דניאלה גלבוע בשבי החמאס

תמונות ראשונות בשבי של דניאלה גלבוע, החטופה מפתח תקווה, התפרסמו בתקשורת

שלושה חודשים ממתקפת הפתע של החמאס, מפרסם היום (שני) עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי תיעוד מה-7 באוקטובר של ארבע חטופות, ביניהן דניאלה, תושבת העיר. פרסום התמונות, שהתפרסמו באישור הורי החטופות, נועד לזעזע את דעת הקהל העולמי ולהביא לשחרורן המהיר. "תדמיינו שזו הבת שלכם, הילדה הקטנה שלכם, בידיים שלהם. מה הייתם חושבים?", אמרה אמה, אורלי.

מה-7 באוקטובר פרסמנו מספר כתבות על דניאלה גלבוע, שחטפה לעזה, אך בפעם הראשונה יש גם תיעוד לכך, שעורר היום הדים עצומים בתקשורת וברשתות החברתיות. מה שהתפרסם הוא קטע וידאו קצר, בו היא יושבת שעונה על חומה (כנראה בכזה), יחד עם שלוש בחורות נוספות, שנחטפו איתה מהבסיס: לירי אלבג, קרינה ארייב ואגם ברגר. פניהן המדממות, הבהלה והבכי – לא מותירים מקום לספק באשר למצב ביום החטיפה ולא כל שכן – מצבן כיום, כמעט 100 יום אחרי.

צפו בדברי אורלי גלבוע, אמה של דניאלה לרפי רשף חדשות 13 (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע מספרת לניב רסקין בחדשות הבוקר של ערוץ 12 על הקשיים שהיא חובה כאמא לילדה שנמצאת בשבי החמאס #דניאלהגלבוע #ניברסקין #חדשות12 #חטופות @חדשות הבוקר ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"אחרי 90 יום - לא רוצה לדמיין מה עובר עליהן"

התיעוד הופיע בכתבת שער של ה"דיילי מייל", אחד מהעיתונים הפופולאריים בבריטניה. לצד הכותרת הגדולה "אל תשכחו אותן, פניהן של החטופות שעדיין מוחזקות בעזה", נכתב. "הצפייה בפנים המבועתים של ארבע הנערות המוכתמות בדם, היו מעבר לסיוט הגרוע ביותר של הוריהן. שלושה חודשים חלפו מאז אותו תיעוד שבו הן התיצבו אל מול חומה בעזה, כשידיהן כבולות מאחוריהן – והן עדיין בשבי".

בכתבה התראיינה אורלי גלבוע הפתח תקוואית, אמה שלה דניאלה בת ה-19, שאמרה: "תדמיינו שזו הבת שלכם, הילדה הקטנה שלכם, בידיים שלהם. מה הייתם חושבים? אם הם יכולים לעשות דברים כאלה, מה הם יכולים לעשות ב-90 יום? אני לא רוצה לדמיין מה עובר עליהן".

תמונתה של דניאלה גלבוע על גזיר העיתון של הדיילי מייל שהתפרסם היום

"השובים שלהן היכו אותן ונגעו בהן"

בכתבה גם מובאים דבריה של חן אלמוג-גולדשטיין, שפגשה אותן בשבי, שאמרה: "הן תיארו עדויות על תקיפות מיניות באיומי נשק על בסיס יומי. היוו בנות שהיו בשבי לבד 50 ימים ויותר. כשהן היו עצובות, כשהן בכו, השובים שלהן היכו אותן ונגעו בהן".

אלמוג גולדשטיין הוסיפו כי החטופות "תיארו עדויות על תקיפות מיניות באיומי נשק על בסיס יומי. חלק מהן היו פצועות מירי ולא קיבלו טיפול רפואי הולם. חלק אפילו איבדו גפיים. הן אמרו שהן יכולות להתמודד עם הנכות, אבל לא עם הדרך שבה התנהגו כלפיהן. הן חזקות, ולא איבדו תקווה. אבל הן היו על הקצה כבר לפני חמישה שבועות. חייבים לשחרר אותן. אסור שהן יהיו שם עוד יום אחד".

מחזירים את דניאלה גלבוע
מחזירים את דניאלה גלבוע

שתפו את פוסט האינסטגרם של נטלי דדון

צפו בהצעת הנישואין שקיבלה דניאלה מבן זוגה באירוע הכנת ספר תודה לפני כחודש (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok באירוע מרגש בכפר גנים פתח תקווה, שלא הותיר עין יבשה הוכנס ספר תורה למען החזרתה של דניאלה גלבוע משבי החמאס. במהלך האירוע הפתיע בן זוגה של דניאלה רועי את הנוכחים והציע לנישואים בתקווה שהסרטון יגיע אליה #דניאלהגלבוע #פתחתקווה #חטופיםבעזה ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

לפי ה"דיילי מירור", אות החיים הראשון של ארבע החטופות, הגיע כשחמאס פרסם סרטון קצר (של כ-4 שניות) מעזה, נשענות על חומה, כשהן מדממות ובוכיות. בסרטון אחר הן נראו מועלות למשאיות באיומי נשק. אחר כך הגיעו העדויות על מעשי אונס מזעזעים ביום הטבח, והעדויות על הנעשה בשבי. על מותה של ענבר הימן, חטופה אחרת תושבת פתח תקווה, הוכרז לפני למעלה מחודש.

קריאת תמיכה בשחרור החטופות - צומת העיפרון, הערב 8.1. בשעה 20:00
קריאת תמיכה בשחרור החטופות - צומת העיפרון, הערב 8.1. בשעה 20:00

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading