מדיסיטי של ב.ס.ר ודור - תליית שלט

צמוד לבילינסון: צפו בקומפלקס הרפואי מדיסיטי (MEDICITY) פתח תקווה של ב.ס.ר ו-DOR

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

צמד החברות חברו לשותפות מלאה ובקרוב יוקם קומפלקס של עירוב שימושים, משרדים, מסחר, מלונאות,  עתידי שייבנה על מגרש החניה המיתולוגי של בית החולים. בשלב ראשון ייבנה מגדל משרדים ושטחי מסחר בשטח כולל של  כ-35 אלף מ"ר מעל חניון תת קרקעי. לדברי נחשון קיויתי, בעלי בס.ר., מתוך התב"ע המאושרת לכל המתחם, ששטחו כ-18 דונם, יש פוטנציאל לבנות לא פחות מ-60 אלף מ"ר של שטחי משרדים, מלונאות ומסחר.  

קבוצות B.S.R (ב.ס.ר) ו-DOR (דור) חברו יחד, בשותפות של 50-50, לאחד מהפרויקטים המסחריים המעניינים ביותר בנדל"ן של פתח תקווה – על שטח של כ-18 דונם, עליו נמצאת כיום חניית רכבים, המשרתת את באי בילינסון, יוקם מגדל משרדים ענק, שיאכלס עסקים מתחום הרפואה ואף צפוי להציע מגורים להשכרה לצוותים רפואיים. במידה ותאושר כל התב"ע, המגדל צפוי להתנשא לכ-40 קומות והפרויקט יכלול שטח מסחרי של 60 אלף.

צפו בתמונות מהשטח - פרויקט MEDICITY פתח תקווה

"הרמנו את הכפפה"

רבים מעשרות האלפים החולפים מדי יום על על ציר ז'בוטינסקי, בוודאי הבחינו בשלט ענק באורך 70 מטרים עם אותיות תלת-מימד, שהוצב שם בשבועות האחרונים ומבשר על תחילת השלב הראשון של מימוש הפרויקט. התב"ע הראשונית אושרה כבר לפני כ 8 שנים.

"הרבה שנים התוכנית הייתה על המדף", אומר נחשון קיויתי, (בעלים ויו״ר קבוצת ב.ס.ר) "חברנו יחד עם חברת דור הידועה מתחום האנרגיה, בראשותו של גיל דנקנר והרמנו את הכפפה במטרה לבנות את הקומפלקס ע״פ התבע המאושרת וכן להגדיל את הזכויות והשימושים בעתיד במתחם בין ה 18 דונם לאחר שהופקעו ממנו שטחים לטובת הרחבת כבישים".

בכוונת היזמים להתחיל את ביצוע השלב הראשון עד סוף שנה זו וזאת לאחר קיום דיונים מקצועיים עם גורמי התכנון והרישוי בעיריית פתח תקוה ותמיכתם הרבה בתוכנית. זהו הפרויקט הגדול השני של קבוצת הנדל"ן ב.ס.ר בפתח תקווה, אחרי שיזמו והקימו את מתחם הענק ב.ס.ר סיטי מערבית לבלינסון. פרוייקט ב.ס.ר סיטי הסתיים לפני שנה וכולל כ 160,000 מ"ר משרדים וכ 25,000 מ"ר שטחי מסחר ונמצא בשלבי אכלוס.

נחשון קיוויתי, בעלים ב.ס.ר - על רקע פרויקט מדיסיטי פתח תקווה
נחשון קיוויתי, בעלים ב.ס.ר - על רקע פרויקט מדיסיטי פתח תקווה

היתרון: צמודים לבילינסון

"הצמידות של מדיסיטי לבית החולים בילינסון, היא זו שמייחדת, מבדלת ונותנת לו יתרון על פני כל פרויקט מסחרי אחר בעיר", מציין קיויתי.  "זהו פרויקט שמוגדר בג׳ורנל העולמי ״סובב בית חולים״. המשמעות של גבול משותף, הוא שבמרחק הליכה של דקות ספורות, ניתן לנוע בין בית החולים לפרויקט.  אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם בית החולים, במטרה שהפרויקט יתאים וישלים את צרכי בית החולים".

התכנון הוא ליצור אינטגרציה מלאה בין הצרכים של באי בית החולים, מאושפזים וצוותי הרפואה לבין מה שמדיסיטי יכול לתת להם. כך למשל, רופאים המטפלים בבילינסון, יוכלו להקים במדיסיטי קליניקה פרטית, שיוכלו להגיע אליה במרחק הליכה. בנוסף מייעדים במדיסיטי לאכלס את הפרויקט במרפאות גדולות, בחברות הייטק העוסקות במדי-טק ופארמה-טק, בבתי רופאים ובסניפי קופות חולים.

כל מי שמצוי בזירה המסחרית-עסקית-נדל"נית של העיר, יודע שהפרוייקט יחד עם השקת הרכבת הקלה (שצפויה בעוד 4 שבועות), הוא חלק משמעותי מאוד בהתפתחות המטרופולין של פתח תקווה. לדברי נחשון קיויתי, ״פרוייקט מדיסיטי המתוכנן, יהיה אטרקטיבי ומושך ביותר לכל העוסקים בתחום הרפואי בשל שכונתו לבית החולים בילינסון".

השטח עליו ייבנה פרויקט מדיסיטי
השטח עליו ייבנה פרויקט מדיסיטי

יותר טופ מ"טופ איכילוב"

חלק משמעותי בפרויקט צפוי לכלול מלון יולדות, מלון למבקרי בית החולים ואולמות כנסים. כידוע בית החולים בלינסון נחשב לאחד מבתי החולים הגדולים בישראל, המתמחה בניתוחים והשתלות – ומגיעים אליו מכל רחבי העולם.

הקונספט של מדיסיטי, דומה לזה של מרכז וויצמן, הצמוד לבית החולים איכילוב שם גם כן יש בית מלון ליולדות "ליס" ובית רופאים פרטי "טופ איכילוב", וכן לפרוייקטים דומים בעולם המוגדרים כפרוייקט סובב בית החולים. הפרויקט צפוי בעתיד להכיל גם מגורים שעתידים לשרת את הסקטור הרפואי. בנוסף במדיסיטי צפויים לקום כ-7000 מ"ר של שטחי מסחר, שצפויים לשרת את הקומפלקס הרפואי הענק הזה.

הדמיית פרויקט מדיסיטי - לאחר שלב שני (באדיבות: יסקי-מור-סיון אדריכלים)
דמיינו 2030: הדמיית פרויקט מדיסיטי - לאחר שלב שני (באדיבות: יסקי-מור-סיון אדריכלים)
שטח פרויקט מדיסיטי פתח תקווה על המפה

לדברי היזמים היתרון העיקרי הוא המיקום של הפרוייקט. "מעבר לעניין הצמידות לבית החולים, הלוקיישן של מדיסיטי נמצא בדיוק על תחנת הקו האדום של הרכבת הקלה שעתיד לפעול בחודש הבא ותחנת המטרו העתידית שתתחבר ישירות לתחנת הרכבת הקלה ולמתחם הקומפלקס ובצמוד לגשר המיתרים המחבר את המתחם עם הקניון הגדול".

האם עסקים שלא מתחום הרפואה יוכלו לשכור/לרכוש שטחים במתחם?

"בכוונתנו לאכלס את הפרוייקט לכל העוסקים בתחום הרפואי ולתת להם יתרון בשל צמידות הפרוייקט לבית החולים ".

לפרויקט חברה לב.ס.ר קבוצת DOR (דור) הותיקה, העוסקת בפרויקטים בעיקר מתחומי האנרגיה, התעשייה, התשתית, הכימיה והאקולוגיה. יו"ר הקבוצה הוא איש העסקים גיל דנקנר. השותפות הזאת מעניינת במיוחד, כי לא מדובר פה בעוד שיתוף פעולה בין חברות נדל"ן, אלא בין שני גופים המשלימים אחד את השני מתחומים שונים. 

הלוגו הענק של DOR על השלט של פרויקט מדיסיטי פתח תקווה
הלוגו הענק של DOR על השלט של פרויקט מדיסיטי פתח תקווה
תצ"א שטח מדיסיטי פתח תקווה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading