מתחם שנקר דרומי, מתחם אודיס, מתחם אשד איגרא

מנהטן בקריית אריה: עיריית פתח תקווה מקדמת עוד 4 מגדלי משרדים בני 30 ו-40 קומות

שנה לאחר שדיווחנו לכם שאושר קידום פרויקט "שנקר דרומי" ברחוב שנקר, ביום חמישי האחרון, הועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעיר, אישרה את קידומו של פרויקט "שנקר צפוני", הכולל מגדל שיתנשא ל-40 קומות ועוד שני מבנים בני 10 קומות כ"א. בנוסף, אושר קידום מתחם אודיס, שיכלול שני מגדלים תעסוקה ומשרדים בני 30 קומות כ"א וכן מגדל נוסף בן 40 קומות במתחם אשד-איגרא בסמוך לקניון הגדול.

למרות שהכל מגובה בשרטוטים של טובי המתכננים והאדריכלים, עדיין קשה לנו לדמיין איך ייראה קו הרקיע של פתח תקווה בעוד 10 שנים. לפי הפרויקטים שמאושרים חדשות לבקרים, היא אולי עדיין לא תהפוך למנהטן, אבל בהחלט תהיה דומה לבורסה של רמת גן, מבחינת היקף, כמות וגובה מגדלי המשרדים, שצפויים לקום בה.

מה קורה היום ברחוב שנקר? צפו בתמונות

גבוה יותר מב.ס.ר סיטי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית פתח תקווה, שהתכנסה ביום ה', אישרה לקידום שלושה פרויקטים משמעותיים. ראשית, פרויקט "שנקר צפוני", שנה לאחר שאושר קידום של "שנקר דרומי", שני פרויקטים שצפויים לקום על רח' שנקר, שנמצא בלוקיישן כל כך מרכזי, אבל הוא כיום במצב מוזנח, שלא מזכיר בכלל את המבנים המודרניים של ב.ס.ר סיטי, הנמצאים כמה מאות מטרים מזרחית לו. 

ביקרנו היום במקום וראינו עד כמה המקום דורש חידוש מכל ההיבטים. לפני התכנית, המוסכים והתעשייה הקטנה, שנמצאים בו כיום, יפנו את עצמם למגדל משרדים בן 40 קומות (גבוה יותר מהמגדלים של ב.ס.ר סיטי) ועוד שני מבנים של 10 קומות כל אחד – הכל על שטח של 11.5 אלף מ"ר. הקו האדום של הרכבת הקלה צפוי לעצור בתחנה, שתהיה סמוכה מרחק שתי דקות הליכה מהמתחם. יזם הפרויקט, לפי הרישום, הוא אבן זוהר תעשיות.

תכנית מתחם שנקר צפון פתח תקווה
תכנית מתחם שנקר צפון פתח תקווה

במקום מפעל אודיס - שני מגדלים של 30 קומות

כזכור, לפני כשנה דיווחנו לכם על תכנית מתחם שנקר דרום ("שנקר דרומי"), שם מדובר בפרויקט גדול אף יותר, שצפוי לכלול למעלה מ-70,000 מ"ר בנוי, בו יוקם מגדל משרדים בן 40 קומות, אולם כנסים, מרכזי תעסוקה ומסחר ועוד. גודל המגרש במתחם שנקר דרום הוא כ-8 דונם וצפויה לקום בו גם כיכר עירונית, שתתפרס על פני דונם. יזמי הפרויקטים שם הם אקווריוס ייזום ופיתוח נכסים, רותי ודורון תמיר ושאול לוטן מקבוצת לוינשטיין. 

פרויקט נוסף בקריית אריה (פארקטק), שאושרו ביום חמישי לקידום בוועדה הוא מתחם אודיס (על שם מפעל אודיס לסינון, הקיים בו כיום, שהוא גם רשום כיזם הפרויקט לפי התכנית). במסגרת התכנית של הפרויקט, צפויים להיבנות שני מגדלי תעסוקה ומשרדים בני 30 קומות עם קומת קרקע לצרכי מסחר.

תכנית מתחם אודיס פתח תקווה
תכנית מתחם אודיס פתח תקווה

מגדל של 40 קומות סמוך לקניון הגדול

בנוסף אושרה התכנית במתחם אשד איגרא (גם הוא על שם מפעל שהיה קיים במקום), הממוקם בשטח הגובל ברחובות ז'בוטינסקי, הרכש ומוטה גור – סמוך לקניון הגדול וסמוך לפרויקט 456 מטרופארק, שהולך ומסתיים בימים הקרובים. הוועדה אישרה שם הקמת מגדל בן 40 קומות, מתוכן 4 קומות למסחר ותעסוקה. גם כאן מדובר בלוקיישן אטרקטיבי במיוחד, סמוך לתחנת בילינסון של רכבת הקלה ותחנת המטרו M3. יזם הפרויקט, לפי תכניות העירייה, הוא עופר אלבוים.

תכנית מתחם אשד איגרא פתח תקווה
תכנית מתחם אשד איגרא פתח תקווה

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »