קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

על פרויקט היכל התרבות כתבנו ראשונים בדיוק לפני שנתיים (13.2.2022). מדובר בפרויקט שישנה את פני (וגם את שמי) מרכז העיר עם הקמתם של שני מגדלי מגורים בני 31 קומות כל אחד, שצפויים, אם הכל ילך כמתוכנן, לאכלס כ-500 דיירים חדשים ב-186 דירות שייבנו במקום המרכזי והאטרקטיבי הזה. לכל אלה יש להוסיף כ-3900 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, שיהוו חלק אינטגרלי מהפרויקט.

פרויקט אורלוב-המכבים
הדמייה: פרויקט אורלוב-המכבים

80 מיליון ש"ח תמורת 30%

לפי התכנית, תוקם כיכר עירונית בחזית היכל התרבות העירוני, על פינת הרחובות אורלוב-מכבים, היכן שכיום מצויים שלושה מבנים בני שלוש קומות כל אחד – עם 26 דירות סך הכל. שתי הקומות הראשונות יוקדשו לתעסוקה, מסחר ומבני ציבור. התכנית ממוקמת על הקו האדום של הרכבת הקלה, בקרבת תחנת המטרו וכן תחנת האוטובוסים המרכזית של העיר, אליה מנוקזים קוים רבים.

לפי הדיווח, חג'ג', שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם "היכל התרבות" בפתח תקווה. בנוסף, קבוצת חג'ג' קיבלה אופציה להגדלת אחזקותיה ל-50%. "צים-בהרי", שדיווחנו באוגוסט 2022 על כניסתה למשרדיה בב.ס.ר סיטי פתח תקווה, נוצרה ב-2021, לאחר מיזוג החברות צים נדל"ן ובהרי נדל"ן.

אייל בהרי, מנכ"ל צים בהרי, בראיון לפתח תקווה NEWS

חמישה פרויקטים בפתח תקווה בתכנון

החברה מתמקדת בפרויקטים של התחדשות עירונית בפריסה ארצית וכרגע משווקת פרויקטים של מגורים בתל אביב (רח' מודליאני), רחובות, יבנה וקריית אונו. חוץ מפרויקט היכל התרבות, שנמצא בשלב התכנון, באתר החברה מצוינים חמישה פרויקטים נוספים בפתח תקווה שהם בשלב התכנון: מינץ, ספיר, בילו, קהילת פינסק ורופין-ז'בוטינסקי (ז'בוטינסקי 12) – עליו כתבנו כבר לפני כשנה וחצי (ספטמבר 2022).

בנובמבר 2021, כשנה לאחר השלמת המיזוג בין בהרי לצים, בראשותו של עדי צים, הגישו יונה בהרי, מייסד החברה, אייל בהרי, ששימש כמנכ"ל ובעלי מניות נוספים מהמשפחה – תביעה בשם חברת צים בהרי נגד עדי צים, שהחזיק כ-60% מהחברה ונגד דני סויסה שהחזיק כ-10%. בהרי טענו כי צים וסוויסה משכו כמויות גדולות של כספים מהחברה לפירעון הלוואות בעלים.

הדמיות פרויקט היכל התרבות פתח תקווה - יהיה מוכן עד 2030?

חג'ג' פתח תקווה: היכל התרבות + עמישב

הסכסוך התגלגל לתביעות הדדיות ולבסוף הגיע לבוררות. לפני חודשיים החליט הבורר, השופט לשעבר, איתן אורנשטיין, כי בהרי יעבירו את אחזקותיהם (30%) לקבוצת צים תמורת 23.5 מיליון שקל. את הכסף הזה אמורה לשלם קבוצת חג'ג' כחלק מהסכם השותפות החדש. המעורבות של חג'ג' בפרויקט היכל התרבות, תתווסף, לפרויקט נוסף גדול של הקבוצה בפתח תקווה – ברח' צלח שלום בשכנות עמישב, עליו דיווחנו לפני מספר חודשים.

פינוי בינוי של קבוצת חג'ג' בשכונת עמישב
פינוי בינוי של קבוצת חג'ג' בשכונת עמישב

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading