יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב

פרויקט מתחם שבט דן בעמישב של בינו נדל"ן מעלה הילוך: אושר ע"י הועדה המחוזית להפקדה

צעד משמעותי בהתחדשות העירונית של מזרח פתח תקווה נקבע השבוע, כאשר הוועדה המחוזית במחוז מרכז אישרה להפקדה את הפרויקט המשתרע על שטח של כ-17.7 דונם, בין הרחובות טבריה, צפת, שבט גד ושבט דן. לפני התכנון, יקומו שני מגדלי מגורים ענקיים ומודרניים בני 25 קומות כ"א ולצידם מגדל נוסף בגובה 14 קומות. יעקב פרץ: "תודה גדולה לדיירים על הסבלנות והאמון המלא שנתנו בנו".

אחד מהפרויקטים שצפויים לשנות את פניה של עמישב, הוא הפינוי-בינוי אותו יוזמת חברת בינו נדל"ן, בשיתוף עם מינהלת כרמים ועיריית פתח תקווה, שאמור לא רק לשפר את מעמדה הסוציו-אקונומי של השכונה עם מאות דיירים חדשים, אלא גם את איכות החיים של תושבי המקום, שעד היום גרו במבנים ישנים ומוזנחים.

הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי
הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי

75% של בינו, 25% של רמ"י

לפי התכנית, במתחם הראשון יתבצע פינוי של 45 יחידות דיור ובמקומן ייבנו ה 172 יחידות דיור חדשות שיאוכלסו בתאומים – שני מגדלי מגורים חדשים בגובה של עד 25 קומות כ"א והמתחם השני, כולל בניית 48 יח"ד חדשות במבנה בגובה 14 קומות. התכנית מציעה גם להגדיל את שטחי הקרקע הציבוריים וכן קובעת שטחי ציבור מובנים כחלק ממכלול הבינוי שטחי מסחר ומוסדות ציבור בשטח כולל של כ-10,000 מ"ר

מתוך 220 יחידות הדיור שאושרו סך הכל, 48 מהן יהיו שייכות למנהל מקרקעי ישראל ולבינו נדל"ן יהיו שייכות 172 דירות, שהן יותר מ-75% מהפרויקט. התכנית חלה על מתחם ששטחו 17.7 דונמים, התחום בין הרחובות שבט דן ממערב, שבט גד ממזרח, צפת מדרום וטבריה מצפון. באמצעות התכנית, היזם והרשויות שואפים לחזק את השכונה מבחינה פיזית וחברתית ולהפוך אותה לשכונה בעלת אופי אורבני, שתמשוך אוכלוסייה חדשה והטרוגנית.

מתחם שבט דן עמישב כיום

"התכנית תשדרג את השכונה - פיזית וחברתית"

לדברי הועדה, שאישרה את הפרויקט להפקדה, "מדובר בתכנית להתחדשות עירונית חשובה בשכונה המאופיינת באוכלוסייה מחתך סוציואקונומי נמוך. הבנייה בשכונה דורשת שדרוג הבינוי והתשתיות. תכנית זו להתחדשות עירונית בשכונה, תביא להתחדשות האזור ומינוף יוזמות חדשות, שישדרגו את השכונה ברמה הפיסית והחברתית".

הוועדה ציינה עוד כי התכנית תואמת את הראייה הכוללת לשכונת עמישב כפי שהוצגה במסמך המדיניות לשכונה. הוועדה הציבה מספר תנאים טכניים להפקדה, הכוללים עדכון טבלאות הקצאה ואיזון, תיקון דוח אקוסטי ועוד. "לשמחתנו פרויקט שבט דן קיבל לאחרונה את אישור הוועדה המחוזית להפקדה בתנאים", מסר יעקב פרץ, יו"ר בינו נדל"ן לפתח תקווה NEWS.

בינו הוסיף כי קידום הפרויקט הוא תולדה של שיתוף פעולה פורה עם הרשויות. "אני רוצה להודות לראש העיר מר רמי גרינברג, למהנדס העיר מר איציק אוז'לבו ולראש כרמים המנהלת להתחדשות עירונית אדריכלית עינב עצמון ולדוד חג'ג', מנהל קשרי הקהילה, שמבינים את מצוקת התושבים ופועלים לקידום וחידוש השכונות. תודה גדולה לדיירים על הסבלנות והאמון המלא שנתנו בנו לכל אורך הדרך". כזכור, לבינו נדל"ן יש אחיזה בעמישב גם בפרויקט עזרא ונחמיה, עליו דיווחנו לפני כשנה.

תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה
תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה

עוד ב-נדלן

בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »