הועדה המקומית לתכנון ובנייה עיריית פתח תקווה - יהיה דיור בר השגה?

בשורה לצעירים? הוועדה לתכנון ובנייה בפ"ת אישרה את מסמך המדיניות לדיור בהישג יד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העירייה מסרה כי בהמשך לפגישה שנערכה עם ראש העיר וגורמים בעירייה, מתכננים ואנשי מקצוע, הוחלט לאשר את המסמך, שהיישום שלו, אמור לאפשר לזוגות צעירים ולפתח תקוואים מעוטי יכולת, לשכור דירות של 2-3-4 חדרים במחירים מציאותיים עבורם. גרינברג: "המסמך מאפשר ליצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר".

לפני כ-100 ימים דיווחנו לכם על כך כוונת ראש העיר לפעול לקידום דיור בר השגה, שתחילתו במסמך המגבש קווי מדיניות, שיאפשרו לעירייה לקדם פרויקטים מהסוג הזה. היום, בעקבות פגישה שנערכה בקרב גורמים בעירייה, ביניהם גרינברג, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו, מתכננים של מרכז הגר וגורמי מקצוע במינהל ההנדסה, נמסר כי המסמך אושר ועכשיו עוברים למעשים.

פתח תקווה מלמעלה
פתח תקווה מלמעלה (צילום: דוברות עיריית פתח תקווה)

גם סטודנטים צפויים ליהנות מהתכנית

לפי הדיווח, המסמך יאפשר לעיריית פתח תקווה להתערב בקידום פרוייקטים לדיור בהישג יד, בהם יהיו דירות עם אפשרות השכרה לטווח הארוך ובמחיר מופחת, תוך עמידה בקריטריונים שונים ומתן תמריצים ליזמים לטובת ישום המדיניות בפרוייקטים השונים. מטרת המדיניות, בין היתר, להרחיב את המגוון החברתי בתכנון העירוני וכן לאפשר דיור לצעירים ולמשפחות צעירות במרכז העיר ובאזורים המתחדשים.  

בין היתר, המסמך גם מגדיר דרכים להחייאת מרכז העיר ופיתוח הכלכלה המקומית, אפשרות להקצות נתח נרחב מתוך סך יחידות הדיור עבור דור ההמשך בעיר וכן בחינת אפשרות להקצאת יח"ד לדיור בהישג יד עבור מעונות סטודנטים באזורי שונים בעיר עבור רופאים, אנשי הוראה, עובדי רווחה, אמנים ועוד.העירייה תשאף לכך שבכל שכונות העיר יהיה מלאי של דיור בהישג יד בהתאם למטרות העירוניות, תוך התייחסות לתחזיות הגידול.

מחירי השכירות הממוצעים בפתח תקווה. על מנת להגיע לדיור בר השגה, צריך להגיע לשכירות של פחות מ-3000 ש"ח לחודש, כך שעבור זוג צעיר היא תהווה ברבע מההכנסה החודשית
מחירי השכירות הממוצעים בפתח תקווה. על מנת להגיע לדיור בר השגה, גובה השכירות צריך לרדת מ-3000 ש"ח לחודש, כך שעבור זוג צעיר היא תהווה לא יותר מרבע מההכנסה החודשית.

גם מתפעלים וגם מפקחים

לפי התכנית שבמסמך, גם יוקם גוף ביצועי לייזום, אחזקה, ניהול, תפעול ופיקוח של מלאי הדיור הקיים והעתידי בעיר. הגוף יהיה אמון על ניתור ומעקב אחרי מלאי הדיור בשכונות ומצבו, ייזום פרויקטים לשמירה על המלאי הקיים ושיפורו, הגדלת נגישות הדיור, התקשרויות עם גופים מבצעים, ניהול ופיקוח על מלאי הדיור העירוני שיוקם ועוד.

"כחלק ממגמה כלל ארצית המשקפת עלייה מתמשכת במחירי הדירות, הועדה המקומית אישרה היום מסמך מדיניות עירוני, שיאפשר לרשות להתערב בפרוייקטים השונים, כדי לתת מענה לדיור בהישג יד", מסר גרינברג. "המסמך מאפשר לצור תמהיל אוכלוסייה מגוון יותר באזורים המתחדשים ובמרכז העיר ובקביל יאפשר לצעירים לשכור דירות במחיר מופחת". 

יש לציין כי כיום, מרבית הפרויקטים של בנייה חדשה התחדשות עירונית בפתח תקווה, אינם מיועדים להשכרה לטווח ארוך וגם אם חלק מהדירות בהם יושכרו, הרי שדמי השכירות שלהן צפויים להיות גבוהים, היות ומדובר בדירות חדשות בסטנדרט גבוה שלהן ושל המבנה והמעטפת החיצונית.

קרדיט תמונה פותחת: מנהלת כרמים

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading