צומת העיפרון פתח תקווה

חסל סדר פקקים בצומת העיפרון? העירייה מתחילה בעבודות פיתוח של חצי שנה

בשורה לתושבים: אחד מהצמתים הסואנים בפתח תקווה, עומד לעבור שדרוג מאסיבי לטובת הקלת העומסים, בהצטלבות שכל תושב מכיר על בשרו – דרך אם המושבות (שמלצר) עם זבולון המר. לפי העירייה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ולא יפגעו בזרם התנועה הרגיל. גרינברג: "זה חלק ממגה פרויקט שייצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב".

תנופת ההתפתחות של פתח תקווה מחייבת את קברניטי העיר לשבור את הראש ולעשות את כל המאמצים על מנת להקל עד כמה שניתן, על עשרות אלפי המכוניות בצירים המרכזיים שלה בהם נעים מאות אלפי תושבים ומבקרים מדי יום. הגשם הזה אמור להפוך למבול של ממש, נוכח הקידום המואץ של בנייני משרדים ומרכזי מסחר ותעשייה, במיוחד באיזור קריית אריה, בואכה שכונת אם המושבות.

צומת העיפרון - אולמות התעמלות

עבודות לילה להוספת נתיבים

במהלך החודשים האחרונים דיווחנו לכם על הפרויקטים שצפויים לקום בסמוך לצומת העיפרון-אצטדיון, כמו זה של ויתניה-קרסו ומיזם אולמות הספורט, שאולי גם יכלול את בית הועד האולימפי. תוסיפו לזה את העומסים הנוצרים במשחקים בהם אצטדיון שלמה ביטוח מלא עד אפס מקום (בתקווה שיהיו הרבה כאלה) ותבינו, עד כמה הצומת הזאת "מועדת לפורענות", גם כשאר תתחיל לפעול הרכבת הקלה. 

לפי הודעת העירייה, העבודות יכללו הוספת נתיבי הפניות, נתיב נסיעה ממערב למזרח על דרך אם המושבות (בנוסף לשניים שכבר קיימים) וכן נתיב נסיעה נוסף לרכב דו גלגלי מצפון לדרום. במקביל, העירייה מתכננת לשדרג את תאורת הרחוב ולהחליף את רציף המדרכה. לדבריה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ויארכו כחצי שנה (רשמנו…).

רק פרויקט ביניים

יש לציין כי פרויקט זה הוא רק שלב ביניים, בפרויקט הענק עליו דיווחנו, שיכלול את הרחבת דרך אם המושבות הקיימת, חיבור הכביש לכיוון סגולה, הפרדה מפלסית בצומת וכן תוספת רמפה מדרך אם המושבות לכביש 4 צפון. 

"עבודות הפיתוח בצומת העיפרון יתבצעו במטרה להביא לזרימה תנועתית טובה יותר באזור", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "לצד זאת, אנחנו מקדמים מגה פרוייקט אשר עתיד לצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב דרך אם המושבות. מדובר בפרוייקט שעתיד להעצים את הקישוריות בעזרת שבילי אופניים ונתיב תחבורה ציבורית".

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »