איזור מתחם BIG (ביג) פתח תקווה

פרויקט מתחם "ביג" (קניאל) על ציר ז'בוטינסקי עולה שלב: התקבל היתר בנייה ראשון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אחד מהפרויקטים המסחריים הבולטים ביותר שמתוכננים בפתח תקווה, צפוי להתממש בתחילת 2023, עם עליית הטרקטורים לשטח, זאת בעקבות החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה, שאישרה לפרויקט, אותו יזמה והגישה קבוצת "ביג". לפי התכנית, הפרויקט עומד להיות גרנדיוזי אף יותר ממתחם ב.ס.ר סיטי שנמצא ממול ויכיל 5 מגדלי משרדים בני 40 קומות וכן שטחי מסחר.

קצת לפני פחות משנה (נובמבר 2021) דיווחנו לכם על כך שהוועדה המחוזית אישרה באופן סופי את בניית מתחם "ביג" על ציר ז'בוטינסקי ברח' משה דיין, זאת לאחר שהוסרו התנגדויות הציבור. הפרויקט צפוי לקום על שטח של של מפעל קניאל הישן (שנהרס לפני יותר מעשור) ואולפני פתח תקווה (שעדיין קיים). במרץ השנה דיווחנו על כך שקבוצת "פוקס-ויזל", נמצאת במו"מ על רכישת משרדים במתחם והעברת משרדיה הראשיים מאיירפורט סיטי לפתח תקווה

צפו בביקור בשטח (לפני כשנה)

200 אלף מ"ר של עירוב שימושים

סה"כ הפרויקט צפוי לכלול 200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה (משרדים וחניה תת קרקעית), מתוכם כ-50 אלף מ"ר שטחי מסחריים. הפרויקט צפוי לכלול שימושים מעורבים של תעסוקה עתירת ידע, מחקר ופיתוח, לצד תעשייה, שטחי לוגיסטיקה, מלונאות (סופסוף יקום מתחרה לפרימה לינק?), מכללות (אולי מכללת פתח תקווה תעבור לשם?) וכן מרפאות, מבני תרבות, אולמי שמחות, מסחר קמעונאי, בילוי, בידור ופנאי. אדריכלי הפרויקט הם המשרד הספרדי L35 (שגם סיפקו את ההדמיה) וישר אדריכלים מישראל.

כפי שדיווחנו, המרובע המסחרי של צומת ז'בוטינסקי-רבין-משה דיין, צפוי לכלול בכל פינה מתחם מסחרי ענק. בנוסף לב.ס.ר סיטי (הכולל גם את מתחם "דן טאון") בפינה הדרום-מערבית, שכבר הוקם ובשלבי התאכלסות, בפינה הדרום-מזרחית כבר הוקם ואוכלס גלובל טאוור (בניין ALIGN), שלצידו, כפי שדיווחנו, יוקם מגדל של 24 קומות של "רבוע הכחול", כשבפינה הצפון מזרחית, צפוי לקום פרויקט תעסוקה ומסחר נוסף במקום בשם "לנדרובר-יגואר" (על שם סוכנויות הרכב שהיו שם) עם מגדל בן 28 קומות.

הדמיית מתחם BIG קניאל פתח תקווה
הדמיית מתחם ביג BIG קניאל פתח תקווה

50 אלף עובדים על פחות מקילומטר מרובע

לפי חישוב פשוט, המרובע המסחרי הזה צפוי לכלול לפי התכנון לא פחות מ-12 מגדלי משרדים בני 24 עד 40 קומות. הצפי הוא שבארבעת מגדלי ב.ס.ר סיטי ייתאכלסו בשנתיים הקרוב משרדים שיכילו כ-15 אלף עובדים (בנוסף לעובדים של המתחם המסחרי "דן טאון"). על כן, ההערכה היא שכשכל 12 המגדלים במרובע יאוכלסו (קרוב לשנת 2030), צפויים לעבוד שם כ-50 אלף עובדים, ברדיוס שהוא לא יותר מקילומטר. 

היום, נכון לסוף שנת 2022, קשה לדמיין את זה, בטח בשלב שהקו האדום של הרכבת הקלה, שתחנה שלה אמורה לעצור בדיוק באמצע הריבוע, טרם החל לפעול (למרות שלפי כל ההבטחות, הרכבת הייתה אמורה להוריד ולהעלות שם נוסעים כבר בחודש הבא, אלא שהעניין נדחה).

 

המרובע המסחרי של דאון טאון פתח תקווה
המרובע המסחרי של דאון טאון פתח תקווה
תרשים סביבה מ
תרשים סביבה (שמאל) מול תרשים התמצאות - מתחם ביג פתח תקווה

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading