צפו: ביג (BIG) פתח תקווה אחרי שלב ההריסה – איך הוא ייראה ב-2027? (וידאו)

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הפרויקט המסחרי הגדול ביותר שנמצא בימים אלה בתהליך של בנייה בעיר, צפוי להתחיל להתאכלס בעוד ארבע שנים. עם מיקום מנצח, על ציר ז'בוטינסקי, מרחק יריקה מתחנת שחם של הרכבת הקלה, קשה להמעיט בפוטנציאל העסקי שהוא טומן בחובו. 60 אלף מ"ר מסחר, שמעליהם כ-250 אלף מ"ר משרדים/מגורים – הופכים אותו למתחרה חזק לב.ס.ר סיטי שממול. האם המסחרי יהיה פתוח בשבת?

לפני קצת פחות משנה (אוקטובר 2022), דיווחנו לכם על קבלת היתר הבנייה לפרויקט הענק BIG (ביג) פתח תקווה, מה שנתן את האות לתחילת ההריסות של מפעל קניאל הישן, של אולפני פתח תקווה ושל סוכנות הרכב לובינסקי טרייד. כיום, מבט מלמעלה ולמטה מספיקים כדי להבין את ההיקף יוצא הדופן של הפרויקט הזה בלב ליבה של פתח תקווה.

צפו: מה קורה כיום בפרויקט BIG פתח תקווה

מגורים להשכרה ודיור מוגן בלב פתח תקווה

מדובר בפרויקט קלאסי של עירוב שימושים, ייחודי מסוגו בפתח תקווה, הכולל מרכז מסחר, בנייני משרדים וכאן החידוש: בית מלון וגם בנייני מגורים "כולל מגורים להשכרה ודיור מוגן" – גפי שנכתב באתר הבית של "ביג" – חברת הענק, החולשת עשרות שטחי נדל”ן מניב בישראל, ארה”ב, סרביה, מונטנגרו ובצרפת. 

בארץ היא ידועה בעיקר בזכות שטחי המסחר הפתוחים שלה, שנמצאים באשדוד, פרדס חנה, עפולה, מגדל העמק, כרמיאל, באר שבע, קרית גת, קרית שמונה, ראשון לציון, טבריה, אילת, שרונה בתל אביב – וב-2027 – גם בפתח תקווה. במתחם ממותג עם התת-מותג BIG FASHION, שמסמל את הייעוד המסחרי שלו – בעיקר חנויות של רשתות אופנה.

מתרגשים ממתחם ביג פתח תקווה? עוד 4 שנים אכלוס - אבל כבר יש שלטים

משלימים את הצומת

במרץ השנה דיווחנו על כך שקבוצת "פוקס-ויזל", נמצאת במו"מ על רכישת משרדים במתחם והעברת משרדיה הראשיים מאיירפורט סיטי לפתח תקווה. כשביג יקום לפי התכניות, ב-2027 – זה ישלים את הפרויקט בצומת, שיכלול בפינותיו, חוץ מב.ס.ר סיטי, גם מגדלי גלובל טאוורס (ALIGN) ואת זה שיוקם לידו – רבוע כחול – ובצד של BIG, מעבר לכביש – פרויקט לנדרובר יגואר של המזרח לאחזקות.

היום ביקרנו בשטח וגילינו עשרות פועלים מבצעים את העבודה במרץ, למרות החום הכבד. בשטח היו כ-10 כלי עבודה (דחפורים, טרקטורים ומנופים) שעסקו בעיקר בחפירת החניון התת-קרקעי ודיפון השטח הענק שנפרש מפינת משה דיין-ז'בוטינסקי (צומת ב.ס.ר סיטי) עד למשה דיין פינת רח' שמשון.

עובדים במרץ - BIG פתח תקווה

יהיה פתוח בשבת?

אם תצפו בסרטון ההדמיה של פרויקט BIG פתח תקווה, שתוכנן על ידי משרד האדריכלים הספרדי L35 וישר אדריכלים הישראלי, אז די בטוח שזה יעשה לכם חשק לעבוד, לגור ולקנות במתחם. לפי התכנית, הפרויקט יכלול שבעה מבנים, שלושה מהם בנייני משרדים של כ-30 קומות והשאר אמורים לשמש כמלון, בניין מגורים ואולי אולם/בית קולנוע. סך הכל 250 אלף מ"ר. לזה יש להוסיף עוד 60 אלף מ"ר של שטח מסחרי על הקרקע, בה צפויים להיות שבילים וצמחיה. 

השאלה החשובה שצריכה להישאל בהקשר לשטח המסחרי, הוא אם הוא יהיה פתוח בשבת. כיום ל-BIG יש מתחמי קניות הפתוחים בשבת, כמו: באשדוד, פרדס חנה, כרמיאל ואילת – אבל פתח תקווה, כידוע, היא עיר עם צביון מסורתי והשיקול אם לפתוח עסק בשבת, בטח מתחם מסחרי גדול כמו BIG, צריך להישקל בכובד ראש. עד לכתיבת שורות אלה, לא התקבלה תשובה מהחברה. 

הדמיה (מתוך אתר BIG) - כך המתחם ייראה ב-2027?

BIG פתח תקווה - בקרוב? נחכה 4 שנים

BIG FASHION פתח תקווה מתחם ביג - על המפה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading