 2022), דיווחנו לכם כי פרויקט עזרא נחמיה 1-5 הועבר להפקדה בועדה המקומית. לאחר שהוסרו כל ההתנגדויות, הפרויקט קיבל אישור להתקדם לבנייה, שלדברי היזמים תחל להתבצע בעוד מספר חודשים – במהלך 2024. מדובר בפרויקט הפינוי בינוי (במקרה זה, יותר נכון לקרוא לו בינוי-פינוי) הגדול ביותר שקיבל אישור להתקדם לבנייה בשכונה.

ביקור בעזרא ונחמיה 1-5. כך זה נראה לפני שנה וחצי.

בניין בן 26 קומות וכ-400-500 תושבים חדשים

התכנון הוא שהפרויקט יתקדם בהדרגה. הבנייה תחל כבר בשלב הראשון, כאשר במקביל יפונו 48 הדירות הישנות. במקומם צפוי לקום מגדל מגורים מודרני וגבוה בן 26 קומות, ולצידו יוקמו עוד שניים נמוכים יותר בני 8 קומות מגורים + קומת מסחר. בחישוב פשוט צפויים להצטרף לשוכנה עוד כ-400-500 תושבים רק בזכות פרויקט זה.

יש לציין כי חוץ מעזרא ונחמיה, בעמישב הדר גנים צפויים להתבצע התחדשות עירונית במספר פרויקטים נוספים, שעתידים להסתיים עד 2030 – ביניהם פרויקטים נוספים של בינו נדל"ן (ברח' שבט דן ובצלח שלום) – הדרים הירוקה. לכך גם יש להוסיף פרויקט של קבוצת חג'ג' ומספר פרויקטים נוספים בתכנון.

פרויקט פינוי בינוי עזרא ונחמיה 1-5 עמישב - הווה מול עתיד
עזרא ונחמיה 1-5: עבר מול עתיד

פונים למגזר הדתי-לאומי, אבל גם לחילונים

כרגע, תכנית עזרא ונחמיה 1-5 אושרה, מתוך ידיעה בתי הספר היסודיים הקיימים בשכונה – שכולם שייכים לינוך הממלכתי-דתי- יוכלו לתת מעונה גם לאוכלוסייה החדשה שתגיע לגור בפרויקט. יחד עם זאת, אישור של פרויקטים נוספים בשכונה, כנראה ידרוש גם הקמה של מוסדות חינוך חדשים.

בפרויקט צפויים לגור מרבית מבעלי הדירות הקיימים, זאת לצד כמובן תושבים חדשים. מטבע הדברים, הפרויקט ימשוך אליו רוכשים מהמגזר הדתי-לאומי, המאפיין את השכונה. יחד עם זאת, לא מן הנמנע כי גם תושבים חילוניים יתעניינו בפרויקט, במיוחד כאלה שחושבים לשלוח את ילדיהם הקטנים לבתי ספר מהחינוך הממלכתי-דתי. "ידוע גם על תושבים, חלקם חילונים, שגרים כרגע בבתים וייתכן וימכרו את דירותיהם במחיר משודרג – בעקבות הפרויקט".

תכנון פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 נעשה באמצעות משרד האדריכלים CITYBEE של ערן לשם, שגם סיפק את תמונות ההדמיה.

הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee
הדמיית פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 עמישב פתח תקווה. קרדיט: משרד אדריכלים CityBee
יעקב פרץ בינו נדלן התחדשות עירונית הדר גנים הדרים הירוקה
יעקב פרץ מבינו נדל"ן - חזק בהתחדשות עירונית בעמישב הדר גנים
ערן לשם CITYBEE
אדריכל ערן לשם מ-CityBee

עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה על המפה

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »