פוקס במתחם ביג פתח תקווה

וולקאם טו פתח תקווה? מטה פוקס מנהל מגעים לרכישה והשכרה במתחם BIG

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק בנובמבר האחרון דיווחנו לכם על האישור להתקדמות בפרויקט מתחם ביג, שאמור לקום על הריסות מפעל קניאל, ממש מול מגדלי ב.ס.ר וגלובל טאוואר בפתח תקווה. והיום התבשרנו שציר ז'בוטינסקי בפתח תקווה מקבל פוש נוסף, כשהחלו מגעים בין קבוצת פוקס לביג מרכזי קניות בע"מ. הראל ויזל מציע לרכוש 50% מ-30 אלף מ"ר בבניין המשרדים הראשון שייבנה. 

בכוונת הקבוצה לאכלס שם את המטה שלה, שכיום, על מאות עובדיו, נמצא על שטח ענק באיירפורט סיטי. המהלך של מעבר לפתח תקווה, מדגיש עד כמה בעלי עסקים, קטנים כגדולים, רואים בעיר פוטנציאל מסחרי ובסופו של דבר דיל משתלם. במקרה של פוקס אותו דבר: מתקרבים למרכז העשייה, מתקרבים לאיזורים יותר מאוכלסי מגורים כמו פתח תקווה וכמובן תולים תקוות מוצדקות בהשקת הקו האדום של הרכבת הקלה בעוד אוטוטו חצי שנה, שתחנה שלו צפויה לעצור 2 דקות הליכה מהמתחם.

צפו בביקור בשטח הפרויקט (נובמבר 2021)

משיחות עם עובדים במקום גילינו כי הם כלל לא היו מיודעים למהלך שרוקמת ההנהלה, שכמובן ישפיע גם עליהם. ייתכן מכיוון שזה עוד רחוק מכיוון שמדובר במעבר שהשלמתו היא בעתיד הרחוק מאוד (תחילת 2027) וכאמור מדובר עדיין בעסקה שלא הושלמה. אגב, תינתן לפוקס אופציה לרכישת 50% מיתרת השטחים בבניין. "מהלך המעבר למשרדים חדשים מהווה המשך ישיר לתכניות האסטרטגיות של הקבוצה ותואם את קצב הצמיחה וההתפתחותה בשנים האחרונות", ציין הראל ויזל. 

המהלך של ויזל, עשוי לסחוף אחריו גם אנשי עסקים בכירים נוספים, להעביר את משרדיהם לפתח תקווה. כמו שעושות חברות הייטק רבות. "מתחם ביג" (שייקרא אולי גם "מתחם קניאל") יורכב מ-5 מגדלי משרדים בני 40 קומות כל אחד, יהיה פרוס על פני שטח של כ-63 דונם,  ויכלול עירוב שימושים (כ-250,000 מ"ר תעסוקה, 65,000 מ"ר מסחר, 10,000 מ"ר מלונאות ו-150,000 מ"ר חניונים).  את תכנון הפרויקט יוביל משרד האדריכלים הבינלאומי 35L.

איפה ימוקם מתחם BIG?

במתחם צפויים להיות עסקים מתחומים שונים כמו עתירי ידע, מחקר ופיתוח, אולמי שמחה, תערוכה וירידים, שטחי לוגיסטיקה, תעשייה, מלונאות וכמובן מסחר קמעונאי, לצד מסעדות, בילוי ופנאי. אגב, פוקס כבר תפסה אחיזה בלב הפועל של פתח תקווה עם פתיחת סניף FOX HOME לרגלי מגדל גולדן טאווארס (ALIGN). 

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל