פרויקט מגורים חדש במרכז פתח תקווה

מחזקים את מרכז פ"ת: תכנית התחדשות עירונית עם 376 דירות הופקדה בעיריה

מגדלי מגורים ענקיים בפתח תקווה, מעצבים את פני העיר, או יותר נכון את קו הרקיע שלה. אלא שהם בדרך כלל מוקמים באיזור השכונות כמו אם המושבות ונוה גן.

היום התבשרנו כי הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, הפקידה תוכנית די גרנדיוזית להתחדשות עירונית במרכז בפתח תקווה. ריכזנו כמה שאלות ותשובות:

מדובר על כ-10 דונם בתחום הרחובות זבוטינסקי-אורלוב-קרול-רופין – על תוואי הרכבת הקלה שעתידה לעבור באיזור.

376 יחידות דיור שייבנו ב-3 מגדלי מגורים בעלי כ- 35 קומות כל אחד. בחישוב פשוט, כ- 1500 תושבים יגורו בפרויקט. מתחת למגדלי המגורים ייבנו קומות משרדים בהיקף של כ-3500 מ"ר וקומת קרקע מסחרית.

לפי התוכנית, כן. כ-113 יוקצו לטובת דירות קטנות בשטח כולל של 75 מ"ר.

התוכנית מקצה כ-2.3 דונם שטח ציבורי לטובת בית ספר וכן שלושה גני ילדים בתחום מבני המגורים.

זה האיזור. בתים ישנים קטנים יהפכו למגדלי ענק חדישים?

גיא קפלן, מתכנן מחוז המרכז במינהל התכנון של העיר מסר כי "התוכנית נגזרת מתוכנית המתאר שזיהתה את המרחב להתחדשות עירונית והעצמת זכויות הבניה לאורך ציר הרכבת הקלה, הקו האדום".

התוכנית הינה ביוזמת 'נדלן חכם' ונערכה ע"י משרד צפור אדריכלים ומתכנני ערים.

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »