שינויי תחבורה פתח תקווה אוגוסט

החל מאוגוסט שינויים בקווי האוטובוס בפתח תקווה: צפו במפות הקווים המעודכנות

העירייה פרסמה עדכון לגבי מספר קווים, שהמסלול שלהם צפוי להשתנות החל מהחודש הבא. השינויים יחולו על הקווים 32 (דן), 8 (קווים), 30 (אלקטרה-אפיקים), 238 (דן), 128 (דן), 31א (אלקטרה-אפיקים) וקו 76 (קווים). הודעת השדרוג באה לאחר הסכם "מאיץ" בין עיריית פתח תקווה למשרד התחבורה, שצפוי להאיץ את התחבורה הציבורית בעיר.

אז מהם העדכונים?

קו 32 (דן)

קו 32 של חברת דן, יתחיל את מסלולו מרחוב הגורן בגבעת שמואל בסמוך לרחוב מבטחים בסטרטסיב פ"ת.

קו 8 (קווים)

קו 8 של חברת קווים יוארך ויגיע בתחנה האחרונה למסוף שניידר ברחוב קפלן. משם גם יתחיל את מסלולו וימשיך לז'בוטינסקי, הסיבים, גבעת שמואל, אוניברסיטת בר אילן, גני תקווה, למיון בי"ח תל השומר. 

קו 30 (אלקטרה אפיקים)

קו 30 של חברת אלקטרה אפיקים, לא יעבור בדרך רבין כבעבר, אלא יעבור דרך רחוב הסיבים ומשם ימשיך לגבעת שמואל ולאוניברסיטת בר אילן. 

קו 30

קו 238 (דן)

לקו 238 נוספו שתי תחנות עצירה חדשות בשכונת הדר גנים. האחת בתחנת אריה בן אליעזר דרך מנחם בגין, והשנייה תחנה בדרך מנחם בגין-ויינברגר.

קו 128 (דן)

לקו 128 נוספה תחנת עצירה מכיוון ת"א לפ"ת, במרדכי בן דרור, בסמוך לשכונת נווה דקלים.

קו 31א (אלקטרה אפיקים)

תוספת שירות ברחוב פינסקר קו 31א של חברת אלקטרה אפיקים היוצא ממסוף שניידר ומגיע בסופו למסוף ארנס. ברחוב פינסקר במרכז העיר תהיינה עוד 2 תחנות עצירה.

קו 31א

קו 76 (קווים)

קו 76 של חברת קווים מכיוון אור יהודה לפ"ת ישנה את מסלול ויעבור גם הוא בפינסקר לטובת תושבי מרכז העיר. שינויים אלו באים לבקשת תושבי מרכז העיר שיבקשו תוספת שירות של תחבורה ציבורית באזור. קווים אלו מצטרפים למגוון רחב של קווים העוברים במרכז העיר לרבות בפינסקר.

קו 76

לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על כך שעיריית פתח תקווה ומשרד התחבורה חתמו על הסכם המאיץ לשיפור ושידרוג התחבורה הציבורית בעיר. במסגרת התכנית, יתווספו 20 תחנות מידע אלקטרוניות בתחנות אוטובוס ברחבי העיר ועוד 25 סככות המתנה חדשות במקומות שונים.

בנוסף, עודכנו 2 מסופי מידע חכמים במסוף ארנס בהם ניתן לקבל מידע אודות מסלולי הקווים, ניתן להטעין במקום את הרב קו, לוחות זמנים ועוד.

 "נושא התחבורה הציבורית עומד בראש מעייננו ואנו עושים מאמצים רבים בכלל תחומי התחבורה והתנועה על מנת לשפר את הנגישות, הקישוריות, התדירות של הקווים ומתן פתרונות תחבורתיים איכותיים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "בנוסף, אנו ממשיכים בסלילת מסלולי רכיבה, מסלולי הליכה, נתצ"ים, גשרים, מסופי תחבורה ועוד במטרה לקדם את פתח תקווה לעיר מובילה בתחום התחבורה הנגישה והאיכותית".

אגב, תאריך להשקת הקו האדום של הרכבת הקלה עוד לא קיבלנו. לפי ההערכות, כפי שפרסמנו, זה יקרה ב-18.8. 

תמונה פותחת באדיבות דוברות העירייה

עוד ב-רכב ותחבורה

יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »
ליים LIME פתח תקווה ביום הבחירות

חברת ליים (Lime) קורקינטים חשמליים תאפשר נסיעה חינם בפתח תקווה ביום הבחירות

חברת הכלים החשמליים השיתופיים הגדולה בעולם, תעניק ביום שלישי הבא (27.2) לכל תושב עיר שרוצה להצביע לרשויות המקומיות (וגם לכאלה שרוצים לנצל את השבתון לשופינג), שתי רכיבות של עד 15 דקות בחינם, אותן ניתן לנצל במהלך טווח של שעתיים. "המטרה היא להוריד חסמים תחבורתיים עבור מצביעים פוטנציאליים בימי בחירות ולספק כלי תחבורה נגיש ויעיל", נמסר.

המשך קריאה »
פקקים בפתח תקווה - נת"צ בפתח תקווה

מרגישים את הפקק? דו"ח ארגון "15 דקות": פתח תקווה מקום 4 בישראל בסלילת נת"צים

ארגון צרכני התחבורה הציבורית בישראל, פרסם אתמול את הדו"ח השנתי שלו, שממנו עולה כי בעיר נסללו בין 2018 ל-2023 מסלולי נת"צ באורך של 6.1 ק״מ, לעומת 1.2 ק"מ שנסללו בשנים קודמות. חלק גדול מהמספר הזה שייך לנת"צ הארוך בדרך רבין. בנוסף, פתח תקווה דורגה במקום השני בתיכנון נתיבים לתחבורה ציבורית ונמנית על הערים המובילות בקידום תשתיות לתחבורה מקיימת ושבילי אופניים.

המשך קריאה »

כדאי להיערך: החל מה-1.3 תופסק תנועת הרכבת הכבדה בפתח תקווה למשך חודשיים

דוברות רכבת ישראל הודיעה לאחרונה כי תנועת הרכבות בעיר תופסק בחודש עד לתאריך 4.5.24 (כולל) בעקבות עבודות לצורך קידום פרויקט "המסילה המזרחית". במטרה לתת פתרון זמני לנוסעי הרכבת, יופעלו היסעים (אוטובוסים ומיניבוסים), אל מגוון יעדים, ביניהם אל ומתחנת הרכבת בקריית אריה. מטרת הפרויקט: לצמצם את הגודש בכבישים, את זיהום האוויר, ולהגביר את בטיחות משתמשי הדרך.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading