מטרו פארק 456 פתח תקווה - הדמיה

פרויקט מטרו פארק 456 פתח תקווה החל בשיווק משרדים ושטחי מסחר ברח' משה דיין

עוד פרויקט מסחרי שבונה על הרכבת הקלה, שתעצור בתחנת בילינסון, מעלה הילוך: קומפלקס המשרדים, החנויות והמסעדות של היזמים אורן תומא החזקות, ב. קרן ייזום השקעות ויניב ג. נכסים, מתקדם בקצב מואץ, כשהשאיפה היא לסיים בנייה בפברואר ומיד אחרי זה להתחיל אכלוס. שלב השיווק החל ואיתו גם השקת שם המותג של הפרויקט, המלמד על הפוטנציאל הגלום בלוקיישן. 

על פרויקט 456 (הקרוי על ששת הכבישים הראשיים, המוליכים את הגישה אליו), כתבנו בפעם האחרונה בדיוק לפני חצי שנה (תחילת מאי 2022), לאחר שהעירייה אישרה (באופן צפוי, יש לומר) הקמה של עוד חמש קומות נוספות לכל אחד משלושת בנייני המשרדים של הפרויקט (סה"כ 11 קומות כ"א). המהלך הזה הביא לבוסט של הפרויקט, שעל בנייתו עמלים מדי יום עשרות פועלים, במטרה להשיקו בהקדם ככל הניתן.

פרויקט מטרו פארק 456 ביחס לתחנות הרכבת הקלה והרכבת הכבדה
פרויקט מטרו פארק 456 ביחס לתחנות הרכבת הקלה המטרו והרכבת הכבדה

8.8 דונם, 35 אלף מ"ר משרדים

בחוברת השיווק שהוציאו לאחרונה יזמי פרויקט מטרו פארק 456, לקראת שלב ב' בשיווק, הכולל משרדים, מסחר ומחסנים ייחודיים, מודגש הערך המוסף של המיקום עליו הוא יושב: לא רק מפגש של צירי תחבורה מרכזיים והקו האדום של הרכבת הקלה, אלא גם צמידות למרכז הרפואי בלינסון, לקניון הגדול ולבית המשפט. התכנון הוא ליצור קומפלקס עירוב שימושים של עסקים, תרבות, קניות ופנאי, כשחלק מעסקי המסחר יהיו פתוחים 7/24. 

מדובר על שטח של כ-8.8 דונם, המכיל כ-35 אלף מ"ר שטחי משרדים, 4000 מ"ר שטחי מסחר בקומת הקרקע ועוד שטח של כ-4000 מ"ר, שיוקצו למחסנים לוגיסטיים. העיכוב בפתיחת הקו האדום של הרכבת הקלה, אינו אמור להטריד את היזמים, היות והבנייה של הפרויקט עדיין בעיצומה והאכלוס צפוי להיות מקביל פחות או יותר להשקת הקו, בו צפויים לנוע מדי יום, על פי התחזיות, כ-200 אלף נוסעים.

מטרו פארק 456 פתח תקווה - הדמייה של קומת המסחר לצד מבנה המשרדים (שעות ערב)

פונים לחברות גדולות שירצו קומות שלמות

בפרויקט גם נשענים על הקירבה היחסית לתחנת הרכבת "הכבדה", אליה אפשר להגיע בכ-15 דקות הליכה, או ב-5 דקות עם אופניים/קורקינט חשמלי. הקירבה לבילינסון, היא אטרקטיבית עבור חברות מהתחום הרפואי והפרא-רפואי והיזמים בונים על אכלוס המשרדים בקליניקות פרטיות ורופאים. ומעבר לכך, תנופת הבנייה למגורים בפתח תקווה, עתידה למשוך תושבים חדשים, להעתיק את עסקיהם לפרויקטים כמו מטרו פארק 456. 

למטרו פארק יש תכנון אדריכלי די ייחודי בנוף בנייני המשרדים של פתח תקווה. הוא תוכנן כ-”מגדל עסקים אופקי“, שהוא למעשה מבנה של יחידה אדריכלית אחת. היזמים פונים לחברות וארגונים גדולים, שיוכלו ליהנות מקומות ענק יחודיות (של כ-4000 מ"ר), שיהוו בעצמן סוג של "בניין עצמאי" לכל דבר, ללא מדרגות או מעברים מיותרים. שיטת בנייה זו תאפשר לחברות ליצור "אופן ספייס" עם אפשרויות רבות לחלוקה פנימית. יש לציין כי כל בניין יכיל ארבע מעליות. 

מטרו פארק 456 פתח תקווה - כבישי 4,5 ו-6 עוטפים אותו
מטרו פארק 456 פתח תקווה - כבישי 4,5 ו-6 עוטפים אותו

מהחלונות הגדולים משקיפים לפיאצה

לכל בניין יהיה לובי עצמאי מרווח והגישה תהיה נוחה מבניין לבניין. לפארק צפויים להיות מגוון גישות נוחות: להולכי רגל, לכלי רכב (כולל כביש חיבורחדש לצד הפרויקט בין רח' משה דיין למוטה גור) וכניסות ספקים ייעודיות. בנוסף, המבנים יכילו מרפסת עילית היקפית וגשרי חיבור פנימיים שיחברו את האגפים השונים אלו לאלו, כשמחלונות המסך הגדולים, תשתקף פיאצה ירוקה בשטח של כ-4 דונם (יחד עם שטח ציבורי של העירייה), שתשלים את התכנון האדריכלי. 

כפי שדיווחנו בעבר, כל החלק התחתון של המשרדים (קומות 1-5 בשלושת הבניינים), כבר נמכר מזמן לקבוצת רכישה ועכשיו מתמקדים בשיווק הקומות הגבוהות ושטחי המסחר של קומת הקרקע. היזמים, הם בעלי רקע מעניין בנוף היזמי של הפרויקטים המסחריים בפתח תקווה: אורן תומא, בעל חברת ייזום והשקעות נדל"ן ומפעל מתכת ומנופים מירושלים, גל יניב, בעל חברת הנדסה מנתניה ובני קרן, בעלים של ב.קרן, חברת נדל"ן ותיקה מחיפה.

פרויקט מטרופארק 456 - תליית שלט השיווק

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »