ז'בוטינסקי קפלן פתח תקווה התחדשות עירונית

פרויקט התחדשות עירונית ז'בוטינסקי פינת קפלן של גרופית קיבל מתן תוקף. צפו בשטח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

ראש העיר רמי גרינברג פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הועדה המחוזית החליטה היום לתת תוקף לאחד מהפרויקטים המגורים הבולטים ביותר בציר ז'בוטינסקי. במסגרת התכנית יהרסו שלושה מבנים ישנים בני 40-50 שנה עם 48 יחידות דיור ובמקומם יוקמו שני מגדלי מגורים מודרניים ענקיים בני כ-30 קומות כל אחד, עם 192 יחידות דיור, מתוכן יקצו 77 דירות מוזלות לטובת זוגות צעירים.

למרות שההתחדשות העירונית בקפלן-ז'בוטינסקי היא כורח המציאות, תושבים רבים הגיבו בצורה שלילית לעדכון שפרסם ראש העיר. "בניינים כו גבוהים, מי מוכן לגור שם?", שאלה התושבת חנה דניאל-בלוך. "מי יכול לשלם דני ניהול ואחזקה יקרים? זה לא מתאים לזוגות צעירים עם ילדים קטנים, כי לילדים אסור לרדת לבד במעלית. זה נראה יפה על הנייר אבל במציאות זה אסון".

צפו באיזור הפרויקט - מתוך טיקטוק פתח תקווה

@ptnews.tiktok כל התחדשות עירונית זבוטינסקי קפלן פתח תקווה קיבל מתן תוקף במקום שלושה מבנים עם 48 יחידות דיור כל אחד היא בנו שני מגדלים עם 192 יחידות דיור #התחדשותעירונית #פתחקווה @עיריית פתח תקווה ♬ Run Away - Ian Storm & Ron van den Beuken & Menno

תגובות זועמות בפייסבוק - גרינברג דאג להרגיע

אילנית מכפר גנים הגיבה כי פתח תקווה "בנויה כמו מנהטן. קצת התחשבות באנשים שיוצאים לעבודה. פקקים-פקקים" ואיילה פרייזלר כתבה: "להכיל איזור שלם בשני בניינים, זה בלי איכות חיים. אליה וקוץ בה". נכון לעכשיו הפוסט זכה לכ-200 תגובות, כשגרינברג התייחס לטענות כמעט אחת-אחת ודאג להרגיע את התושבים, שהפרויקט יעשה רק טוב והתשתיות יעמדו בגידול האוכלוסייתי, שצפוי לקרות בעקבות ההתחדשות.

יש לציין כי הפרויקט נמצא עדיין בשלב ההתחלתי והוא כמובן עוד צריך להיות מאושר להפקדה, לאחר שיוסרו כל ההתנגדויות ולאחר מכן לקבל היתר בנייה. פרויקט בסדר גודל כזה, שמובל על ידי היזם חברת הנדל"ן גרופית, שבונה פרויקט מגורים בפסגת הדר והיא גם היזמית עם הנתח הגדול ביותר במכרזים שהוצאו לקבלנים לבנייה בשכונת סירקין. נבנה במשך 3-4 שנים, כך שגם אם הבירוקרטיה תעבוד מהר – האכלוס של הבניינים צפוי לקראת 2030.

איזור פרויקט ז'בוטינסקי קפלן פתח תקווה
איזור פרויקט ז'בוטינסקי קפלן פתח תקווה

שיכון ובינוי והדיירים של קפלן 7 וצה"ל 17 - מתנגדים

ההתנגדויות הבולטות לפרויקט הן של חברת "שיכון ובינוי" הטוענת לבלעדיות חלקה 908, שהיא חלק מהתכנית, וכן של הדיירים בבניינים של קפלן 7 ושל צה"ל 16 – שהושארו מחוץ לתכנית ולמעשה הפרויקט ייבנה סביבם. גרופית והעירייה מקוות שההתנגדויות יוסרו והפרויקט יתקדם וייצא לפועל. גרופית יודעת איזה ערך יש לפרויקט כזה במקום כל כך מרכזי ואטרקטיבי. העירייה, מצדה, יודעת שההתחדשות העירונית במקום היא הכרח.

לצד מגדלי המגורים הענקיים, התכנית מכילה שטחי מסחר ותעסוקה, שטח למוסדות ציבור וחינוך וכן שטח ציבורי של פארק וגינות רחב ידיים. הפרויקט נשען כמובן הציר הראשי של ז'בוטינסקי, בו יש תחבורה ציבורית שנוסעת בו ללא הפסק. לכך כמובן יש גם להוסיף את תחנת הקו האדום של הרכבת הקלה, שתעצור בתחנת בילינסון, תעלה ותוריד נוסעים כבר החודש.

דירות 3,4 ו-5 חדרים + "דירות מיוחדות"

הבניינים שיהרסו הם אלה נמצאים בצד שמאל אם אתם נכנסים לרח' מז'בוטינסקי – קפלן 1, 3 ו-5 ושייכים לשכונת רמת ורבר. במקומם ייבנו שני מגדלים בני 192 יחידות דיור שיתנשאו לגובה של 27 קומות. הפרויקט גם יכלול משרדים ותעסוקה בהיקף של 4,500 מ"ר ושטח מסחרי של כ-700 מ"ר.

שטח הפרויקט הוא כ-7.5 דונם, ויכלול הרחבות שונות לטובת הציבור, ביניהן שצ"פ של כ-650 מ"ר, הקמת כיכר עירונית שתוביל לשדרת המסחר, הרחבה של בית הספר קפלן בכ-800 מ"ר ובניית שתי כיתות גן בגודל של כ-240 מ"ר.

מגרופית נמסר כי הדירות בפרויקט יהיו בנות 3, 4 ו-5 חדרים וכן ייבנו דירות מיוחדות. בעלי הדירות הוותיקים צפויים לקבל בפרויקט דירות חדשות, הכוללת ממ"ד וכן מרפסת שמש, חניה תת קרקעית ומחסן. הפרויקט תוכנן על ידי משרד בר לוי אדריכלים ועורכי דין של הדיירים הם עו"ד גיא פרבמן ומשרד עוה"ד ויניצקי, ועו"ד היזם הוא ארז שחם.

תמיר עטאר, סמנכ"ל הנדסה בחברת גרופית על רקע השלט שכונת ורבר סמוך לפרויקט
תמיר עטאר, סמנכ"ל הנדסה בחברת גרופית על רקע השלט שכונת ורבר סמוך לפרויקט. צילום: ניר סלקמן


"גרופית ברכת על ההחלטה ומודה לעיריית פתח תקווה ולמנהלת כרמים על כך שאימצו את הפתרונות התכנוניים שהוצעו על ידנו ואפשרו את קידום הפרויקט לטובת תושבי הבניינים והאזור כולו", מסר תמיר עטאר, סמנכ"ל הנדסה בחברת גרופית.

איך אתם מטפלים בהתנגדויות לפרויקט?

"הועלו התנגדויות בעיקר מצד בניין סמוך לפרויקט. מתוך ראיית טובת בעלי הדירות בפרויקט ובסביבתו, בחרנו להציע פתרון תכנוני, שיאפשר לקדם הן את הפרויקט והן תמ"א 38 הריסה ובניה לבניין הסמוך ואנו שמחים על כך שהפתרון התקבל הן על ידי המתנגדים והן על ידי רשויות התכנון".

פתח תקווה - צומת הרחובות ז'בוטינסקי וקפלן
פתח תקווה - צומת הרחובות ז'בוטינסקי וקפלן

"התושבים מצפים להתחדשות זמן רב"

"ההתחדשות העירונית בפתח תקווה מחוייבת במציאות, בפרט בפרוייקט המדובר, כדי להבטיח את בטיחות המבנים ואיכות חיי התושבים שמצפים להתחדשות זמן רב", מסר לפתח תקווה NEWS, ראש העיר רמי גרינברג. "חשוב לציין כי כל תכניות ההתחדשות לוקחות בחשבון שטחי ומבני ציבור לרווחת התושבים וכן שטחי מסחר ותעסוקה".

גרינברג הוסיף כי אין מה לדאוג מבחינת התשתית התחבורתית. "אנחנו מקדמים ביתר שאת גם את רישות העיר בתחבורה ציבורית ותחבורת המונים, שבילי אופניים וכמובן גם צירי גישה חדשים אל השכונות ומהן החוצה", ציין. "אין ספק כי הבינוי המשמעותי אותו אנו מקדמים בכל שכונות העיר הוותיקות לצד שיפור התשתיות, יביא את פתח תקווה כבר בשנים הקרובות למטרופולין המשמעותי ביותר באזור".

הדמיה באדיבות בר לוי דיין אדריכלים ומתכנני ערים.

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading