דיור בר השגה בפתח תקווה? קיים דבר כזה?

העירייה: נפעל לקידום השכרת דירות בפתח תקווה לטווח ארוך במחירים "בהישג יד"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפי הדיווח, ראש העירייה, מקדם מסמך מדיניות במטרה לאפשר לאוכלוסייה מעוטת יכולת להגיע לדיור בר השגה, זאת על ידי שיתוף פעולה עם יזמים ומתכננים, שיקבלו תמריצים ליישם מדיניות מסוג זה בפרויקטים שונים, בעיקר במרכז העיר. רמי גרינברג, שכינס היום את גורמי המקצוע במרכז הגר, מסר כי "המסמך יאפשר לצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר".

שוק שכירויות הדירה בארץ בכלל ובפתח תקווה בפרט, מגיע לנקודות שיא, שנשברות מדי יום. מספיק להיכנס ליד 2 (קבלו תמונה עדכנית) ותבינו שהיום, לא ניתן למצוא דירת 3 חדרים (אפילו ישנה ובמרכז/מזרח העיר) בפחות מ-3000 ש"ח לחודש. עבור זוגות צעירים עם ילדים ואמהות חד הוריות, מדובר באחוז משמעותי שנוגס מהשכר ולא מאפשר לחיות ברווחה המינימלית.

תמהיל תושבים, תמריצים ליזמים

עוד רחוק היום שפתח תקווה תיחשב "עיר לעשירים בלבד", אבל קברניטי העיר כבר מבינים, בטח לאור הפרויקטים היוקרתיים וההתחדשות העירונית למגורים, שצריך לעשות חושבים איך שומרים על תמהיל נכון של אוכלוסייה, ולאפשר גם למעוטי יכולת לגור בעיר – ובצורה מכובדת. לפיכך, ראש העיר כינס היום גורמים מקצועיים על מנת לגבש מסמך מדיניות בנושא. 

לפי הדיווח, המסמך יאפשר לרשות העירונית להתערב בקידום פרוייקטים לדיור עם אפשרות השכרה לטווח ארוך במחירים, שאותם הגדירו "בהישג יד", תוך עמידה בקריטריונים שיוגדרו ומתן תמריצים ליזמים לטובת ישום המדיניות בפרוייקטים השונים למגורים ברחבי העיר. המטרה היא להרחיב את המגוון והמרקם החברתי ולאפשר דיור לצעירים ולמשפחות צעירות במרכז העיר ובאזורים המתחדשים. 

בפגישה נדונו ההמלצות ליישום המדיניות במתחמים שונים בעיר, תוך דרכי פעולה שיובילו להחייאת מרכז העיר ופיתוח הכלכלה בו. הרעיון הוא להקצות נתח נרחב מתוך סך יחידות הדיור עבור דור ההמשך בעיר וכן בחינת אפשרות להקצאת דיור במחירי השכרה נוחים במעונות סטודנטים באזורי שונים בעיר עבור אנשי הוראה, רפואה, עובדי רווחה, אמנים ועוד.

הבניין הישן בברנדה 18
בניין ישן במרכז העיר

בתכנון: הקמת גוף פיקוח ליישום המדיניות

בין ההמלצות שעלו בפגישה: דרישה שיחידות הדיור בהישג היד יושכרו לטווח ארוך, במחיר מופחת באופן ניכר ממחיר השוק, זאת בהתאם לזכאות שתקבע. העירייה תשאף לכך שבכל שכונות העיר יהיה מלאי של דיור בהישג יד, בהתאם למטרות העירוניות, תוך התייחסות לתחזיות הגידול שלהן. בתוך כך, העירייה תפעל לתמרץ יזמים לפתח דיור מסוג זה, בעיקר בקרקעות שבבעלות עירונית.

מהעירייה נמסר השאיפה היא להקים גוף ביצועי לייזום, אחזקה, ניהול, תפעול ופיקוח של מלאי הדיור הקיים והעתידי בעיר. הגוף יהיה אמון על ניטור ומעקב אחרי מלאי הדיור ומצבו, ייזום פרויקטים לשמירה על המלאי הקיים ושיפורו, הגדלת נגישות הדיור, התקשרויות עם גופים מבצעים, ניהול ופיקוח על מלאי הדיור העירוני ועוד.

"כחלק ממגמה כלל ארצית המשקפת עלייה מתמשכת במחירי הדירות, אנחנו נערכים עם מסמך מדיניות עירוני אשר יאפשר לרשות להתערב בפרוייקטים השונים כדי לתת מענה לדיור בהישג יד", מסר ראש העיר גרינברג. "המסמך יאפשר ליצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר ובמקביל יאפשר לצעירים לשכור דירות במחיר מופחת".

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading