ז'בוטינסקי-שנקר פתח תקווה (שנקר דרומי)

ניתן אישור לתחילת עבודות בפרויקט ז'בוטינסקי-שנקר (מתחם "שנקר דרומי")

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

ציר הרכבת הקלה מייצר לצידו עוד ועוד פרויקטים ענקיים של מסחר ותעסוקה, כחלק מההתפתחות העסקית הדינמית של פתח תקווה. בשבוע שעבר אישרה הועדה המחוזית פרויקט לבניה על צומת הרחובות הסואן, בו אמורה לקום "תחנת שנקר", שם הרכבת צפויה להוריד מדי יום אלפי עובדים ומבקרים במתחם. בתכנית: מגדל בן 40 קומות, לצד שני בניינים בני 4 קומות כל אחד.

בישיבה של הועדה בשבוע שעבר, אושרה לבניה התכנית של פרויקט מתחם "שנקר דרומי", שהופקדה כבר לפני כשנה. מדובר על תכנית ענק בשטח של כ-10.5 דונם עליהם ייבנו כ-60 אלף מ"ר (מתוכם 54 אלף של משרדים ו-2300 של מסחר). מה שמייחד את התכנית היא הקרבה לכביש 4 וכמובן לתחנת הרכבת הקלה של הקו האדום שתעצור לצד המתחם. 

תחנת הרכבת הקלה שנקר - מהיום
תחנת הרכבת הקלה שנקר - מהיום

בתכנון: הרחבת הרחוב

כחלק מהתכנית צפויים להיות במתחם עירוב שימושים. קודם כל משרדים, כשקהל היעד הוא בעיקר של תעשיות עתירות ידע, הייטק, טכנולוגיה, מחקר ופיתוח. לצד המשרדים, צפויים לקום במתחם מסעדות, חנויות מסחר, מתקני ספורט, בילוי ופנאי, אולמות אירועים/ירידים – וגם שירותים בריאותיים ומוסדות ציבור. כל זאת לצד חניות ושטחי פריקה וטעינה.

נוכח התכנית הגרנדיוזית, עולה השאלה איך הרח' המיושן (והצר, יש לומר) יכיל את הפרויקט רחב המימדים. לשם כך, מתוכננת הרחבה של רח' שנקר והגדרה של חלק גדול מהפרויקט כשטח ציבורי פתוח (שצ"פ), שחלקו יהיה החיבור שלו לתחנת הרכבת הקלה.

על המפה - פרויקט "שנקר דרומי"
על המפה - פרויקט "שנקר דרומי"

לא למגורים

ההתנגדויות שהוצגו לתכנית התייחסו לבקשה להוסיף לפרויקט גם שימוש למגורים (דירות קטנות). בקשה זאת נדחתה בטענה שמתחם "שנקר דרומי" מוגדר כאיזור תעשיה, שאינו מאפשר סמיכות למגורים ותוספת המגורים עלולה לדחוק את התעשייה הקיימת והמותרת באיזור. 

יזמי הפרויקט הם קבוצת "לוינשטיין-משולם", שידועה בפרויקטי התעסוקה והמסחר הענקיים אותם השייכים לה, בעיקר בתל אביב. מבחינתה, פרויקט "שנקר דרומי", תהיה דריסת הרגל ראשונה ומשמעותית מאוד בפתח תקווה.

צומת שנקר - זבוטינסקי פתח תקווה
צומת שנקר - זבוטינסקי פתח תקווה

עוד בפתח תקווה

פרויקט פארק המוזיאונים של חברת שפיר

העירייה אישרה: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר יוקם על ידי חברת שפיר מגורים

לפי הדיווח, חברת הבנייה הותיקה, תשקיע במתחם החדש כמיליארד שקלים, שיכלול שטח עילי של כ-100 אלף מ"ר, תשעה בנייני מגורים גדולים (מ-11 עד 30 קומות), שיאכלסו כ-2000 דיירים בכ-850 יחידות דיור. ביקור בשטח הישן והמוזנח סביב מתחם התרבות של פתח תקווה, רק הדגיש עד כמה המקום זקוק להתחדשות עירונית. גד גרשון: "דיירי הפרויקט שותפים לדרך".

המשך קריאה »
בוני התיכון בפתח תקווה

"בוני התיכון" הולכת חזק על התחדשות עירונית בפתח תקווה ולא רק בשלטי החוצות

חברת הנדל"ן הציבורית, הנסחרת כיום בשווי שוק של יותר מחצי מילארד ש"ח, פתחה בשבוע שעבר בקמפיין שלטי חוצות אגרסיבי, במטרה לעורר מודעות בקרב תושבי העיר על השליטה בפרויקטים פינוי-בינוי בפתח תקווה. השליטה ניכרת גם במעשים עם פרויקטים שיצאו לדרך ברחובות בלפור, ברנדה, שאול המלך, וייסבורג מסריק ושפרינצק. רן מלאך: "עובדים במקביל על פרויקטים נוספים".

המשך קריאה »
ארט פארק ART PARK פתח תקווה

ב-ART PARK ("ארט פארק") של קבוצת גבאי ברח' ארלוזורוב נשארו למכירה רק פנטהאוזים

פרויקט התחדשות עירונית נוסף בפתח תקווה בשלבים מתקדמים לפני אכלוס. 9 הקומות ב-2 המבנים, שאמורים להכיל 63 דירות סך הכל, כבר נבנו וכרגע העבודות בעיקר מתמקדות בגימורים פנים וחוץ. מחירי הפנטהאוזים שנותרו למכירה: 4.2 מיליון ש"ח והיזמים בונים על כך שהמחיר אטרקטיבי ביחס לפרויקטים דומים בתל אביב ורמת גן.

המשך קריאה »
פרויקט UPSIDE אפסייד פתח תקווה צה"ל 70-76

פרויקט UPSIDE (אפסייד) של עזרא חקשורי בצה"ל 70-76 יצא לדרך. 15 דירות כבר נמכרו

אחד מפרויקטי התמ"א 38 המשמעותיים בפתח תקווה, קיבל לאחרונה היתר בנייה והעבודות בו החלו. מדובר בפרויקט הכולל 4 מבנים בני שיקבלו שדרוג חזותי, חיזוק ותוספת בו יאוכלסו 40 דירות בנות 3 ו-4 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. המחירים אטרקטיביים, בטח ביחס להשתוללות השוק: דירת גן של 3 חדרים אפשר יהיה למצוא ב-1.9 מיליון ש"ח. ניר פרץ, מנכ"ל החברה: "רואים בפתח תקווה חלק ממטרופולין תל אביב".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading