טקס השקת דגם קטר גיסין הרב מלכה פתח תקווה

הנה באה הרכבת? לפחות הקטר בגיסין כבר כאן

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

כל מי שתקוע מדי יום בפקק של גיסין יכול למצוא נחמה פורתא במיצג החדש שהציבה העירייה בצומת של רח' הרב מלכה: דגם של קטר מספר 261 של רכבת ישראל, שנועד לייצג את הקידמה התחבורתית, אליה העיר שואפת להגיע. המיצג הושק היום באירוע חגיגי בהשתתפות ראש העיר, רמי גרינברג ומנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר.

אחד מהאתגרים הגדולים ביותר הניצבים בפני עיר כה מתפתחת כמו פתח תקווה, הוא שיפור התחבורה, ביחס זהה לגידול באוכלוסיה ולתנופה העסקית שהיא חווה בעשור השלישי של המאה ה-21. זהו אתגר לא פשוט כלל וכלל, מה גם שהוא לא תלוי רק ברצון הטוב של העיר והעירייה, אלא גם במדינת ישראל, שלא לדבר התרחשויות גלובאליות, המשפיעות על כל תחומי החיים שלנו.

הקטר - סמל למהפכה תחבורתית?

דגם קטר רכבת ישראל בצומת גיסין הרב מלכה פתח תקווה
דגם קטר רכבת ישראל בצומת גיסין הרב מלכה פתח תקווה

כרגע המצב הוא שכולם, בעודם תקועים בפקקים המייגעים כמעט בכל כביש ראשי בעיר, לוטשים עיניים בתקווה לסוף 2022, אז אמור להתחיל לפעול הקו האדום של הרכבת הקלה, שיחצה את האיזורים המרכזיים של פתח תקווה ואמור להביא להקלה בעומסים. 

בינתיים, בעירייה השיקו היום באירוע חגיגי דגם של קטר בצומת גיסין-הרב מלכה, סמוך ל"עץ הבוכה". המיקום הוא סמלי – בין תחנת הרכבת הישנה של רח' פינסקר לבין התחנה המודרנית של קריית אריה, שם גם אמור לקום מסוף של הרכבת הקלה. בנוסף, המיקום הזה מסמל את תוואי הרכבת הקלה שאמורה לעבור בפתח תקווה, כאמור הקו האדום כבר לקראת סוף 2022 והקו הצהוב, שאמור להיפתח שנה-שנתיים לאחר מכן.

תוואי הרכבת הקלה - קו אדום + צהוב - שיעבור בפתח תקווה
תוואי הרכבת הקלה - קו אדום + צהוב - שיעבור בפתח תקווה

ביום ראשון הקרוב - הרכבת המחושמלת בפתח תקווה

ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"ל רכבת ישראל מיכה מייקסנר
ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"ל רכבת ישראל מיכה מייקסנר

הדגם שהוצבע בצומת הוא של קטר 261 בעל מנוע דיזל-חשמלי, שייצרה חברה ספרדית בשנת 1998 עבור רכבת ישראל. למעשה מדובר בקטר ראשון מסוגו בישראל, שהכיל מנועי הסעה א-סינכרוניים המאפשרים יעילות משופרת ודורשים פחות תחזוקה.

בטקס ההשקה השתתף מיכה מייקסנר, מנכ"ל רכבת ישראל, שציין כי החל מיום ראשון הקרוב (2.1), הרכבת המחושמלת (עדיין לא הרכבת הקלה…), עליה עמלו במסגרת פרויקט חשמול הרכבת המקיף, תתחיל לעבור בתחנות פתח תקווה.

דגם הקטר בלילה שהובא אל הצומת
דגם הקטר בלילה שהובא אל הצומת

ראש העיר, גרינברג, הוסיף כי פתח תקווה "כבר אינה מושבה קטנה, אלא עיר מטרופולין ענקית עם מערכת תחברותית מהגדולות והענפות שיש. אנחנו לקראת סיום העבודות על הרכבת הקלה ובמקביל הוספת קווי תחבורה חדישים ונגישים ורשת דרכים מסועפת, כל זאת לצד עידוד שימוש בשבילי הליכה ושבילי אופניים הקיימים לאורכה ולרוחבה של העיר"

עוד בפתח תקווה

מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

האוטובוסים נוהרים: בפתח תקווה צפויים לפעול יותר קווי אוטובוס בשעות היום

בעקבות הפקקים הרבים בעיר, ובמטרה להפוך את התחבורה הציבורית לאופציית ניוד מועדפת, פנו ראש העיר רמי גרינברג והיועץ לענייני תחבורה ציבורית, דוד קמחי, לחברות האוטובוסים, המפעילות את הקווים הבינעירוניים, בכוונה להגביר את קווי האוטובוס בתוך העיר ומחוצה לה. לשמחתנו, הדבר נענה בחיוב מצד החברות ואנו צפויים ליהנות משינוי זה כבר בתקופה הקרובה.

המשך קריאה »
פתח תקווה - חניון תחנת רכבת סגולה החדש

הודעה לנוסעים: הסתיימה בנייתו של חניון בן 300 מקומות בתחנת הרכבת סגולה

בשורה משמחת לקהל הנוסעים של תחנת הרכבת בסגולה. התחנה השלימה את הבנייה וההכשרה של חניון חדש בסמוך לתחנה, ובקרוב יהיו עוד 300 מקומות חנייה לרווחת הנוסעים. דבר זה אינו סוף פסוק, ובימים אלה עובדים על הרחבה של עוד 200 מקומות חנייה המתוכננים לתקופה הקרובה. מביקור במקום היום (18:00), עולה כי התפוסה של החניות נמוכה מהצפוי ודרכי גישה בעייתיים.

המשך קריאה »
הדמיית שדרוג כביש 40

בקרוב עבודות שדרוג בכביש 40: נתיב ת. ציבורית, מדרכות, תאורה ושבילי אופניים

ישחרר את הפקק? אחד מהכבישים המהירים והצפופים של העיר עתיד לשפר את צורתו, במקביל לכך שינסה להוריד עומסים. חברת נתיבי ישראל תחל בביצוע פרויקט השדרוג בקטע שיעבור בין הצמתים גנים, שעריה וסגולה. מהעירייה נמסר כי לעבודות אלה אין קשר לעבודות המתוכננות לכביש העוקף והן גם לא ישנו את ההסדרים בצמתים הקיימים.

המשך קריאה »
צומת העיפרון פתח תקווה

חסל סדר פקקים בצומת העיפרון? העירייה מתחילה בעבודות פיתוח של חצי שנה

בשורה לתושבים: אחד מהצמתים הסואנים בפתח תקווה, עומד לעבור שדרוג מאסיבי לטובת הקלת העומסים, בהצטלבות שכל תושב מכיר על בשרו – דרך אם המושבות (שמלצר) עם זבולון המר. לפי העירייה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ולא יפגעו בזרם התנועה הרגיל. גרינברג: "זה חלק ממגה פרויקט שייצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading