דניאלה גלבוע בשבי החמאס

תמונות ראשונות בשבי של דניאלה גלבוע, החטופה מפתח תקווה, התפרסמו בתקשורת

שלושה חודשים ממתקפת הפתע של החמאס, מפרסם היום (שני) עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי תיעוד מה-7 באוקטובר של ארבע חטופות, ביניהן דניאלה, תושבת העיר. פרסום התמונות, שהתפרסמו באישור הורי החטופות, נועד לזעזע את דעת הקהל העולמי ולהביא לשחרורן המהיר. "תדמיינו שזו הבת שלכם, הילדה הקטנה שלכם, בידיים שלהם. מה הייתם חושבים?", אמרה אמה, אורלי.

מה-7 באוקטובר פרסמנו מספר כתבות על דניאלה גלבוע, שחטפה לעזה, אך בפעם הראשונה יש גם תיעוד לכך, שעורר היום הדים עצומים בתקשורת וברשתות החברתיות. מה שהתפרסם הוא קטע וידאו קצר, בו היא יושבת שעונה על חומה (כנראה בכזה), יחד עם שלוש בחורות נוספות, שנחטפו איתה מהבסיס: לירי אלבג, קרינה ארייב ואגם ברגר. פניהן המדממות, הבהלה והבכי – לא מותירים מקום לספק באשר למצב ביום החטיפה ולא כל שכן – מצבן כיום, כמעט 100 יום אחרי.

צפו בדברי אורלי גלבוע, אמה של דניאלה לרפי רשף חדשות 13 (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok אורלי גלבוע אמה של דניאלה גלבוע מספרת לניב רסקין בחדשות הבוקר של ערוץ 12 על הקשיים שהיא חובה כאמא לילדה שנמצאת בשבי החמאס #דניאלהגלבוע #ניברסקין #חדשות12 #חטופות @חדשות הבוקר ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"אחרי 90 יום - לא רוצה לדמיין מה עובר עליהן"

התיעוד הופיע בכתבת שער של ה"דיילי מייל", אחד מהעיתונים הפופולאריים בבריטניה. לצד הכותרת הגדולה "אל תשכחו אותן, פניהן של החטופות שעדיין מוחזקות בעזה", נכתב. "הצפייה בפנים המבועתים של ארבע הנערות המוכתמות בדם, היו מעבר לסיוט הגרוע ביותר של הוריהן. שלושה חודשים חלפו מאז אותו תיעוד שבו הן התיצבו אל מול חומה בעזה, כשידיהן כבולות מאחוריהן – והן עדיין בשבי".

בכתבה התראיינה אורלי גלבוע הפתח תקוואית, אמה שלה דניאלה בת ה-19, שאמרה: "תדמיינו שזו הבת שלכם, הילדה הקטנה שלכם, בידיים שלהם. מה הייתם חושבים? אם הם יכולים לעשות דברים כאלה, מה הם יכולים לעשות ב-90 יום? אני לא רוצה לדמיין מה עובר עליהן".

תמונתה של דניאלה גלבוע על גזיר העיתון של הדיילי מייל שהתפרסם היום

"השובים שלהן היכו אותן ונגעו בהן"

בכתבה גם מובאים דבריה של חן אלמוג-גולדשטיין, שפגשה אותן בשבי, שאמרה: "הן תיארו עדויות על תקיפות מיניות באיומי נשק על בסיס יומי. היוו בנות שהיו בשבי לבד 50 ימים ויותר. כשהן היו עצובות, כשהן בכו, השובים שלהן היכו אותן ונגעו בהן".

אלמוג גולדשטיין הוסיפו כי החטופות "תיארו עדויות על תקיפות מיניות באיומי נשק על בסיס יומי. חלק מהן היו פצועות מירי ולא קיבלו טיפול רפואי הולם. חלק אפילו איבדו גפיים. הן אמרו שהן יכולות להתמודד עם הנכות, אבל לא עם הדרך שבה התנהגו כלפיהן. הן חזקות, ולא איבדו תקווה. אבל הן היו על הקצה כבר לפני חמישה שבועות. חייבים לשחרר אותן. אסור שהן יהיו שם עוד יום אחד".

מחזירים את דניאלה גלבוע
מחזירים את דניאלה גלבוע

שתפו את פוסט האינסטגרם של נטלי דדון

צפו בהצעת הנישואין שקיבלה דניאלה מבן זוגה באירוע הכנת ספר תודה לפני כחודש (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok באירוע מרגש בכפר גנים פתח תקווה, שלא הותיר עין יבשה הוכנס ספר תורה למען החזרתה של דניאלה גלבוע משבי החמאס. במהלך האירוע הפתיע בן זוגה של דניאלה רועי את הנוכחים והציע לנישואים בתקווה שהסרטון יגיע אליה #דניאלהגלבוע #פתחתקווה #חטופיםבעזה ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

לפי ה"דיילי מירור", אות החיים הראשון של ארבע החטופות, הגיע כשחמאס פרסם סרטון קצר (של כ-4 שניות) מעזה, נשענות על חומה, כשהן מדממות ובוכיות. בסרטון אחר הן נראו מועלות למשאיות באיומי נשק. אחר כך הגיעו העדויות על מעשי אונס מזעזעים ביום הטבח, והעדויות על הנעשה בשבי. על מותה של ענבר הימן, חטופה אחרת תושבת פתח תקווה, הוכרז לפני למעלה מחודש.

קריאת תמיכה בשחרור החטופות - צומת העיפרון, הערב 8.1. בשעה 20:00
קריאת תמיכה בשחרור החטופות - צומת העיפרון, הערב 8.1. בשעה 20:00

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »