פרויקט מגורים חדש במרכז פתח תקווה

מחזקים את מרכז פ"ת: תכנית התחדשות עירונית עם 376 דירות הופקדה בעיריה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

מגדלי מגורים ענקיים בפתח תקווה, מעצבים את פני העיר, או יותר נכון את קו הרקיע שלה. אלא שהם בדרך כלל מוקמים באיזור השכונות כמו אם המושבות ונוה גן.

היום התבשרנו כי הוועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, הפקידה תוכנית די גרנדיוזית להתחדשות עירונית במרכז בפתח תקווה. ריכזנו כמה שאלות ותשובות:

מדובר על כ-10 דונם בתחום הרחובות זבוטינסקי-אורלוב-קרול-רופין – על תוואי הרכבת הקלה שעתידה לעבור באיזור.

376 יחידות דיור שייבנו ב-3 מגדלי מגורים בעלי כ- 35 קומות כל אחד. בחישוב פשוט, כ- 1500 תושבים יגורו בפרויקט. מתחת למגדלי המגורים ייבנו קומות משרדים בהיקף של כ-3500 מ"ר וקומת קרקע מסחרית.

לפי התוכנית, כן. כ-113 יוקצו לטובת דירות קטנות בשטח כולל של 75 מ"ר.

התוכנית מקצה כ-2.3 דונם שטח ציבורי לטובת בית ספר וכן שלושה גני ילדים בתחום מבני המגורים.

זה האיזור. בתים ישנים קטנים יהפכו למגדלי ענק חדישים?

גיא קפלן, מתכנן מחוז המרכז במינהל התכנון של העיר מסר כי "התוכנית נגזרת מתוכנית המתאר שזיהתה את המרחב להתחדשות עירונית והעצמת זכויות הבניה לאורך ציר הרכבת הקלה, הקו האדום".

התוכנית הינה ביוזמת 'נדלן חכם' ונערכה ע"י משרד צפור אדריכלים ומתכנני ערים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

המשך קריאה »
גרופית בפסגה - תמונה מהשטח (23.1.22)

גרופית בפסגה: טרם נבנתה לבנה – ו-25 דירות נמכרו בפרויקט בפסגת הדר

שכונת פסגת הדר הפכה לשם חם בעיר. הקירבה למטרו 2, בסר סיטי, דן טאון, יכין סנטר, הקריה האקדמית העתידית וגם למרכז הבילויים והתעסוקה ברחובות הסיבים והשחם, הפכו את הנדל"ן בשכונה לאטרקטיבי. אחד מהפרויקטים הבולטים הוא זה של חברת גרופית – צמד בנייני מגורים חדישים, שאמורים להתאכלס בשנים הקרובות. צפו בראיון מהשטח עם משווק הפרויקט, רז שרייבר.

המשך קריאה »
איזור תעשייה סגולה - רח' בן גליס

פרויקט סגולה אושר להפקדה. בתכנית: פינוי כל התעשייה המזהמת לטובת בנייני משרדים

פרסום ראשון: הועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה היום בעירייה להפקדה בועדה המחוזית את התב"ע החדשה למרכז העסקים ירקון (אזור התעשייה סגולה לשעבר). התכנית יוצרת מנגנון לעידוד יציאת מפעלים מזהמים ע"י תוספת זכויות לבעלי הקרקעות לצורך בניית בנייני משרדים וכיוצא בזה. התכנית מבהירה אילו שימושים מותרים באזור ומגבילה שימושים מזהמים.

המשך קריאה »
אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי הרבה רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" שלה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח.

המשך קריאה »
נגישות