יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב

פרויקט מתחם שבט דן בעמישב של בינו נדל"ן מעלה הילוך: אושר ע"י הועדה המחוזית להפקדה

צעד משמעותי בהתחדשות העירונית של מזרח פתח תקווה נקבע השבוע, כאשר הוועדה המחוזית במחוז מרכז אישרה להפקדה את הפרויקט המשתרע על שטח של כ-17.7 דונם, בין הרחובות טבריה, צפת, שבט גד ושבט דן. לפני התכנון, יקומו שני מגדלי מגורים ענקיים ומודרניים בני 25 קומות כ"א ולצידם מגדל נוסף בגובה 14 קומות. יעקב פרץ: "תודה גדולה לדיירים על הסבלנות והאמון המלא שנתנו בנו".

אחד מהפרויקטים שצפויים לשנות את פניה של עמישב, הוא הפינוי-בינוי אותו יוזמת חברת בינו נדל"ן, בשיתוף עם מינהלת כרמים ועיריית פתח תקווה, שאמור לא רק לשפר את מעמדה הסוציו-אקונומי של השכונה עם מאות דיירים חדשים, אלא גם את איכות החיים של תושבי המקום, שעד היום גרו במבנים ישנים ומוזנחים.

הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי
הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי

75% של בינו, 25% של רמ"י

לפי התכנית, במתחם הראשון יתבצע פינוי של 45 יחידות דיור ובמקומן ייבנו ה 172 יחידות דיור חדשות שיאוכלסו בתאומים – שני מגדלי מגורים חדשים בגובה של עד 25 קומות כ"א והמתחם השני, כולל בניית 48 יח"ד חדשות במבנה בגובה 14 קומות. התכנית מציעה גם להגדיל את שטחי הקרקע הציבוריים וכן קובעת שטחי ציבור מובנים כחלק ממכלול הבינוי שטחי מסחר ומוסדות ציבור בשטח כולל של כ-10,000 מ"ר

מתוך 220 יחידות הדיור שאושרו סך הכל, 48 מהן יהיו שייכות למנהל מקרקעי ישראל ולבינו נדל"ן יהיו שייכות 172 דירות, שהן יותר מ-75% מהפרויקט. התכנית חלה על מתחם ששטחו 17.7 דונמים, התחום בין הרחובות שבט דן ממערב, שבט גד ממזרח, צפת מדרום וטבריה מצפון. באמצעות התכנית, היזם והרשויות שואפים לחזק את השכונה מבחינה פיזית וחברתית ולהפוך אותה לשכונה בעלת אופי אורבני, שתמשוך אוכלוסייה חדשה והטרוגנית.

מתחם שבט דן עמישב כיום

"התכנית תשדרג את השכונה - פיזית וחברתית"

לדברי הועדה, שאישרה את הפרויקט להפקדה, "מדובר בתכנית להתחדשות עירונית חשובה בשכונה המאופיינת באוכלוסייה מחתך סוציואקונומי נמוך. הבנייה בשכונה דורשת שדרוג הבינוי והתשתיות. תכנית זו להתחדשות עירונית בשכונה, תביא להתחדשות האזור ומינוף יוזמות חדשות, שישדרגו את השכונה ברמה הפיסית והחברתית".

הוועדה ציינה עוד כי התכנית תואמת את הראייה הכוללת לשכונת עמישב כפי שהוצגה במסמך המדיניות לשכונה. הוועדה הציבה מספר תנאים טכניים להפקדה, הכוללים עדכון טבלאות הקצאה ואיזון, תיקון דוח אקוסטי ועוד. "לשמחתנו פרויקט שבט דן קיבל לאחרונה את אישור הוועדה המחוזית להפקדה בתנאים", מסר יעקב פרץ, יו"ר בינו נדל"ן לפתח תקווה NEWS.

בינו הוסיף כי קידום הפרויקט הוא תולדה של שיתוף פעולה פורה עם הרשויות. "אני רוצה להודות לראש העיר מר רמי גרינברג, למהנדס העיר מר איציק אוז'לבו ולראש כרמים המנהלת להתחדשות עירונית אדריכלית עינב עצמון ולדוד חג'ג', מנהל קשרי הקהילה, שמבינים את מצוקת התושבים ופועלים לקידום וחידוש השכונות. תודה גדולה לדיירים על הסבלנות והאמון המלא שנתנו בנו לכל אורך הדרך". כזכור, לבינו נדל"ן יש אחיזה בעמישב גם בפרויקט עזרא ונחמיה, עליו דיווחנו לפני כשנה.

תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה
תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading