רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

עברו יותר משבועיים מאז ניתן היתר לאתרי הבנייה באיזורי מגורים להמשיך לפעול ואם יש משהו בזירה העסקית של פתח תקווה, שאפשר לומר שהוא עובד באופן מלא – זה תחום הנדל"ן. אלא שהמלחמה גרמה לעצירת העבודות והעמידה אתגר לא קטן בפתחם של הנדל"ניסטים הפועלים בפתח תקווה – למצוא כוח אדם חדש במקום פלשתינאים – וכן למלא אחר הדרישה להציב מאבטח בכל אתר.

אתר בנייה ללא מאבטח - ברח' דנמרק פתח תקווה
אתר בנייה ללא מאבטח - ברח' דנמרק פתח תקווה

מבדיקה שלנו: אין בכל אתר בנייה מאבטח בכניסה

לגבי הדרישה הראשונה, מבדיקה שלנו, נראה שההנחיה הזאת מתמלאת בכל האתרים. הקבלנים אינם לוקחים סיכון בהעסקת שב"חים. מאז פרוץ המלחמה לא ניתנים אישורי עבודה לפלשתינאים וזה חייב למצוא כוח אדם חדש ממדינות זרות. למרות זאת, תושבים רבים עדיין חוששים ומביעים זאת ברשתות החברתיות – זאת מהעובדה, שערבים-ישראליים מועסקים באותם אתרים.

לגבי הדרישה של העירייה, להציב בכל אתר בנייה מאבטח חמוש – מהבדיקה שלנו, היא לא מתבצעת הלכה למעשה, בטח לא באתרים הקטנים (למשל, תמ"א). אותם אתרי בנייה, נמצאים בדרך כלל בשכונות מגורים צפופות , מה שמעלה את חשש התושבים מפועלים שתהיה להם כוונה לפעילות חבלנית.

אתר בנייה ללא מאבטח - רח' סלנט פתח תקווה
אתר בנייה ללא מאבטח - רח' סלנט פתח תקווה

בעירייה אומנם דורשים להקפיד על ההנחייה, אך מגורמים עמם שוחחנו, הבנו שלא יוטלו סנקציות על חברות שלא מאבטח בכניסה, זאת במידה ויש להם מישהו מטעמם שמוגדר אחראי אבטחה והוא נושא נשק. דרישות העירייה הנוספות: ללא עבודות לילה וללא לינה באתרים – נראה שאלה מיושמות.

אתמול ערכו נציגי האגף לפיקוח על הבנייה ביקורת באתרי הבנייה בעיר, במטרה לוודא כי האתרים עומדים בכל ההנחיות וההגבלות המחמירות שדרש ראש העיר רמי גרינברג, שגם הצטרף לסיור. במסגרת הסיור אותרו שלושה אתרים שלא הקפידו על ההנחיות וראש העיר ביקש להוציא להם צו סגירה.

 

העירייה בשטח - הקבלנים במתח. צילום: באדיבות דוברות העירייה
העירייה בשטח - הקבלנים במתח. צילום: באדיבות דוברות העירייה

"ביטחון התושבים הוא הדבר החשוב ביותר עבורנו ואנו נפעל בכל המישורים על מנת לוודא כי בנושא הזה אין שום פשרה", מסר גרינברג. "לפני כשבועיים הוצאנו מסמך ובו הנחיות והגבלות מחמירות לכל הקבלנים ומנהלי העבודה ודרשנו שיעמדו באותם הנחיות שמטרתם היא אחת – שמירה על ביטחון תושבי העיר. האגף לפיקוח על הבנייה עובר בין כל האתרים ומוודא כי ההנחיות נשמרות.

גרינברג הוסיף כי לשמחתו "רוב האתרים אכן מקפידים על ההנחיות וההגבלות, ואלו שלא הקפידו יוגש נגדם צו סגירה. נמשיך לעשות כל שניתן, בכל המישורים, בכל העוצמה, על מנת לשמור על ביטחון התושבים ברחבי העיר".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading