מתחם "ביג" במקום מפעל קניאל

חושבים "ביג": במקום מפעל "קניאל" הישן – עוד 5 מגדלי ענק בז'בוטינסקי

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

לאחר שהוסרו התנגדויות הציבור, אישרה אתמול הוועדה המחוזית באופן סופי את בניית מתחם "ביג" במקום מפעל "קניאל" על ציר ז'בוטינסקי ברח' משה דיין. במסגרת הפרויקט, אמורים לקום חמישה בנייני משרדים בני 40 קומות, לצד שטחי מסחר נרחבים. יחד עם פרויקט ב.ס.ר סיטי (מתחם "דן טאון") ומגדל גלובל טאוורס (ALIGN), שמעבר לכביש, צפויים עד 2025 לפקוד את המקום עשרות אלפי עובדים, מבקרים (וגם מכוניות..) חדשים. 

כידוע, תכנית מתחם "ביג", כבר נמסרה לאישור לפני כשנה והשבוע התבשרנו כי האישור התקבל על ידי הועדה המחוזית לתכנון ובניה מרכז, כשעל השטח של מפעל קניאל הישן, השייך לאיזור התעשייה קריית אריה, אמור לקום הפרויקט הגרנדיוזי. 

הדמיה של מתחם "ביג" - באדיבות אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיה של מתחם "ביג" - באדיבות אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים

63 דונם של עירוב שימושים

הפרויקט יכיל מתחם שישלב מסחר, תעסוקה, תיירות בילוי ופנאי בשטח של כ-63 דונם, לצד תחנת הרכבת הקלה של הקו האדום בציר ז'בוטינסקי. לפי התכנון, את הרכבת הקלה יגבה קו "מהיר-לעיר", שיחצה את ציר יצחק רבין-משה דיין.  

לדברי שירה ברנד, מנהלת הועדה המחוזית מרכז לתכנון ובניה, מדובר בתוכנית ראשונה המממשת את תוכנית המתאר המטרופוליטנית. "התוכנית מציעה מגוון רחב של עירוב שימושים ומחזקת את המרחב העירוני, תוך ניצול יעיל של מערך התחבורה הציבורית הקיים והמתוכן במקום", ציינה. "בנוסף התוכנית תורמת לאיזון הכלכלי של פתח תקווה, בה מאושרות ומתוכננות אלפי יחידות דיור חדשות".

השטח העצום של המתחם נרכש עוד ב-2008 על ידי איש העסקים אהוד בן ש"ך תמורת 204 מיליון שקל. היזמית של התכנית היא חברת "ביג- מרכזי קניות" בראשותו של חי גאליס, מנכ"ל החברה.

מפעל קניאל על רקע מגדלי ב.ס.ר היום
מפעל קניאל על רקע מגדלי ב.ס.ר היום

תחילת בניה - כבר בחודשים הקרובים

על פי תוכניות הבנייה יוקצו כ- 212,000 מ"ר שטחי תעסוקה (משרדים), ביניהם גם בית מלון עם 200 חדרים ועוד כ-70,000 מ"ר לשטחי מסחר. "ביג" צפוי לכלול מתחם מסחרי בקומת הקרקע לאורך רח' משה דיין ולכיוון תחנת הרכבת הקלה, כשמעליו קומות משרדים. בין הבניינים אמורים להיות מעברים של הולכי רגל לרוחב ולאורך המתחם.

במתחם צפויים להיות עסקים מתחומים שונים כמו עתירי ידע, מחקר ופיתוח, אולמי שמחה, תערוכה וירידים, שטחי לוגיסטיקה, תעשייה, מלונאות וכמובן מסחר קמעונאי, לצד מסעדות, בילוי ופנאי.
לצד הבניינים הגבוהים, צפויים להיבנות גם מבנים נמוכים, בני שלוש קומות. האדריכל הראשי הוא עמי שנער ממשרד "אמיר מן עמי שנער". נראה שעקב החלטת הוועדה המחוזית להסרת התנגדויות הציבור באופן סופי בשבוע האחרון, תהליכי הבניה צפויים לצאת לפועל בחודשים הקרובים. 

מפעל קניאל השומם
אולפני שיר היום

ומה לגבי התחבורה?

המיקום של מפעל "קניאל" בין רחוב דיין להמשך רחוב גיסין, נחשב כבר היום  לאחד הצירים העמוסים ביותר מבחינה תחבורתית בפתח תקווה ולכן קבעה הוועדה המחוזית שהחניה באזור תתאפשר באופן מינימלי ו- 50% משטחי החניה התת-קרקעיים שאמורים להיבנות במתחם "ביג", ינוצלו גם לשימושים אחרים, זאת על מנת לעודד שימוש במערכת תחבורה עתירת נוסעים (מתע"ן).

לדברי גיא קפלן, המתכנן הראשי מחוז מרכז במנהל התכנון, התוכנית מיישמת את המדיניות של הוועדה בנוגע לתחבורה במקום: "במסגרת הפרויקט נעצים את השימושים לאורך צירי הרכבת הקלה ותחנות המטרו שסביב לו, תוך תכנון קישוריות ואיכות תכנונית למרחב הקרוב והסובב את תחנות הסעת ההמונים".

מטעם היזמים נאמר שמתוכננת תכנית הרחבה מסודרת לרחוב משה דיין לצורך שיפור התשתיות, מעבר הולכי רגל ויצירת שטחים פתוחים שיסבו הנאה למעבר הציבור. בנוסף, במסגרת הסכמות אליה הגיעה קבוצת "ביג" עם חברת נת"ע, הוחלט שדרך הגישה תוקם מעל תחנת המטרו והיא תתחבר עם מתחם "ביג" מה שייצור אזור תעסוקה מטרופוליטני. 

הצצה למתחם קניאל היום

עוד בפתח תקווה

אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל