חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים יזמי הפרויקט, לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

בפעם האחרונה שביקרנו בפרויקט המסחרי הגדול, שנולד צמוד לפארק אולימפיה, זה היה לפני 9 חודשים (אוגוסט 2022). אז, כשהפרויקט היה עוד בחיתוליו, חשבנו ש"456", זה סתם מספר סידורי, כי עוד לא חשבו על שם מותג. כשביקרנו השבוע במקום, קודם כל ראינו שהפרויקט התפתח בקצב מהיר וכבר הגיע לקומה ה-5-6 ב-3 הבניינים, אבל יותר מזה קיבלנו הסבר על שם המותג.

צפו בביקור בפרויקט 456 סנטר בפתח תקווה(1.5.22)

מסתבר ש-"456", או יותר נכון "456 סנטר", הוא שם המותג ולא מספר סידורי. לדברי עובדים במקום, המשמעות של השם מציינת את הנגישות הרבה של הפרויקט לכבישי 4, 5 ו-6. זה קצת מוזר, בהתחשב בזה שהיתרון התחברותי של הלוקיישן הוא הקרבה היחסית לתחנת הרכבת הקלה ולתחנת הרכבת הכבדה של קריית אריה. 

אבל מעבר למיתוג של הפרויקט, עולות השאלות על הפוטנציאל העסקי הטמון בו. יזמי הפרויקט הם קבוצת רכישה של משקיעים (כן, הטרנד לא נעלם), שהתגבשה לפני שנתיים והקבלן המבצע הוא "שובל נחשון", שכיאה למעמדו, לקח על עצמו פרויקט בנייתי מורכב. הוא כמובן יהפוך להיות מורכב ומאתגר עוד יותר, במידה והעירייה תאשר הקמתן של 5 קומות נוספות.

פרויקט 456 סנטר על רקע פרימה לינק
פרויקט 456 סנטר על רקע פרימה לינק

20 אלף עובדים חדשים ברדיוס חצי קילומטר תוך 5 שנים?

מהעירייה נמסר כי הפרויקט נמצא בשלבי אישור תב"ע אחרונים לתוספת זכויות לפי פ"ת 2200 (מתאר ק. אריה) וכרגע מתרכזים בהשלמת הדרישות האחרונות להפקת היתר לתוספת הקומות. להערכת העובדים, שדיברנו איתם במקום, האישור זה רק עניין פורמלי והם כבר נערכים להרחבת הבנייה. למרות זאת, יזמי הפרויקט מבטיחים כי סיום שלב א' כולל קומות המסחר יסתיים בינואר 2023 כמתוכנן ואכלוס שלב ב' (5 הקומות הנוספות בכל בניין), צפוי להסתיים ביוני 2023.

מרכז 456 ביחס לפרויקטים מסחריים אחרים באיזור

פרויקט 456 סנטר פתח תקווה על המפה

עוד בפתח תקווה

הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
מגדל הסיבים 43 פתח תקווה

מגדל הסיבים (43) של "אלייד" & "מגדל" בשלב בנייה מתקדם – צפי אכלוס: ספטמבר 2023

רח' הסיבים, אחד מרחובות המסחר והתעשייה הותיקים והמרכזיים בפתח תקווה, אמור להשיק בעוד כשנה וחצי מגדל משרדים חדש ונוצץ בחלק הדרומי ביותר שלו, הנושק לשטחה המוניציפלי של גבעת שמואל. הפרויקט למעשה ממשיך את "מגדלי הסיבים", המאוכלסים מזה תקופה ארוכה. אנדריי שטוביה, מנהל הפרויקט, מטעם הקבלן BST: "מה שמיוחד במגדל הסיבים – הוא הפשטות שלו".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל