צומת העיפרון פתח תקווה

חסל סדר פקקים בצומת העיפרון? העירייה מתחילה בעבודות פיתוח של חצי שנה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בשורה לתושבים: אחד מהצמתים הסואנים בפתח תקווה, עומד לעבור שדרוג מאסיבי לטובת הקלת העומסים, בהצטלבות שכל תושב מכיר על בשרו – דרך אם המושבות (שמלצר) עם זבולון המר. לפי העירייה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ולא יפגעו בזרם התנועה הרגיל. גרינברג: "זה חלק ממגה פרויקט שייצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב".

תנופת ההתפתחות של פתח תקווה מחייבת את קברניטי העיר לשבור את הראש ולעשות את כל המאמצים על מנת להקל עד כמה שניתן, על עשרות אלפי המכוניות בצירים המרכזיים שלה בהם נעים מאות אלפי תושבים ומבקרים מדי יום. הגשם הזה אמור להפוך למבול של ממש, נוכח הקידום המואץ של בנייני משרדים ומרכזי מסחר ותעשייה, במיוחד באיזור קריית אריה, בואכה שכונת אם המושבות.

צומת העיפרון - אולמות התעמלות

עבודות לילה להוספת נתיבים

במהלך החודשים האחרונים דיווחנו לכם על הפרויקטים שצפויים לקום בסמוך לצומת העיפרון-אצטדיון, כמו זה של ויתניה-קרסו ומיזם אולמות הספורט, שאולי גם יכלול את בית הועד האולימפי. תוסיפו לזה את העומסים הנוצרים במשחקים בהם אצטדיון שלמה ביטוח מלא עד אפס מקום (בתקווה שיהיו הרבה כאלה) ותבינו, עד כמה הצומת הזאת "מועדת לפורענות", גם כשאר תתחיל לפעול הרכבת הקלה. 

לפי הודעת העירייה, העבודות יכללו הוספת נתיבי הפניות, נתיב נסיעה ממערב למזרח על דרך אם המושבות (בנוסף לשניים שכבר קיימים) וכן נתיב נסיעה נוסף לרכב דו גלגלי מצפון לדרום. במקביל, העירייה מתכננת לשדרג את תאורת הרחוב ולהחליף את רציף המדרכה. לדבריה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ויארכו כחצי שנה (רשמנו…).

רק פרויקט ביניים

יש לציין כי פרויקט זה הוא רק שלב ביניים, בפרויקט הענק עליו דיווחנו, שיכלול את הרחבת דרך אם המושבות הקיימת, חיבור הכביש לכיוון סגולה, הפרדה מפלסית בצומת וכן תוספת רמפה מדרך אם המושבות לכביש 4 צפון. 

"עבודות הפיתוח בצומת העיפרון יתבצעו במטרה להביא לזרימה תנועתית טובה יותר באזור", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "לצד זאת, אנחנו מקדמים מגה פרוייקט אשר עתיד לצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב דרך אם המושבות. מדובר בפרוייקט שעתיד להעצים את הקישוריות בעזרת שבילי אופניים ונתיב תחבורה ציבורית".

עוד ב-רכב ותחבורה

הדמייה: חניון התחנה המרכזית החדשה בפתח תקווה

80 מיליון ש"ח יושקעו בחניון לילה לאוטובוסים באיזור בית עלמין ירקון-אצטדיון

החברה לפיתוח פתח תקווה, בשיתוף העירייה, הוציאה היום יריית פתיחה, עם מכרז לביצוע עבודות עבר ותשתיות להקמת חניון לילה לאוטובוסים בעיר. בחניון צפויים לקום כ-230 מקומות חניה לאוטובוסים, פלוס מבנים לנהגים ותחנות שטיפה ותדלוק. עלות פרויקט המתחם כולו: כ-450 מיליון ש"ח. לירון גולדנברג, מנכ"ל החלפ"ת: "דרך משמעותית להקמת המתחם התחבורתי החדש". 

המשך קריאה »
התחדשות עירונית על תחנות המטרו פתח תקווה

אמרתם לוקיישן אטרקטיבי? בתכנון: התחדשות עירונית בפתח תקווה על תחנות המטרו

כל יזמי הפינוי והבינוי והתמ"א בפתח תקווה יודעים שערך הדירות יעלה, ככל שהנגישות אליהן תהיה איכותית יותר. תחנת מטרו סטייל לונדון, 10 מטרים הליכה מהבית המדונדש יכולה לקרוץ לכל אחד. העירייה הודיעה היום כי היא מקדמת תכנית "תחנת מטרו פתח תקווה מזרח" בשטח של כ-127 דונם בסירקין ותחנת מטרו בארלוזורוב פינת טרומפלדור, בתכנית שמגרה את היזמים.

המשך קריאה »
כניסה לחניון ב.ס.ר סיטי רח' תוצרת הארץ פתח תקווה

צפו בחניון מבפנים: הסדרי החניה בדן טאון נקבעו – 16 ש"ח לשעה ראשונה, 50 ש"ח ליום שלם

במתחם, הכולל כ-670 מקומות חניה (מתוך כ-2400 בכל ב.ס.ר סיטי), נערכים לכניסת הרכבים הרבים, עם פתיחתם המיוחלת של המשרדים והשקתם של העסקים בסנטר הלוהט. כל רבע שעה נוספת מעבר לראשונה, תעלה לכם ב-4 ש"ח נוספים. בניגוד ל"שעתיים ראשונות חינם", במרכז יכין ובקניון הגדול, ב"דן טאון" תקבלו אותן, רק אם תרכשו ב-100 ש"ח ומעלה מהעסקים במתחם.

המשך קריאה »
קפיטל מוטורס פתח תקווה

קרובים קרובים: מה עומד מאחורי החסות של קפיטל מוטורוס למכבי פתח תקווה?

העסקה מוערכת במאות אלפי שקלים. סוכנות הרכב, שעברה לפני חצי שנה לרח' בן דרור ונושקת למתחם האימונים, מחזקת עוד יותר את הקשר של החברה לעיר בכלל ולמכבי בפרט. במסגרת ההסכם, הקבוצה תקבל לוגו על גב השחקנים של הבוגרת ותהיה ספונסר של קבוצת הנוער, פלוס שילוט במגרש האימונים. אלמוג סעדון, מנכ"ל החברה: ה"עסקה מסמלת את החיבור שלנו לעיר"

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading