פוקס במתחם ביג פתח תקווה

וולקאם טו פתח תקווה? מטה פוקס מנהל מגעים לרכישה והשכרה במתחם BIG

רק בנובמבר האחרון דיווחנו לכם על האישור להתקדמות בפרויקט מתחם ביג, שאמור לקום על הריסות מפעל קניאל, ממש מול מגדלי ב.ס.ר וגלובל טאוואר בפתח תקווה. והיום התבשרנו שציר ז'בוטינסקי בפתח תקווה מקבל פוש נוסף, כשהחלו מגעים בין קבוצת פוקס לביג מרכזי קניות בע"מ. הראל ויזל מציע לרכוש 50% מ-30 אלף מ"ר בבניין המשרדים הראשון שייבנה. 

בכוונת הקבוצה לאכלס שם את המטה שלה, שכיום, על מאות עובדיו, נמצא על שטח ענק באיירפורט סיטי. המהלך של מעבר לפתח תקווה, מדגיש עד כמה בעלי עסקים, קטנים כגדולים, רואים בעיר פוטנציאל מסחרי ובסופו של דבר דיל משתלם. במקרה של פוקס אותו דבר: מתקרבים למרכז העשייה, מתקרבים לאיזורים יותר מאוכלסי מגורים כמו פתח תקווה וכמובן תולים תקוות מוצדקות בהשקת הקו האדום של הרכבת הקלה בעוד אוטוטו חצי שנה, שתחנה שלו צפויה לעצור 2 דקות הליכה מהמתחם.

צפו בביקור בשטח הפרויקט (נובמבר 2021)

משיחות עם עובדים במקום גילינו כי הם כלל לא היו מיודעים למהלך שרוקמת ההנהלה, שכמובן ישפיע גם עליהם. ייתכן מכיוון שזה עוד רחוק מכיוון שמדובר במעבר שהשלמתו היא בעתיד הרחוק מאוד (תחילת 2027) וכאמור מדובר עדיין בעסקה שלא הושלמה. אגב, תינתן לפוקס אופציה לרכישת 50% מיתרת השטחים בבניין. "מהלך המעבר למשרדים חדשים מהווה המשך ישיר לתכניות האסטרטגיות של הקבוצה ותואם את קצב הצמיחה וההתפתחותה בשנים האחרונות", ציין הראל ויזל. 

המהלך של ויזל, עשוי לסחוף אחריו גם אנשי עסקים בכירים נוספים, להעביר את משרדיהם לפתח תקווה. כמו שעושות חברות הייטק רבות. "מתחם ביג" (שייקרא אולי גם "מתחם קניאל") יורכב מ-5 מגדלי משרדים בני 40 קומות כל אחד, יהיה פרוס על פני שטח של כ-63 דונם,  ויכלול עירוב שימושים (כ-250,000 מ"ר תעסוקה, 65,000 מ"ר מסחר, 10,000 מ"ר מלונאות ו-150,000 מ"ר חניונים).  את תכנון הפרויקט יוביל משרד האדריכלים הבינלאומי 35L.

איפה ימוקם מתחם BIG?

במתחם צפויים להיות עסקים מתחומים שונים כמו עתירי ידע, מחקר ופיתוח, אולמי שמחה, תערוכה וירידים, שטחי לוגיסטיקה, תעשייה, מלונאות וכמובן מסחר קמעונאי, לצד מסעדות, בילוי ופנאי. אגב, פוקס כבר תפסה אחיזה בלב הפועל של פתח תקווה עם פתיחת סניף FOX HOME לרגלי מגדל גולדן טאווארס (ALIGN). 

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »