בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

חדר המיון של מרכז שניידר, בית החולים לילדים הגדול ביותר בארץ, כבר מנוסה באירועים רפואיים יוצאי דופן, אבל תמיד יש כאלה שבולטים מאחרים – כמו המקרה הזה. לאחר החיבור לאקמו, הילד הועבר ליחידה לטיפול נמרץ לב, שם טופל מספר ימים, כשהוא מונשם ומורדם לסירוגין. כשחזרו הבדיקות, הסתבר שהאירוע נגרם עכב חיידק בדרכי השתן שהתפשט לדם. שם החיידק: סטאפ אאורוס – והוא נחשב למזהם שכיח ברפואת ילדים.

הילד שניצלו חייו - על רקע בית חולים שניידר
הילד שניצלו חייו - על רקע בית חולים שניידר

"הרופאים פעלו מהר"

במקרים מסוימים, הוא עלול לגרום לנזק קבוע לכליות ואלח דם – כמו במקרה הזה, כשאלח דם מתפתח, התגובה של הגוף לזיהום משתבשת ויוצאת מאיזון – ואז ישנה סכנה לגרימת נזק לאיברים החיוניים וגם סכנת חיים, כמו שקרה לילד. "זה התחיל מכאבי בטן חזקים, הקאות וחום גבוה, שבשלב מסוים, כשהוא כאוב מאוד, החלטתי לקחת אותו לבית החולים", סיפרה אמו של הילד, תושב פתח תקווה.

"בהתחלה עברנו סדרה של בדיקות, שלא העלו משהו מיוחד, מלבד מדדי דלקת", ממשיכה האם. "עד שהחליטו לעשות לו אולטרסאונד בכליות בגלל התלונה על כאבי הבטן וגם כי התחילו כאבים בגב. האולטראסאונד הראה איזשהו ממצא בכליה. בינתיים הוא המשיך להרגיש רע והתדרדר, והבנתי מרגע לרגע שמשהו לא טוב קורה, כשראיתי שנכנסים המון רופאים לחדר שלו".

מה הרופאים עשו?

"הרופאים פעלו במהירות וחיברו אותו לאקמו – מה שבדיעבד הציל את חייו. אלו היו ימים מפחידים, מלאים בחששות ואי וודאות. לאט לאט, מצבו של הילד השתפר והיום הוא כבר מרגיש הרבה יותר טוב אבל עדיין מתאושש מהחוויה שעבר". האם ביקשה להודות לצוות בית החולים שניידר, שלדבריה "טיפל בו במסירות גדולה, ובעיקר בצורה מהירה ומדויקת".

רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים,

"לחבר ילד לאקמו במיון - זה נדיר ביותר"

לדברי ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים, היה צריך לבצע בדיקה כדי להבין מה קורה עם הילד. "כחלק מהבירור הסתכלנו על הבטן שלו עם  מכשיר אולטרסאונד נייד", הוא מספר. "בבדיקה מצאנו ציסטות רבות בכליה, שהיו לא-ידועות קודם. יחד עם שתן לא תקין, עלה החשד שהמחולל של המצב הוא מדרכי השתן". 

מה קרה בהמשך?

"תוך כדי המשך ההערכה והטיפול, החלה התדרדרות פתאומית וקריסת מערכות, מה שחייב אותנו להעלות אותו על אקמו כדי לייצב את מצבו. לחבר ילד לאקמו במלר"ד זה נדיר ביותר, וזוהי הפעם הרביעית בתולדות שניידר שזה קורה".

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »