דיור בר השגה בפתח תקווה? קיים דבר כזה?

העירייה: נפעל לקידום השכרת דירות בפתח תקווה לטווח ארוך במחירים "בהישג יד"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לפי הדיווח, ראש העירייה, מקדם מסמך מדיניות במטרה לאפשר לאוכלוסייה מעוטת יכולת להגיע לדיור בר השגה, זאת על ידי שיתוף פעולה עם יזמים ומתכננים, שיקבלו תמריצים ליישם מדיניות מסוג זה בפרויקטים שונים, בעיקר במרכז העיר. רמי גרינברג, שכינס היום את גורמי המקצוע במרכז הגר, מסר כי "המסמך יאפשר לצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר".

שוק שכירויות הדירה בארץ בכלל ובפתח תקווה בפרט, מגיע לנקודות שיא, שנשברות מדי יום. מספיק להיכנס ליד 2 (קבלו תמונה עדכנית) ותבינו שהיום, לא ניתן למצוא דירת 3 חדרים (אפילו ישנה ובמרכז/מזרח העיר) בפחות מ-3000 ש"ח לחודש. עבור זוגות צעירים עם ילדים ואמהות חד הוריות, מדובר באחוז משמעותי שנוגס מהשכר ולא מאפשר לחיות ברווחה המינימלית.

תמהיל תושבים, תמריצים ליזמים

עוד רחוק היום שפתח תקווה תיחשב "עיר לעשירים בלבד", אבל קברניטי העיר כבר מבינים, בטח לאור הפרויקטים היוקרתיים וההתחדשות העירונית למגורים, שצריך לעשות חושבים איך שומרים על תמהיל נכון של אוכלוסייה, ולאפשר גם למעוטי יכולת לגור בעיר – ובצורה מכובדת. לפיכך, ראש העיר כינס היום גורמים מקצועיים על מנת לגבש מסמך מדיניות בנושא. 

לפי הדיווח, המסמך יאפשר לרשות העירונית להתערב בקידום פרוייקטים לדיור עם אפשרות השכרה לטווח ארוך במחירים, שאותם הגדירו "בהישג יד", תוך עמידה בקריטריונים שיוגדרו ומתן תמריצים ליזמים לטובת ישום המדיניות בפרוייקטים השונים למגורים ברחבי העיר. המטרה היא להרחיב את המגוון והמרקם החברתי ולאפשר דיור לצעירים ולמשפחות צעירות במרכז העיר ובאזורים המתחדשים. 

בפגישה נדונו ההמלצות ליישום המדיניות במתחמים שונים בעיר, תוך דרכי פעולה שיובילו להחייאת מרכז העיר ופיתוח הכלכלה בו. הרעיון הוא להקצות נתח נרחב מתוך סך יחידות הדיור עבור דור ההמשך בעיר וכן בחינת אפשרות להקצאת דיור במחירי השכרה נוחים במעונות סטודנטים באזורי שונים בעיר עבור אנשי הוראה, רפואה, עובדי רווחה, אמנים ועוד.

הבניין הישן בברנדה 18
בניין ישן במרכז העיר

בתכנון: הקמת גוף פיקוח ליישום המדיניות

בין ההמלצות שעלו בפגישה: דרישה שיחידות הדיור בהישג היד יושכרו לטווח ארוך, במחיר מופחת באופן ניכר ממחיר השוק, זאת בהתאם לזכאות שתקבע. העירייה תשאף לכך שבכל שכונות העיר יהיה מלאי של דיור בהישג יד, בהתאם למטרות העירוניות, תוך התייחסות לתחזיות הגידול שלהן. בתוך כך, העירייה תפעל לתמרץ יזמים לפתח דיור מסוג זה, בעיקר בקרקעות שבבעלות עירונית.

מהעירייה נמסר השאיפה היא להקים גוף ביצועי לייזום, אחזקה, ניהול, תפעול ופיקוח של מלאי הדיור הקיים והעתידי בעיר. הגוף יהיה אמון על ניטור ומעקב אחרי מלאי הדיור ומצבו, ייזום פרויקטים לשמירה על המלאי הקיים ושיפורו, הגדלת נגישות הדיור, התקשרויות עם גופים מבצעים, ניהול ופיקוח על מלאי הדיור העירוני ועוד.

"כחלק ממגמה כלל ארצית המשקפת עלייה מתמשכת במחירי הדירות, אנחנו נערכים עם מסמך מדיניות עירוני אשר יאפשר לרשות להתערב בפרוייקטים השונים כדי לתת מענה לדיור בהישג יד", מסר ראש העיר גרינברג. "המסמך יאפשר ליצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר ובמקביל יאפשר לצעירים לשכור דירות במחיר מופחת".

עוד ב-נדלן

התחדשות עירונית אזורים כפר אברהם בפתח תקווה

חברת "אזורים" זכתה במכרז לפרויקט ענק של התחדשות עירונית בכפר אברהם פתח תקווה

השכונה הותיקה במזרח העיר צפויה להתחדש בשנים הקרובות ב-1200 דירות חדשות, שיחליפו כ-300 ישנות במסגרת פרויקט פינוי, שיתפרס על פני שטח גדול ברחובות הרב הרצוג, הרב גולד, יונה גרין ורבי עקיבא. הדיירים יהנו מתוספת של כ-25 מ"ר לכל דירה + מחסן וחנייה. צפי לסיום פרויקט ואכלוס: כ-7 שנים. סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית בחברה: "שאיפתנו לפעול למען חידושה של העיר".

המשך קריאה »
מגדלי ב.ס.ר סיטי פתח תקווה

2 שטחי ענק מוצעים להשכרה בב.ס.ר סיטי: 4 קומות לייעוד ציבורי ונוספת לחברה מסחרית

הזרוע השיווקית של חברת "רושו יזמות והנדסה", החלה השבוע בשיווק השטחים במתחם ההולך ומתאכלס. כ-5000 מ"ר בקומות 5-8 בבניין I, מיועדים לשימוש ציבורי כמו קופות חולים, מכללות ומשרדים ממשלתיים. שטח נוסף, של כ-1900 מ"ר בבניין T בקומה ה-3, מיועד לחברות ענק וכולל גם שתי מרפסות של 420 מ"ר כ"א. מישל וקנין, מנהל השיווק של רושו: "אנחנו כבר במגעים עם מספר גורמים שהתעניינו".

המשך קריאה »
רומס בסר סיטי פתח תקווה ROOMS BSR PT

צפו מהשטח: המשרדים העתידיים של ROOMS מבית פתאל במתחם העסקים ב.ס.ר סיטי

רשת המשרדים השיתופיים של ענקית המלונות, מביאה את הקונספט שלה ללב איזור העסקים של פתח תקווה. החברה בונה על תפוסה מלאה וביקושים גבוהים, נוכח הלוקיישן האטרקטיבי והחדשנות. המשרדים יוקמו בקומות 3+4 של בניין Y במתחם על שטח של 3800 מ"ר משרדים + 850 מ"ר מרפסות. דניאל פיטשון, מנהל השיווק של הרשת: "מחברים את החוויה של המסחר לתוך המשרדים".

המשך קריאה »
קהילון נווה גן פתח תקווה

"קהילון" נווה גן: החלו עבודות הבנייה במתחם בעלות פרויקט של כ-15 מיליון ש"ח

העירייה החברה לפיתוח פתח תקווה פיתחו מודל ייחודי, שהדגם הראשון בישראל יוצא לדרך לביצוע בימים אלו ברח' מבצע הדקל, כשהטרקטורים התחילו לעלות על השטח ולהכין את המתחם לשלב הבנייה. בתכנון: קומת קרקע לצרכים מסחריים עם סופר, בית קפה, גלידריה, פיצוציה וחנויות נוספות והקומה הראשונה תוקדש לפעילות ציבורית-קהילתית. צפי סיום פרויקט ואכלוס: תחילת 2024.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading