הועדה המקומית לתכנון ובנייה עיריית פתח תקווה - יהיה דיור בר השגה?

בשורה לצעירים? הוועדה לתכנון ובנייה בפ"ת אישרה את מסמך המדיניות לדיור בהישג יד

העירייה מסרה כי בהמשך לפגישה שנערכה עם ראש העיר וגורמים בעירייה, מתכננים ואנשי מקצוע, הוחלט לאשר את המסמך, שהיישום שלו, אמור לאפשר לזוגות צעירים ולפתח תקוואים מעוטי יכולת, לשכור דירות של 2-3-4 חדרים במחירים מציאותיים עבורם. גרינברג: "המסמך מאפשר ליצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר".

לפני כ-100 ימים דיווחנו לכם על כך כוונת ראש העיר לפעול לקידום דיור בר השגה, שתחילתו במסמך המגבש קווי מדיניות, שיאפשרו לעירייה לקדם פרויקטים מהסוג הזה. היום, בעקבות פגישה שנערכה בקרב גורמים בעירייה, ביניהם גרינברג, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו, מתכננים של מרכז הגר וגורמי מקצוע במינהל ההנדסה, נמסר כי המסמך אושר ועכשיו עוברים למעשים.

פתח תקווה מלמעלה
פתח תקווה מלמעלה (צילום: דוברות עיריית פתח תקווה)

גם סטודנטים צפויים ליהנות מהתכנית

לפי הדיווח, המסמך יאפשר לעיריית פתח תקווה להתערב בקידום פרוייקטים לדיור בהישג יד, בהם יהיו דירות עם אפשרות השכרה לטווח הארוך ובמחיר מופחת, תוך עמידה בקריטריונים שונים ומתן תמריצים ליזמים לטובת ישום המדיניות בפרוייקטים השונים. מטרת המדיניות, בין היתר, להרחיב את המגוון החברתי בתכנון העירוני וכן לאפשר דיור לצעירים ולמשפחות צעירות במרכז העיר ובאזורים המתחדשים.  

בין היתר, המסמך גם מגדיר דרכים להחייאת מרכז העיר ופיתוח הכלכלה המקומית, אפשרות להקצות נתח נרחב מתוך סך יחידות הדיור עבור דור ההמשך בעיר וכן בחינת אפשרות להקצאת יח"ד לדיור בהישג יד עבור מעונות סטודנטים באזורי שונים בעיר עבור רופאים, אנשי הוראה, עובדי רווחה, אמנים ועוד.העירייה תשאף לכך שבכל שכונות העיר יהיה מלאי של דיור בהישג יד בהתאם למטרות העירוניות, תוך התייחסות לתחזיות הגידול.

מחירי השכירות הממוצעים בפתח תקווה. על מנת להגיע לדיור בר השגה, צריך להגיע לשכירות של פחות מ-3000 ש"ח לחודש, כך שעבור זוג צעיר היא תהווה ברבע מההכנסה החודשית
מחירי השכירות הממוצעים בפתח תקווה. על מנת להגיע לדיור בר השגה, גובה השכירות צריך לרדת מ-3000 ש"ח לחודש, כך שעבור זוג צעיר היא תהווה לא יותר מרבע מההכנסה החודשית.

גם מתפעלים וגם מפקחים

לפי התכנית שבמסמך, גם יוקם גוף ביצועי לייזום, אחזקה, ניהול, תפעול ופיקוח של מלאי הדיור הקיים והעתידי בעיר. הגוף יהיה אמון על ניתור ומעקב אחרי מלאי הדיור בשכונות ומצבו, ייזום פרויקטים לשמירה על המלאי הקיים ושיפורו, הגדלת נגישות הדיור, התקשרויות עם גופים מבצעים, ניהול ופיקוח על מלאי הדיור העירוני שיוקם ועוד.

"כחלק ממגמה כלל ארצית המשקפת עלייה מתמשכת במחירי הדירות, הועדה המקומית אישרה היום מסמך מדיניות עירוני, שיאפשר לרשות להתערב בפרוייקטים השונים, כדי לתת מענה לדיור בהישג יד", מסר גרינברג. "המסמך מאפשר לצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר ובקביל יאפשר לצעירים לשכור דירות במחיר מופחת". 

יש לציין כי כיום, מרבית הפרויקטים של בנייה חדשה התחדשות עירונית בפתח תקווה, אינם מיועדים להשכרה לטווח ארוך וגם אם חלק מהדירות בהם יושכרו, הרי שדמי השכירות שלהן צפויים להיות גבוהים, היות ומדובר בדירות חדשות בסטנדרט גבוה שלהן ושל המבנה והמעטפת החיצונית.

קרדיט תמונה פותחת: מנהלת כרמים

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »