בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

חדר המיון של מרכז שניידר, בית החולים לילדים הגדול ביותר בארץ, כבר מנוסה באירועים רפואיים יוצאי דופן, אבל תמיד יש כאלה שבולטים מאחרים – כמו המקרה הזה. לאחר החיבור לאקמו, הילד הועבר ליחידה לטיפול נמרץ לב, שם טופל מספר ימים, כשהוא מונשם ומורדם לסירוגין. כשחזרו הבדיקות, הסתבר שהאירוע נגרם עכב חיידק בדרכי השתן שהתפשט לדם. שם החיידק: סטאפ אאורוס – והוא נחשב למזהם שכיח ברפואת ילדים.

הילד שניצלו חייו - על רקע בית חולים שניידר
הילד שניצלו חייו - על רקע בית חולים שניידר

"הרופאים פעלו מהר"

במקרים מסוימים, הוא עלול לגרום לנזק קבוע לכליות ואלח דם – כמו במקרה הזה, כשאלח דם מתפתח, התגובה של הגוף לזיהום משתבשת ויוצאת מאיזון – ואז ישנה סכנה לגרימת נזק לאיברים החיוניים וגם סכנת חיים, כמו שקרה לילד. "זה התחיל מכאבי בטן חזקים, הקאות וחום גבוה, שבשלב מסוים, כשהוא כאוב מאוד, החלטתי לקחת אותו לבית החולים", סיפרה אמו של הילד, תושב פתח תקווה.

"בהתחלה עברנו סדרה של בדיקות, שלא העלו משהו מיוחד, מלבד מדדי דלקת", ממשיכה האם. "עד שהחליטו לעשות לו אולטרסאונד בכליות בגלל התלונה על כאבי הבטן וגם כי התחילו כאבים בגב. האולטראסאונד הראה איזשהו ממצא בכליה. בינתיים הוא המשיך להרגיש רע והתדרדר, והבנתי מרגע לרגע שמשהו לא טוב קורה, כשראיתי שנכנסים המון רופאים לחדר שלו".

מה הרופאים עשו?

"הרופאים פעלו במהירות וחיברו אותו לאקמו – מה שבדיעבד הציל את חייו. אלו היו ימים מפחידים, מלאים בחששות ואי וודאות. לאט לאט, מצבו של הילד השתפר והיום הוא כבר מרגיש הרבה יותר טוב אבל עדיין מתאושש מהחוויה שעבר". האם ביקשה להודות לצוות בית החולים שניידר, שלדבריה "טיפל בו במסירות גדולה, ובעיקר בצורה מהירה ומדויקת".

רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים,

"לחבר ילד לאקמו במיון - זה נדיר ביותר"

לדברי ד"ר רון ברנט, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד) במרכז שניידר לרפואת ילדים, היה צריך לבצע בדיקה כדי להבין מה קורה עם הילד. "כחלק מהבירור הסתכלנו על הבטן שלו עם  מכשיר אולטרסאונד נייד", הוא מספר. "בבדיקה מצאנו ציסטות רבות בכליה, שהיו לא-ידועות קודם. יחד עם שתן לא תקין, עלה החשד שהמחולל של המצב הוא מדרכי השתן". 

מה קרה בהמשך?

"תוך כדי המשך ההערכה והטיפול, החלה התדרדרות פתאומית וקריסת מערכות, מה שחייב אותנו להעלות אותו על אקמו כדי לייצב את מצבו. לחבר ילד לאקמו במלר"ד זה נדיר ביותר, וזוהי הפעם הרביעית בתולדות שניידר שזה קורה".

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading