רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

עברו יותר משבועיים מאז ניתן היתר לאתרי הבנייה באיזורי מגורים להמשיך לפעול ואם יש משהו בזירה העסקית של פתח תקווה, שאפשר לומר שהוא עובד באופן מלא – זה תחום הנדל"ן. אלא שהמלחמה גרמה לעצירת העבודות והעמידה אתגר לא קטן בפתחם של הנדל"ניסטים הפועלים בפתח תקווה – למצוא כוח אדם חדש במקום פלשתינאים – וכן למלא אחר הדרישה להציב מאבטח בכל אתר.

אתר בנייה ללא מאבטח - ברח' דנמרק פתח תקווה
אתר בנייה ללא מאבטח - ברח' דנמרק פתח תקווה

מבדיקה שלנו: אין בכל אתר בנייה מאבטח בכניסה

לגבי הדרישה הראשונה, מבדיקה שלנו, נראה שההנחיה הזאת מתמלאת בכל האתרים. הקבלנים אינם לוקחים סיכון בהעסקת שב"חים. מאז פרוץ המלחמה לא ניתנים אישורי עבודה לפלשתינאים וזה חייב למצוא כוח אדם חדש ממדינות זרות. למרות זאת, תושבים רבים עדיין חוששים ומביעים זאת ברשתות החברתיות – זאת מהעובדה, שערבים-ישראליים מועסקים באותם אתרים.

לגבי הדרישה של העירייה, להציב בכל אתר בנייה מאבטח חמוש – מהבדיקה שלנו, היא לא מתבצעת הלכה למעשה, בטח לא באתרים הקטנים (למשל, תמ"א). אותם אתרי בנייה, נמצאים בדרך כלל בשכונות מגורים צפופות , מה שמעלה את חשש התושבים מפועלים שתהיה להם כוונה לפעילות חבלנית.

אתר בנייה ללא מאבטח - רח' סלנט פתח תקווה
אתר בנייה ללא מאבטח - רח' סלנט פתח תקווה

בעירייה אומנם דורשים להקפיד על ההנחייה, אך מגורמים עמם שוחחנו, הבנו שלא יוטלו סנקציות על חברות שלא מאבטח בכניסה, זאת במידה ויש להם מישהו מטעמם שמוגדר אחראי אבטחה והוא נושא נשק. דרישות העירייה הנוספות: ללא עבודות לילה וללא לינה באתרים – נראה שאלה מיושמות.

אתמול ערכו נציגי האגף לפיקוח על הבנייה ביקורת באתרי הבנייה בעיר, במטרה לוודא כי האתרים עומדים בכל ההנחיות וההגבלות המחמירות שדרש ראש העיר רמי גרינברג, שגם הצטרף לסיור. במסגרת הסיור אותרו שלושה אתרים שלא הקפידו על ההנחיות וראש העיר ביקש להוציא להם צו סגירה.

 

העירייה בשטח - הקבלנים במתח. צילום: באדיבות דוברות העירייה
העירייה בשטח - הקבלנים במתח. צילום: באדיבות דוברות העירייה

"ביטחון התושבים הוא הדבר החשוב ביותר עבורנו ואנו נפעל בכל המישורים על מנת לוודא כי בנושא הזה אין שום פשרה", מסר גרינברג. "לפני כשבועיים הוצאנו מסמך ובו הנחיות והגבלות מחמירות לכל הקבלנים ומנהלי העבודה ודרשנו שיעמדו באותם הנחיות שמטרתם היא אחת – שמירה על ביטחון תושבי העיר. האגף לפיקוח על הבנייה עובר בין כל האתרים ומוודא כי ההנחיות נשמרות.

גרינברג הוסיף כי לשמחתו "רוב האתרים אכן מקפידים על ההנחיות וההגבלות, ואלו שלא הקפידו יוגש נגדם צו סגירה. נמשיך לעשות כל שניתן, בכל המישורים, בכל העוצמה, על מנת לשמור על ביטחון התושבים ברחבי העיר".

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading