ז'בוטינסקי-שנקר פתח תקווה (שנקר דרומי)

ניתן אישור לתחילת עבודות בפרויקט ז'בוטינסקי-שנקר (מתחם "שנקר דרומי")

ציר הרכבת הקלה מייצר לצידו עוד ועוד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה, כחלק מההתפתחות העסקית הדינמית של פתח תקווה. בשבוע שעבר אישרה הועדה המחוזית פרויקט לבניה על צומת הרחובות הסואן, בו אמורה לקום "תחנת שנקר", שם הרכבת צפויה להוריד מדי יום אלפי עובדים ומבקרים במתחם. בתכנית: מגדל בן 40 קומות, לצד שני בניינים בני 4 קומות כל אחד.

בישיבה של הועדה בשבוע שעבר, אושרה לבניה התכנית של פרויקט מתחם "שנקר דרומי", שהופקדה כבר לפני כשנה. מדובר על תכנית ענק בשטח של כ-10.5 דונם עליהם ייבנו כ-60 אלף מ"ר (מתוכם 54 אלף של משרדים ו-2300 של מסחר). מה שמייחד את התכנית היא הקרבה לכביש 4 וכמובן לתחנת הרכבת הקלה של הקו האדום שתעצור לצד המתחם. 

תחנת הרכבת הקלה שנקר - מהיום
תחנת הרכבת הקלה שנקר - מהיום

בתכנון: הרחבת הרחוב

כחלק מהתכנית צפויים להיות במתחם עירוב שימושים. קודם כל משרדים, כשקהל היעד הוא בעיקר של תעשיות עתירות ידע, הייטק, טכנולוגיה, מחקר ופיתוח. לצד המשרדים, צפויים לקום במתחם מסעדות, חנויות מסחר, מתקני ספורט, בילוי ופנאי, אולמות אירועים/ירידים – וגם שירותים בריאותיים ומוסדות ציבור. כל זאת לצד חניות ושטחי פריקה וטעינה.

נוכח התכנית הגרנדיוזית, עולה השאלה איך הרח' המיושן (והצר, יש לומר) יכיל את הפרויקט רחב המימדים. לשם כך, מתוכננת הרחבה של רח' שנקר והגדרה של חלק גדול מהפרויקט כשטח ציבורי פתוח (שצ"פ), שחלקו יהיה החיבור שלו לתחנת הרכבת הקלה.

על המפה - פרויקט "שנקר דרומי"
על המפה - פרויקט "שנקר דרומי"

לא למגורים

ההתנגדויות שהוצגו לתכנית התייחסו לבקשה להוסיף לפרויקט גם שימוש למגורים (דירות קטנות). בקשה זאת נדחתה בטענה שמתחם "שנקר דרומי" מוגדר כאיזור תעשיה, שאינו מאפשר סמיכות למגורים ותוספת המגורים עלולה לדחוק את התעשייה הקיימת והמותרת באיזור. 

יזמי הפרויקט הם קבוצת "לוינשטיין-משולם", שידועה בפרויקטי התעסוקה והמסחר הענקיים אותם השייכים לה, בעיקר בתל אביב. מבחינתה, פרויקט "שנקר דרומי", תהיה דריסת הרגל ראשונה ומשמעותית מאוד בפתח תקווה.

צומת שנקר - זבוטינסקי פתח תקווה
צומת שנקר - זבוטינסקי פתח תקווה

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading