חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים יזמי הפרויקט, לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

בפעם האחרונה שביקרנו בפרויקט המסחרי הגדול, שנולד צמוד לפארק אולימפיה, זה היה לפני 9 חודשים (אוגוסט 2022). אז, כשהפרויקט היה עוד בחיתוליו, חשבנו ש"456", זה סתם מספר סידורי, כי עוד לא חשבו על שם מותג. כשביקרנו השבוע במקום, קודם כל ראינו שהפרויקט התפתח בקצב מהיר וכבר הגיע לקומה ה-5-6 ב-3 הבניינים, אבל יותר מזה קיבלנו הסבר על שם המותג.

צפו בביקור בפרויקט 456 סנטר בפתח תקווה(1.5.22)

מסתבר ש-"456", או יותר נכון "456 סנטר", הוא שם המותג ולא מספר סידורי. לדברי עובדים במקום, המשמעות של השם מציינת את הנגישות הרבה של הפרויקט לכבישי 4, 5 ו-6. זה קצת מוזר, בהתחשב בזה שהיתרון התחברותי של הלוקיישן הוא הקרבה היחסית לתחנת הרכבת הקלה ולתחנת הרכבת הכבדה של קריית אריה. 

אבל מעבר למיתוג של הפרויקט, עולות השאלות על הפוטנציאל העסקי הטמון בו. יזמי הפרויקט הם קבוצת רכישה של משקיעים (כן, הטרנד לא נעלם), שהתגבשה לפני שנתיים והקבלן המבצע הוא "שובל נחשון", שכיאה למעמדו, לקח על עצמו פרויקט בנייתי מורכב. הוא כמובן יהפוך להיות מורכב ומאתגר עוד יותר, במידה והעירייה תאשר הקמתן של 5 קומות נוספות.

פרויקט 456 סנטר על רקע פרימה לינק
פרויקט 456 סנטר על רקע פרימה לינק

20 אלף עובדים חדשים ברדיוס חצי קילומטר תוך 5 שנים?

מהעירייה נמסר כי הפרויקט נמצא בשלבי אישור תב"ע אחרונים לתוספת זכויות לפי פ"ת 2200 (מתאר ק. אריה) וכרגע מתרכזים בהשלמת הדרישות האחרונות להפקת היתר לתוספת הקומות. להערכת העובדים, שדיברנו איתם במקום, האישור זה רק עניין פורמלי והם כבר נערכים להרחבת הבנייה. למרות זאת, יזמי הפרויקט מבטיחים כי סיום שלב א' כולל קומות המסחר יסתיים בינואר 2023 כמתוכנן ואכלוס שלב ב' (5 הקומות הנוספות בכל בניין), צפוי להסתיים ביוני 2023.

מרכז 456 ביחס לפרויקטים מסחריים אחרים באיזור

פרויקט 456 סנטר פתח תקווה על המפה

עוד ב-נדלן

מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »
אתרי בנייה בפתח תקווה

שבועיים מפרוץ המלחמה: מה קורה עם העבודות באתרי הבנייה הרבים בפתח תקווה?

ביקורת נשמעה כלפי העירייה בקרב יזמים וקבלנים בפתח תקווה, לאחר שזו, לטענתם, כביכול חרגה מסמכותה והמשיכה להקפיא את העבודות באתרים מה-7 באוקטובר, זאת למרות שמשרד הפנים ומשרד השיכון ביקשו לבטל את ההקפאה. בעוד ישנן ערים בהם הורו להמשיך את ההקפאה, בפתח תקווה כבר ניתן לבנות תחת תנאים מסוימים. העירייה: "עשינו הכל כדי להקפיא את הבנייה"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading