מתחם שנקר דרומי, מתחם אודיס, מתחם אשד איגרא

מנהטן בקריית אריה: עיריית פתח תקווה מקדמת עוד 4 מגדלי משרדים בני 30 ו-40 קומות

שנה לאחר שדיווחנו לכם שאושר קידום פרויקט "שנקר דרומי" ברחוב שנקר, ביום חמישי האחרון, הועדה המחוזית לתכנון ובנייה בעיר, אישרה את קידומו של פרויקט "שנקר צפוני", הכולל מגדל שיתנשא ל-40 קומות ועוד שני מבנים בני 10 קומות כ"א. בנוסף, אושר קידום מתחם אודיס, שיכלול שני מגדלים תעסוקה ומשרדים בני 30 קומות כ"א וכן מגדל נוסף בן 40 קומות במתחם אשד-איגרא בסמוך לקניון הגדול.

למרות שהכל מגובה בשרטוטים של טובי המתכננים והאדריכלים, עדיין קשה לנו לדמיין איך ייראה קו הרקיע של פתח תקווה בעוד 10 שנים. לפי הפרויקטים שמאושרים חדשות לבקרים, היא אולי עדיין לא תהפוך למנהטן, אבל בהחלט תהיה דומה לבורסה של רמת גן, מבחינת היקף, כמות וגובה מגדלי המשרדים, שצפויים לקום בה.

מה קורה היום ברחוב שנקר? צפו בתמונות

גבוה יותר מב.ס.ר סיטי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית פתח תקווה, שהתכנסה ביום ה', אישרה לקידום שלושה פרויקטים משמעותיים. ראשית, פרויקט "שנקר צפוני", שנה לאחר שאושר קידום של "שנקר דרומי", שני פרויקטים שצפויים לקום על רח' שנקר, שנמצא בלוקיישן כל כך מרכזי, אבל הוא כיום במצב מוזנח, שלא מזכיר בכלל את המבנים המודרניים של ב.ס.ר סיטי, הנמצאים כמה מאות מטרים מזרחית לו. 

ביקרנו היום במקום וראינו עד כמה המקום דורש חידוש מכל ההיבטים. לפני התכנית, המוסכים והתעשייה הקטנה, שנמצאים בו כיום, יפנו את עצמם למגדל משרדים בן 40 קומות (גבוה יותר מהמגדלים של ב.ס.ר סיטי) ועוד שני מבנים של 10 קומות כל אחד – הכל על שטח של 11.5 אלף מ"ר. הקו האדום של הרכבת הקלה צפוי לעצור בתחנה, שתהיה סמוכה מרחק שתי דקות הליכה מהמתחם. יזם הפרויקט, לפי הרישום, הוא אבן זוהר תעשיות.

תכנית מתחם שנקר צפון פתח תקווה
תכנית מתחם שנקר צפון פתח תקווה

במקום מפעל אודיס - שני מגדלים של 30 קומות

כזכור, לפני כשנה דיווחנו לכם על תכנית מתחם שנקר דרום ("שנקר דרומי"), שם מדובר בפרויקט גדול אף יותר, שצפוי לכלול למעלה מ-70,000 מ"ר בנוי, בו יוקם מגדל משרדים בן 40 קומות, אולם כנסים, מרכזי תעסוקה ומסחר ועוד. גודל המגרש במתחם שנקר דרום הוא כ-8 דונם וצפויה לקום בו גם כיכר עירונית, שתתפרס על פני דונם. יזמי הפרויקטים שם הם אקווריוס ייזום ופיתוח נכסים, רותי ודורון תמיר ושאול לוטן מקבוצת לוינשטיין. 

פרויקט נוסף בקריית אריה (פארקטק), שאושרו ביום חמישי לקידום בוועדה הוא מתחם אודיס (על שם מפעל אודיס לסינון, הקיים בו כיום, שהוא גם רשום כיזם הפרויקט לפי התכנית). במסגרת התכנית של הפרויקט, צפויים להיבנות שני מגדלי תעסוקה ומשרדים בני 30 קומות עם קומת קרקע לצרכי מסחר.

תכנית מתחם אודיס פתח תקווה
תכנית מתחם אודיס פתח תקווה

מגדל של 40 קומות סמוך לקניון הגדול

בנוסף אושרה התכנית במתחם אשד איגרא (גם הוא על שם מפעל שהיה קיים במקום), הממוקם בשטח הגובל ברחובות ז'בוטינסקי, הרכש ומוטה גור – סמוך לקניון הגדול וסמוך לפרויקט 456 מטרופארק, שהולך ומסתיים בימים הקרובים. הוועדה אישרה שם הקמת מגדל בן 40 קומות, מתוכן 4 קומות למסחר ותעסוקה. גם כאן מדובר בלוקיישן אטרקטיבי במיוחד, סמוך לתחנת בילינסון של רכבת הקלה ותחנת המטרו M3. יזם הפרויקט, לפי תכניות העירייה, הוא עופר אלבוים.

תכנית מתחם אשד איגרא פתח תקווה
תכנית מתחם אשד איגרא פתח תקווה

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading